„Outlet vaikams“: tik bandydamas gali kažką atrasti

 

 

Septynioliktasis Molėtų turizmo ir verslo informacijos centro „Tikros istorijos“ pasakojimas.

 

Inga ir Giedrius Petrošiai į Molėtus atnešė naujo vėjo. Aplinkybės taip lėmė, kad būtent karantininis laikotarpis buvo tinkamiausias laikas įgyvendinti savo idėjas, nors nuomonių dėl to buvo įvairių. Jauni molėtiškiai nedvejodami priėmė naują gyvenimo iššūkį ir įkūrė šeimos verslą – vaikiškos avalynės ir drabužių parduotuvę „Outlet vaikams“, kurią atranda ne tik molėtiškiai, bet ir miesto svečiai.

 

Saugi vaikystė

Inga ir Giedrius, kaip ir daugelis jaunų molėtiškių, vos baigę mokyklą pasirinko studijas Lietuvos didžiuosiuose miestuose. Vėliau, atsivėrusios darbo galimybės ir geras laikas Vilniuje jauną šeimą sulaikė iki pirmojo vaiko gimimo, o atėjus laikui priimti lemiamą sprendimą, kur bus kuriami tikrieji šeimos namai, pora nusprendė grįžti į Molėtus. „Šiai dienai šiuo sprendimu nei trupučio nesigailime, nes tai buvo labai geras sprendimas, ypač kas liečia vaikų auginimą Molėtuose ir pagalbą iš tėvų. Juk čia visko užtenka,“ – sako Inga.

Petrošių šeima augina du vaikus ir, kaip kiekvienas auginantis vaikus, žino kiek laiko ir pastangų kainuoja besikeičiantys metų sezonai, norint papuošti ir paruošti savo atžalas. Taigi mintis apie vaikų avalynės ir drabužių  parduotuvę nebuvo atsitiktinė: „Keli metai buvo apie tai galvota, kad Molėtuose reikalinga vieta, kurioje būtų galima rasti viską vienoje vietoje: nuo kambario batukų iki žieminių batų“. Giedrius pasakoja parduotuvėje suskaičiuojantis apie 850 skirtingų porų batų. Pradžioje jaunųjų verslininkų mintys sukosi tik apie vaikiškos avalynės parduotuvė, bet pradėję prekiauti drabužiais, taip pat pastebėjo didelį klientų susidomėjimą.

 

„Outlet vaikams“ parduotuvė Molėtuose. Asmenino albumo nuotrauka

 

Karantininis projektas

Prieš prasidedant karantino laikotarpiui Inga dirbo Utenoje, o Giedrius – Vilniuje. Būtent šis nelengvas laikotarpis pristabdė visą šeimos „bėgimo“ tempą, o praleidus daugiau laiko namuose ir užsivėrus vaikų būrelių durims, liko daugiau laisvų vakarų, kuriuos šeima išnaudojo produktyviai. „Laisvus vakarus skyrėme pasivaikščiojimams ir apmąstymams, paieškoms, verslo plano rašymui. Taip 2020 m. balandžio 29 d. startavome su elektronine parduotuve. Mintys apie fizinę parduotuvę irgi buvo nuo pat pradžių. Ją planavome atidaryti po naujų metų, bet netikėtai radome patalpų nuomos skelbimą ir greitai nusprendėme jas išsinuomoti. Ši vieta, kur dabar esame, atrodo pati patraukliausia tiek molėtiškiams, tiek ne vietiniams, kurie ypatingai vasarą mus dažnai aplanko. Taip gavosi, kad 2020 m. rugpjūčio 14 d. ir atsidarėme,“ – džiaugiasi visada sau norėjusi dirbti Inga ir pripažįsta, jog teko įdėti daug pastangų, kad viskas būtų taip, kaip jie buvo suplanavę.

 

Pirko verslą

Nors nuo atsidarymo praėjo tik šiek tiek daugiau nei metai, šeimininkai gali pasigirti atidaryta nauja antra parduotuve Utenoje. Šis pasirinkimas – neatsitiktinis. Uteniškiai naujų verslininkų atkakliai klausinėjo apie parduotuvę ir vylėsi, ją turėti arčiau savo namų. Verslininkų pora ilgai nedvejojo – išgirdo klientų norą ir atidarė parduotuvę Utenos mieste. Nors ten parduotuvė dirba dar tik antrą mėnesį, jie jau sulaukė itin didelio klientų srauto.

