Kipras Pumputis: namo sugrąžino pandemija ir verslo idėja

 

Penkioliktasis Molėtų turizmo ir verslo informacijos centro „Tikros istorijos“ pasakojimas.

 

Molėtiškis Kipras Pumputis keletą metų galėjo būti skambiai vadinamas Amerikos lietuviu. Šiandien amerikietiška svajonė iškeista į lietuviškąją – gyvenimas Molėtuose ir savo rankomis sukurtas verslas. Toli nuo gimtojo krašto ir mylimo sporto nepabėgęs Kipras, šiandien bendrai veiklai subūrė savo šeimą ir draugus, o į klientų ratą vis aktyviau įsitraukia ir platesnė sporto bendruomenė.

 

Nuo Amerikos iki Molėtų

Baigęs 11 klasių ir į Ameriką mokytis išvykęs Kipras svečioje šalyje susirado ne tik draugų, kolegų, bet ir atrado sritį, kurioje norėtų darbuotis. Dar besimokindamas trečiame kurse ir verslą vystyti pradėjęs vaikinas prisipažįsta: „Atsibodo eiti į vakarėlius, norėjosi išėjus iš universiteto kažką turėti. Kai visi eidavo į vakarėlius, aš tiesiog būdavau prie kompiuterio. Jie 5 ryto grįžta, aš 5 ryto baigiu darbus kompiuteriu. Tai ir svetainę, viską pasidariau pats.“ Dvejus metus kaip hobis puoselėta sportinės aprangos gamybos veikla, dabar tapo nuosekliai auginamu Kipro verslu.

Mokydamasis universitete, Kipras dirbo universiteto sporto informacijos departamente, kur teko maketuoti sportinius marškinėlius įvairių komandų fanams. Taip ir pirmieji žingsniai nuosavame versle – prasidėjo Amerikoje. Pasaulį sukrėtusi pandemija naujų galimybių ieškoti pastūmėjo ir Kiprą. Dar gyvendamas Amerikoje, Kipras nuotoliniu būdu dirbo su Molėtuose gyvenančiais tėvais, kurie iki šiol – neatskiriama Kipro verslo dalis. Ten gyvendamas jis įsigijo įrangą ir aprangas spausdino nuotoliniu būdu. Visgi toks darbas užtrukdavo ilgiau ir buvo sunkiau įgyvendinamas, nei vaikinas tikėjosi: „Aš  kompiuterį valdydavau nuotoliniu būdu, kad galėčiau atspausdinti produktus. Tada nusprendžiau, kad tiesiog reikia grįžti ir dirbti, bandyti.“ Dabar Kipras stengiasi kiek įmanoma viską atlikti pats, todėl ne tik derina dizainus su klientais, bet ir stengiasi asmeniškai pristatyti didesnius užsakymus pirkėjams, juk taip daug maloniau, nei gauti produkciją per kurjerį.

 

Kipras Pumputis (asmeninio archyvo nuotrauka)

 

Bendras motto – sportui ir verslui

Nors pagrindinė verslo idėja – sportinės aprangos gamyba, tarp atliekamų darbų – ir įvairių suvenyrų gamyba. „Visa pagrindinė idėja buvo sportinė apranga – krepšinio, futbolo aprangos, bet visa ta pati įranga tinka ir suvenyrams. Taip prisidėjo puodeliai, raktų pakabukai. Dabar dar atsidariau elektroninę parduotuvę su sporto inventoriumi, maisto papildais, praplėčiau asortimentą, nes tik apranga – labai sezoninis dalykas. Prieš sezoną niekur nespėji, galėtum persiplėšti į 10 pusių, bet ateina sausis, vasaris ir tavęs nelabai kam reikia,“ – pasakoja Kipras, atradęs būdą sušvelninti sezoniškumo įtaką jo verslui. Taip karantino metu įsivyravęs visuotinis sąstingis Kiprui tapo palankiu metu – parduota tūkstančiai vienetų jo pagamintų apsauginių veido kaukių. Kipras pasiryžęs įgyvendinti individualius klientų norus, o jo parduodamų prekių asortimentą galima pamatyti internetinėje svetainėje www.hustlepoint.com.

 

Kipro kurtą ir gamintą sportinę aprangą vilki ne viena Lietuvos krepšinio komanda. 

 

Naujos pažintys, kontaktai taip pat buvo svarbūs ir sugrįžus į Lietuvą: „Kai sporte sukiesi, tai labai paprasta buvo. Facebook‘e pasidalini ir viskas. Papildomų reklamų niekur nepirkau.“ Sporto bendruomenėje pasitikėjimą užsitarnaujantis molėtiškis džiaugiasi užsimezgančiu bendradarbiavimu su aukšto lygio sporto komandomis ar sporto mokyklomis. Štai viena jų – didelę bendruomenę sutelkusi Sostinės krepšinio mokykla, su kuria nuo šiol dirbs Kipras.

Visgi, Kipras užsibrėžė tikslą – įsitvirtinti Amerikos rinkoje. Dėl to neatsitiktinis ir kuriamo prekės ženklo pavadinimas – „Hustle Point“. Amerikoje dažnai vartojamas žodis Hustle reiškia stengtis, kovoti, nepasiduoti, o Hustle point reikšmė – krepšinio aikštelėje kovoti, griūti ant kamuolio. „Tai tokie taškai, kurie neatsispindi švieslentėje, bet treneriai ir visi kiti tą mato,“ – pasakoja Kipras. Pasirinktas pavadinimas puikiai atspindi jaunojo verslininko motto – visada stengtis ir nepasiduoti.

 

Molėtuose viskas paprasčiau

Nei vieno iki šiol priimto sprendimo Kipras nesigaili, net ir galėdamas viską pakartoti – nieko nekeistų. Pasak jo, Molėtuose viskas paprasčiau. „Man čia tikra gamta, bendruomenė, kai turi daug žmonių, kurie tave palaiko,“ – sako Kipras, kuriam kol kas pagalbos rankų netrūksta. Į komandą įtraukta ir molėtiškė siuvėja, kuri bendradarbiauja ir padeda įgyvendinti projektus.

2020 metais Kipras sėkmingai pasinaudojo ir Molėtų rajono savivaldybės parama smulkiajam ir vidutiniam verslui. Jis įsitikinęs, kad tai, jog jo verslas nuo šiol Molėtuose – nėra kliūtis. „Konkurentų daug, bet visos siuvyklos yra Kaune, aš pasiimu Vilnių“, – pasakoja Kipras – „Viskas yra internetinėje erdvėje, viskas vyksta nuotoliniu būdu. Siuntinėjame produktus po visą Lietuvą. Tai visiškai neturi įtakos, kur yra patalpos. Didelis privalumas – nuomos kainos, kurios čia yra ženkliai mažesnės.“