Verslo istorijos

Verslo istorijos

 

Kuriantys verslo istoriją Molėtuose. Susipažinkite – atviri ir jaukūs pasakojimai apie verslo idėjas, žingsnius, drąsius ir kūrybingus sprendimus mūsų rajone.

 

 

Molėtų rajone daugiau nei dvidešimtmetį veikianti medienos apdirbimo įmonė „Langvija“, kurią pristato jos vadovas Teisutis Žibas, išaugo vos nuo keleto staklių. Šiandiena įmonėje ne tik pjaunama mediena, bet ir džiovinama, obliuojama, gaminami medienos gaminiai ir pirminės ar antrinės medienos. Čia galima stebėti visą medžio kelią nuo jo atsivežimo iš miškų urėdijos iki apdirbimo, galutinio produkto – grindinių, terasinių lentų, dailylenčių, padėklų. Technologiniai įmonės procesai leidžia vykdyti beatliekinę medienos apdirbimo gamybą – gautos pjuvenos panaudojamos breketų ir granulių, draugiško aplinkai kuro, gamybai.

 

 

 

Gedimino Sodai – tai jau tris dešimtmečius Gedimino Cijūnaičio ir jo šeimos puoselėjamas ūkis Asvejos regioniniame parke, Molėtų rajone. Į senelių žemes su šeima sugrįžęs Gediminas ypatingai vertina jo ūkį supančias unikalias Dubingių apylinkes, Asvejos regioninio parko gamtą, kuri dovanoja galimybę čia užauginti švarų ir gausų sodininkystės, uogininkystės derlių. Nuolat augantis ir atsinaujinantis ūkis – puikiai žinomas daugeliui Lietuvos sodininkų, kurių čia gausiai užklysta patarimo ar ieško patikimo sprendimo.
Bendras šeimos siekis puoselėti uogininkystę ir sodininkystę – „Gedimino sodų“ stiprybė. 

 

 

Naujojo Molėtų turgaus durys lankytojams atvertos prieš trejus metus. Per tą laiką turgaus bendruomenė pasipildė įvairių paslaugų teikėjais, iš kaimyninių rajonų ir ne tik (Vilniaus, Ukmergės, Rokiškio ar Šiaulių). Molėtų rajono savivaldybės iniciatyva ir vietos verslininkų pastangomis sukurta turgaus teritorija iki šiol tobulinama, vykdomi plėtros darbai. Čia susitinka daug verslo istorijų, su kuriomis susipažinti ir palaikyti smulkiuosius verslininkus, ūkius – neįkainojama patirtis. Kaip keisis šios bendruomenės veidas priklauso nuo visų tiek kuriančių turgų, tiek jame besilankančių.

 

 

Molėtiškis verslininkas Linas Gresius nestokoja naujų verslo idėjų – svarbiausia, kad tai džiugintų ir nuolat keltų smalsumą. Kalvystė – Lino išsaugotas giminės vyrų amatas, kurį mena naujose dirbtuvėse saugojamas senovinis priekalas. Tai Lino senelio palikimas. Žinoma, dabar Lino „Euro kalvių“ dirbtuvėse dirbama su moderniomis staklėmis, kur gimsta vienetiniai gaminiai ir gausūs užsienio klientų užsakymai.

 

 

 

„Valtinė“: įvertink aplinką ir tada galvok, kuo užsiimti

„Outlet vaikams“: tik bandydamas gali kažką atrasti

VšĮ „Teatriukas” – verslas, menas ar amatas?

Kipras Pumputis: namo sugrąžino pandemija ir verslo idėja

Kertuojos prieplauka: įdomiau kurti unikalias vietas

Ieva ir Karolis Laurinavičiai: čia paaukojame visą savo laisvalaikį

Danielius Ažubalis: „Nuo klientų priklausys, ar aš būsiu reikalingas“

„Vanilinis dangus“: kiekvienas produktas suranda savo klientą

Loreta Urbanavičienė: negali nedirbti, kai tavęs laukia

„Molėtų žirgai“: jei darai nuoširdžiai, tai gaunasi tikra

„Geras šparagas“: tiesiog pajutau, kad bus gerai

Sigita Jucevičiūtė: žemė yra duota, ji kvepia

Lukdema: molėtiškių rankose – šeimos verslo vairas

Paulius Paškevičius: Jeigu tau patinka gyventi Molėtuose, tu gali čia kurti bet ką

Leidykla „Trādere“: Molėtai – iniciatyvių žmonių kraštas

„Linksmoji undinėlė“: Molėtai sužavėjo savo žmonėmis ir verslo galimybėmis

Saldus duetas: svarbiausia investuoti į save

Molėtų krašto verslininkų asociacija: versle labai svarbu bendradarbiavimas