Giedriui ir Ingai greitai įgyvendinti idėjas padėjo sklandi verslo kelio pradžia. „Mes pirkome verslą su prekėmis, nepatentuotu prekės ženklu (kuris dabar jau yra patentuotas), pradėta kurti elektronine parduotuve ir su tiekėjų kontaktais. Tikrai nėra paprasta gauti gerus, patikrintus kontaktus, nes pasiūlos yra be galo daug. Gal tas ir paskatino pirkti verslą, kai perki jį „nuogą“ ir pasibaigi kaip tu nori,“ – sako Giedrius, primindamas, jog pora įsigijo verslą ir tai buvo tikslingas užvedimas ant kelio. Žmona jam antrina: „Šis verslas buvo tai, ko mes norėjome ir ieškojome. Mes norėjome kokybiškų, žinomų prekinių ženklų avalynės ir drabužių vaikams, ko iki šiol Molėtuose nebuvo. Savo klientui stengiamės pateikti patraukliausią kainą, kad jis norėtų pas mus sugrįžti.“

 

„Outlet vaikams“ parduotuvė Molėtuose. Asmenino albumo nuotrauka

 

Skatina sportuoti

Firminių batų ir drabužių parduotuvėje „Outlet vaikams“, kur prekės atkeliauja iš visos Europos, galima rasti avalynės ne tik vaikams. Parduotuvės šeimininkams teko netikėtai persiorientuoti iki didesnio dydžio avalynės nei buvo planuota. „Pradžioje buvo avalynė  iki 38 dydžio, bet šiai dienai praplėtėme pasiūlą iki 44,5 dydžio. Tik atsidarius parduotuvę, atėjo berniukai ir ieškojo 42 dydžio batų, kurių mes neturėjome, o jie dar tik 5-6 klasių mokiniai. Tiesiog atsižvelgėme į rinką,“ – pastebi Inga. Verta apsižvalgyti parduotuvės elektroninėje svetainėje https://www.outletvaikams.lt/ ir socialinių tinklų puslapiuose, kur galima rasti kokybiškų, mielų dovanėlių kūdikiams ir vaikams, įvairių aksesuarų mergaitėms ir netgi futbolo batus! Giedrius džiaugiasi, kad Molėtuose vyksta futbolo būreliai ir didžiuojasi, kad gali prisidėti prie skatinimo sportuoti. „Molėtuose turime futbolo treniruotes vaikams, kurias veda šaunūs treneriai, tačiau neturėjome mažų dydžių futbolo batų. Kodėl gi neprekiauti futbolo batais? Labai svarbu, kad sportinė avalynė būtų patogi. O patogius batus paprasčiausia išsirinkti juos matuojantis. Viskas labai paprasta ir patogu, nes mažieji sportininkai tai gali padaryti pas mus!” – pastebi jis.

 

Parduotuvės „Outlet vaikams“ logotipas

Maža parduotuvė mažame miestelyje

Inga pasakoja, kad iki parduotuvės atidarymo visada juokaudavo, kad viename darbe dirbti su vyru yra „nesąmonė“, bet dabar pati pripažįsta – vienai moteriai viską susitvarkyti būtų sudėtinga, todėl džiaugiasi dirbdama kartu su vyru. „Molėtuose neturime didelio klientų srauto, bet tai nėra blogai, nes savo klientams galime skirti daugiau laiko,“ – džiaugiasi Inga toliau bevardindama klientų atsiliepimus – „Klientai  džiaugiasi, kad sutaupo daug laiko ir viską randa vienoje vietoje, ką ne visada pavyksta padaryti didmiestyje. Atėję jie išeina su dideliu pirkinių krepšiu, ypač, kas susiję su pasiruošimu mokyklai ar besikeičiant sezonams. Tai yra mažos parduotuvėlės privalumas.“

Maža parduotuvė, mažas miestelis, bet visko yra. Taip galvoja ir šūkiui „Molėtai – čia viskas tikra“ pritaria Giedrius: „Mes patys užaugome Molėtuose, lankėme tuos pačius darželius, kaip ir mūsų vaikai.“ Inga vyrui pritaria ir džiaugiasi, kad jie išdrįso ir atsidarė savo parduotuvę, nes kaip ji pati sako: „Tik per bandymus ir ieškojimus gali kažką atrasti, o tinkamai susidėliojus aplinkybėms turi pasakyti „taip“ atsitiktinumams“. Šiai šeimai tai ne pirmas įgyvendintas projektas, bet ir tikrai ne paskutinis. Ateities planai dar laukia savo laiko, kurių dėka Molėtuose galbūt atsiras dar ne viena darbo vieta.