Kertuojos prieplauka: įdomiau kurti unikalias vietas

 

Keturioliktasis Molėtų turizmo ir verslo informacijos centro „Tikros istorijos“ pasakojimas.

 

Regis, sėkmės istorijos privalo būti patikrintos laiko. O kas, jei ši istorija tam prieštarauja? Daugelis sakytų, naivu „susprogdinti“ vasaros hitą beveik įpusėjus pačią vasarą. Tuo nepatikėjo Paulius Liubertas, vedinas didelio noro ir draugų palaikymo. Vos per pusantro mėnesio įgyvendinta spontaniška idėja – poilsiautojų pamiltoje Kertuojų ežero pakrantėje įkūręs barą. Šiandien ši vieta suburia žmones jaukiems muzikos vakarams ir buvimui kartu išskirtinės gamtos apsuptyje.

 

Sugrįžimas prie šaknų

Paulius yra jaunas verslininkas, maitinimo ir aptarnavimo srityje besisukantis jau ne vienerius metus. Iki šiol mažai Molėtus pažinojęs jis liko sužavėtas pirmuoju apsilankymu ir Kertuojų ežero pakrante. Nuo to laiko vyras nepaleido minties, kad tokią unikalią vietą galima įveiklinti ir paversti puikia, žmones traukiančia erdve. „Aš jau pernai metais pastebėjau, kad Kertuoja vasarą pritraukia labai daug žmonių, bet ten nėra pasiūloma jokių pramogų. Pagalvojau, gal čia ta niša, kur reikia kažką pasiūlyti, jei niekas nepasiūlo be manęs,“ – mintimis dalinasi Paulius. Pats Paulius yra kilęs iš Pasvalio, bet jau daug metų gyvena Vilniuje. Vyrą iš šiaurės Lietuvos gyvenimas sugrąžino į Labanoro girias, mat, pasirodo, Pauliaus senelis – kilęs iš Labanoro. Atrodytų, jog taip ir turėjo būti, kad šis unikalus gamtos kampelis Molėtų rajone, kurio vaizdas lyginamas su jūra, patrauks ir jauno vyro dėmesį. „Šiaip aš neieškau gyvenime galimybių, kad imčiau ir kažką atsidaryčiau, bet kartais tiesiog einu ir pamatau tas galimybes,“ – pasakoja verslininkas, nepabijojęs į miško gilumą atvežti daugiau civilizacijos. Kertuojos prieplauka – baras, tai ne pirma Pauliaus netradicinių verslo sprendimų vieta. Verslininkas pasakoja turintis ir daugiau unikalių vietų: „Prieš pusantrų metų atidariau kavinę, kurios nėra niekur pasaulyje. Ta kavinė turi tik 1 staliuką ir tik 3 sėdimas vietas, turime tik 1 gėrimą ir tik 1 patiekalą – tai juoda kava ir vyšnių pyragas. Ir fone groja tik viena daina,“ – pasakoja Paulius, sukūręs Tvin Pykso (angl. Twin Peaks) serialo įkvėptą kavinę Vilniuje, kuri iki šiol traukia klientus.

 

 

