Lukdema: molėtiškių rankose – šeimos verslo vairas

 

Šeštasis Molėtų turizmo ir verslo informacijos centro „Tikros istorijos“ pasakojimas.

 

Molėtiškiai Dovilė ir Marius Valkauskai prieš trejus metus žengė pirmąjį žingsnį verslo pasaulyje. Šiandien šeimos vairavimo mokyklos „Lukdema“ vardas Molėtuose gerai atpažįstamas ir nuolat sulaukia mokinių dėmesio.  Jaunieji Molėtų verslininkai deda visas pastangas kitus mokydami vairavimo meno, o patys savo rankose laiko šeimos verslo vairą.

 

Sugrįžimas į Molėtus – ten, kur namai

Turbūt daugeliui jaunų žmonių studijų metai tampa lemiamu žingsniu – likti didžiuosiuose Lietuvos miestuose ar grįžti namo. Dovilė ir Marius atviri – abu visada jautę stiprų ryšį su gimtuoju kraštu: „Šiam miesteliui jautėme nepaaiškinamą ryšį net ir studijų laikais, dažnai grįždavome“. Pasak jų, netrukus po studijų Marius įsidarbino vienoje iš rajono bendrojo lavinimo mokyklų kūno kultūros mokytoju. Krepšinis, draugai ir dar keli atsitiktinumai lėmė, kad Marius savo karjerą tęsė vienoje iš vairavimo mokyklų Molėtuose. Nors Dovilė tuo metu dar dirbo Vilniuje, bet laukiantis pirmagimio net nesuabejojo – buvo laikas grįžti į Molėtus.

Pora įsitikinusi – vaikų auginimui Molėtuose yra viskas ko reikia: puikūs darželiai prie pat namų, mokyklos su gerais pedagogais, įvairios popamokinės veiklos nuo sporto būrelių iki meno veiklų, o viskas pasiekiama vos per kelias minutes nuo namų. Gamta – dar vienas šio krašto išskirtinumas, kuriuo didžiuojasi molėtiškių pora. „Neapsakomo grožio Molėtų gamta su daugybe ežerų, miškų, parkų, pasivaikščiojimo takų ir lankytinų vietų. Manau, visa ta visuma mus ir laiko Molėtuose,“ – sako Dovilė.

Gerėjančios gyvenimo sąlygos Molėtuose džiugina darbščią porą, kurios viena iš svajonių jau pakeliui – ilgai lauktas baseinas. Nors aktyvų gyvenimo tempą išlaikyti padeda darbas, šeimos puoselėjimo rūpesčiai bei džiaugsmai, molėtiškiai, kaip jauna šeima ir gyventojai, laukia dar aktyvesnio kultūrinio gyvenimo mieste, renginių jaunimui tam sukurtose išskirtinėse erdvėse.

 

Dovilė ir Marius Valkauskai
Dovilė ir Marius Valkauskai. Asmeninio albumo nuotrauka.

 

Verslo pirmoko sėkmė Molėtuose

Prisiminusi verslo pradžią pora atvira, per tą laiką buvo visko – ir labai smagių akimirkų, daug naujų vairuotojų, buvo ir sunkumų. „Kad mokykla atvertų duris teko ir į bankus dairytis, teko ir savo santaupų investuoti, teko pasinaudoti ir Molėtų rajono savivaldybės teikiamomis paramomis,“ – sako Marius. Nuoširdus jaunųjų verslininkų darbas neliko nepastebėtas – 2019 metų Molėtų turizmo ir verslo informacijos centro rengtose verslo nominacijose UAB „Lukdema“ įvertinta „Verslo pirmoko“ nominacijoje.

 

UAB „Lukdema“. Molėtų verslo nominacijos
UAB „Lukdema“ - verslo pirmokas (2019). Molėtų verslo nominacijos.
Asmeninio albumo nuotrauka.

 

Pasitikėjimo iš savo mokinių sulaukiantys vairavimo mokyklos mokytojai nors ir pasirinkę saugų greitį, tačiau kliūčių verslo kelyje neišvengė. Praėjusį pavasarį tik dvejus metus gyvavusiam šeimos verslui pasaulinė pandemija tapo tikru išbandymu. Toks laikotarpis privertė sunerimti: „Negalėjome dirbti iš viso apie 5 mėnesius. Šis karantininis laikotarpis kaip ir visiems nėra lengvas, dirbti negalime, pajamų negauname, na, o mokesčiai nelaukia, tačiau kaip ir visi kiti bandome nepasiduoti ir išgyventi.“ Nepaisant to verslininkai džiaugiasi – pavyko išsaugoti visą komandą ir jie vėl gali tęsti darbus.

Tarp kasdienių darbų ir rūpinimosi savo mokiniais, molėtiškių pora nesustoja ir planuoja verslo ateitį. „Kalbant apie ateitį, planuojame dar labiau gerinti mokymo kokybę ir paslaugų teikimo sąlygas, naujinti autoparką, retsykiais pamąstome ir apie galimybę ruošti A (motociklininkus) kategorijos vairuotojus,“ – atvirauja molėtiškiai.  Nuolatinis tobulėjimas ir žinių gilinimas – vienas pagrindinių poros siekių.

 

Lukdema vairavimo mokykla Molėtuose
„Lukdema“ vairavimo mokykla Molėtuose. Asmeninio albumo nuotrauka.

 

Molėtai – tai žmonės

Dovilės ir Mariaus verslas išskirtinai susijęs su žmonėmis – bendravimu, jų ugdymu ir problemų sprendimu. Neatsitikinai Molėtų paveikslas šioje šeimoje remiasi žmonių santykiais:„Molėtų šūkis „Molėtai – čia viskas tikra“ mums labiausiai asocijuojasi su Molėtų žmonėmis. Kadangi mūsų darbas su žmonėmis, daug su jais bendraujame, nemažai praleidžiame laiko kartu, tad teko pastebėti, kad žmonės čia tikrai labai nuoširdūs, atviri, supratingi bei draugiški. “

 

Marius Valkauskas. Molėtų verslo nominacijos
Marius Valkauskas. Molėtų verslo nominacijose (2019) - „Verslo pirmokas“.
Molėtų turizmo ir verslo informacijos centro nuotrauka.