Martynas Ulinskas: norėčiau, kad Molėtuose atsirastų žmonių, kurių laisvas laikas būtų skiriamas nardymui

 

 

Trisdešimt pirmasis Molėtų turizmo ir verslo informacijos centro „Tikros istorijos“ pasakojimas.

Nuo nardymo Luokesų ežere iki gyvenamosios vietos pasirinkimo netoli Luokesų ežero kranto... Taip atsitiko Martynui, kuris, atsikraustydamas gyventi į Molėtus, atvertė naują savo gyvenimo lapą: visą žiemą maudėsi eketėje ir, sudėliojęs visus taškus ant „i“, nusprendė savo hobį paversti verslu - nardymą pasiūlydamas kaip pramogą kitiems.

 

Nauja paslauga – pažintinis nėrimas po vandeniu

Martynas Ulinskas nardo jau daugiau nei 12 metų. Atrodo paradoksalu, kad vandens pramogų nemėgstantis žmogus šiandien negali gyventi be nardymo. Vyras prisimena savo pirmą nėrimą: „Tai vyko Karibuose. Įlipau į baseiną ir išlipau, bet dar kartą įkalbėtas pabandžiau ir labai patiko. Nors oro salygos ten buvo nekokios, įšokus į vandenyną supratau, kad tai yra man. Išsilaikiau nardymo sertifikatus ir nuo to karto – nardymas yra mano hobis.“

Pakeliavus nardyti į užsienį, kilo mintis pasidomėti, kokios nardymo galimybės Lietuvoje. Taigi Martynas tapo vieno seniausio Lietuvoje nardymo klubo „Diugonis“ nariu ir dabar su bendraminčiais neria po vandeniu ne tik vasarą, bet ir žiemą. Martynas sako, kad dažnai vykdavo pailsėti prie ežerų, turėdamas mintį panerti ir po vandeniu: „Pats ne kartą esu atostogavęs sodybose aplink Molėtus ir nardymui pasiimdavau kostiumą, tačiau norint panerti suprasdavau, kad nėra kitų narų, turinčių įrangą“ tęsia vyras, pridurdamas, kad ir dėl saugumo narai po vieną nenardo. Būtent norėdamas pakeisti šią situaciją Molėtų karšte, Martynas su nardymo klubo draugais nekantriai laukia gegužės mėnesio, kada galės pristatyti molėtiškiams bei svečiams naują paslaugą – pažintinį nėrimą po vandeniu.

 

Nardydami ne visada ieško žuvies

Nauja paslauga pažintinis nėrimas po vandeniu „Diving Molėtai“ - pramoga tiems, kurie norės susipažinti su povandeniniu pasauliu. Martynas su nardymo centro komanda jau paruošę reikalingą įrangą, kurią bus galima išsinuomoti ir leistis į vandens pažinimo kelionę: „Reikės turėti tik maudymosi kostiumėlį ir norą nerti. Bus instruktažas, įranga. Priimsime visus: nuo pavienių lankytojų iki įmonių kolektyvų. Organizuosime nėrimus naujokams ir profesionaliems narams. Taip pat išvykstamuosius nėrimus, naktinius nėrimus, leisimės į nuskendusių daiktų paiešką ir nersime viduryje ežero iš valties. Tai pramoga suaugusiems ir tik blaiviems žmonėms,“ – pabrėžia nardymo specialistas, pasakodamas, kad nėrimai vyks 3-5 metrų gylyje, todėl papildomo pasiruošimo klientui nereikia, o matomumas ir vandens temperatūrų skirtumas bus garantuotas.

Pomėgį nusprendęs paversti verslu, Martynas džiaugiasi, kad nardymo idėją įgyvendina Molėtuose. Besimatuodamas molėtiškio batus, vyras neabejoja, kad nardymas turi potencialo Lietuvoje ir ypač krašte, kurį supa beveik 300 ežerų. „Labai skirtingi ežerai, žuvys mūsų žinomos, bet kaskart įdomu į jas žiūrėti, nenuobodu nardyti ežere. Jeigu pasiseka, pamatai, kaip lydekaitės medžioja,“ – pasakodamas Martynas tvirtina, kad niekada nesigailėjo panėręs, o po nardymo, išlipęs iš vandens, visada kupinas naujų potyrių ir šviesių minčių.

 

Martyno Ulinsko asmeninio albumo nuotrauka

 

Atviliojo Luokesų ežeras

Pažintiniai nėrimai vyks Luokesų ežere, į kurį panardyti Martynas atvažiuodavo dar gyvendamas Vilniuje: „Čia nuostabi pakrantė. Visada gali pamatyti žuvų, augalų, skaidrus vanduo, patogu privažiuoti ir viskas netoli.“ Vyras pasakoja nardęs ne viename Molėtų krašto ežere: „Baltieji lakajai, Juodieji lakajai, Siesartis turi daug nardymo vietų, taip pat Asveja, Luokesaitis. Yra žinomi taškai nėrimams, kur povandeniniai šaltiniai, vadinamos sienelės, taip pat nuskendusios valtys - narus domina tokie dalykai.“

Nardymas Martynui ežere niekada nepasbosta, nes kaskart galima pamatyti vis kitų dalykų. Pasak vyro, Luokesų ežeras greičiausiai taps ežeru „favoritu“, kuris sulauks didžiausio susidomėjimo tarp norinčių panerti pirmą kartą. Ir būtent šis ežeras buvo viena iš priežasčių, kodėl vilnietis tapo molėtiškiu: „Taip susiklostė gyvenimas, kad teko atvykti gyventi į Molėtus. Kadangi aš nardau, tai buvo viena priežasčių, kodėl įsikūriau netoli Luokesų ežero.“

 

Džiaugiasi ilsėdamasis nuo didmiesčio šurmulio

Martynas, atsikraustęs į Molėtus, mėgaujasi sėslesniu ir ramesniu gyvenimu: „Kaifuoju, kad bėgant ryte žmonės sveikinasi, nors vieni kitų nepažįsta, tai kažkas kitokio nei Vilniuje, aš matau skirtumą.“ Turintis ateities planų vyras sako, kad kol kas jam Molėtuose nieko netrūksta, džiugina molėtiškių paprastumas ir nuoširdus žmonių bendravimas. „Norėčiau, kad Molėtuose atsirastų žmonių, kurių laisvas laikas būtų skiriamas nardymui ir tai taptų pomėgiu. Vieną kartą panėręs viename ežere - norėjau kito ežero. Panėręs vienoje vietoje - norėjau kitos vietos. Kiekvieną kartą kiti potyriai, kiti vaizdai,“ – pozityviai pokalbį baigia pašnekovas tikėdamas, kad šis jo noras būtinai išsipildys.

 

2023-04-07