6 savaitės ir verslas veikia

Užsikrėtęs verslo idėja Kertuojų ežero pakrantėje, Paulius pasakoja šių metų gegužės pabaigoje atvažiavęs į prieplauką, apžiūrėti ten esantį namelį be sienų ir durų. Susidėliojęs galimo verslo viziją galvoje, jis ilgai netruko – pradėjo ieškoti šios unikalios vietos savininko. Šiose paieškose laukę sėkmingas susitikimas su šalia veikiančios privačios stovyklavietės šeimininku, kuris padėjo greitai rasti reikiamos vietos savininką. Abejingų Pauliau idėjai – neliko. Kliūčių ieškant darbuotojų taip pat nekilo – čia darbo vietas atrado du molėtiškiai.  „Čia jau buvo pirmos birželio dienos. Tada pasirašius sutartį, liko gauti leidimus veiklai. Maisto ir veterinarijos pažymėjimus paprastai išduoda per mėnesį, o mes ryte išsiuntėme dokumentus ir mums jį jau vakare išdavė,“ – džiaugiasi vyras. Kol laukė alkoholio licencijos išdavimo neteko sėdėti rankas sudėjus – su komanda Paulius darbavosi Kertuojų pakrantėje, įrenginėjo patalpas. „Kadangi nebuvo sunkių statinių, aš pats dariau viską savo rankomis su draugų pagalba. Kalėme lentas, dažėme sienas, tik pasisamdėme elektriką, kur reikėjo specialisto. Namelis kreivas, šleivas, tai be gulsčiuko viską pasidarėme. Kad stalviršius padarytume tiesiai, panaudojome besiridenantį butelį,“ – su šypsena pasakoja vyras, birželio mėnesį pradėjęs remonto darbus, o jau liepos 10 d. atvėręs baro prekystalį lankytojams. Prieplaukoje klientams siūlomi ne tik gėrimai ir užkandžiai, bet ir vandens pramogų inventoriaus nuoma ar nemokami koncertai. Pats pirmasis – atidarymo dieną įvykęs – Aleksandro Makejevo koncertas. Dar daugiau muzikos lankytojų laukia vasaros savaitgaliais, o apie visus juos – Kertuojos prieplaukos-baro puslapyje Facebook

 

Apie baimes negalvoja

Patirties turinčiam verslininkui, atidaryti sezoninį verslą jau įpusėjus vasarai neatrodė rizikingas sprendimas. Kaip pats Paulius sako: „Geriau mėnuo, negu visai nieko“. Jis įsitikinęs – ir per tiek laiko yra sugeneruojamos pajamos. Penkiems metams nuomos sutartį pasirašęs verslininkams juokauja, kad tai puiki pradžia – šis sezonas padės suprasti klientų poreikius, tad kitų metų sezonas turėtų būti kupinas naujienų ir dar daugiau pramogų.

Kertuojos prieplaukos – baro idėjos sumanytojas ir įgyvendintojas įsitikinęs, kad versle tiesiog negalima bijoti rizikuoti. Pasak jo, pasitaiko, jog net  ir įspūdingi projektai nebūna įgyvendinti, nors pagal rinkos tyrimus jie turėjo būti sėkmingi. „Versle negali būti baimės. Arba tu kažką darai, arba tu bijai rizikuoti ir nieko nedarai. Vieniems gal tai duota, kitiems ne, bet tikrai apie jokias baimes negalvoju. Įsivertini pagal savo supratimą, pagal poreikį, paklausą, bet niekada negali žinoti ar pasiseks ar ne,“ – mintimis dalinasi Paulius ir priduria, kad jo projektai yra paprastesni, lengviau įgyvendinami ir jiems nepavykus nėra didžiulių nuostolių.

 

 

Džiaugiasi gamta

Paulius džiaugiasi Molėtų gamtos grožiu ir išgirsta savivaldybės iniciatyva tapti kurortiniu miestu: „Jau bandymas tapti kurortu yra labai gerai, net nebūtinai ar tai pavyks, ar ne. Aš matau, kad Molėtai neišnaudoja savo potencialo. Jie tikrai labai gražioje gamtoje.“ Tokios gamtos sužavėtas juk buvo ir Paulius. „Atvežėme civilizaciją į mišką, bet liko labai daug laukinės gamtos, kas yra labai žavu. Čia mes žmones trauksime pasitelkdami gamtą, nes ta vieta unikali“ – sako jis. Siaurame ruože tarp dviejų ežerų įkurtas prieplaukos baras – visai šalia naujojo Labanoro regioninio parko traukos objekto – Ščiūrio rago. Čia pat kaimynystėje ir Kertuojos stovyklavietė, kurios poilsiautojai tampa ir Pauliaus klientais. „Svarbiausia čia pasibuvimas įspūdingoje gamtoje,“ – pasakoja Paulius – „Mes esame miške, o kad Molėtai šalia, tai mums patinka“.

 

Asmeninio archyvo nuotraukos.