FOOD SPA: kelias į permainas niekada nevėlus

 

 

Dvidešimt septintasis „Tikros istorijos“ pasakojimas.

Buvusi ukmergiškė Diana Dranseikienė savo vaikystės atostogų dienas dažniausiai leisdavo pas mylimą močiutę kaime Molėtų rajone – Lėliuose. Būtent močiutė moteriai įskiepijo meilę šiam kraštui taip stipriai, kad prieš 25 metus, pabaigus mokslus ir renkantis kuriame mieste Diana tęs savo gyvenimą, dvejonių nekilo. „Kai baigiau tuometinę Konservatoriją, turėjau labai greitai apsispręsti, kur aš startuoju su savo studija. Nedvejojau niekuo – nenorėjau likti Vilniuje, nors dirbau jau trijose mokyklose, ir nenorėjau grįžti į Ukmergę, nors ten turėjau kur gyventi. Norėjau būti būtent Molėtuose,“ – pasakoja moteris, tuomet Molėtuose įkūrusi „Domino“ šokių studiją, kuri tebegyvuoja jau 25 metus.

 

Diana Dranseikienė
Dianai Dranseikienei 2020 metais įteiktas Molėtų rajono savivaldybėsMetų šviesulio" apdovanojimas. Asmeninio albumo nuotrauka.

 

Pramoginių šokių kasdienybė

Šokių studijos įkūrėja negali gyventi be šokių, nors tam laiko turi vis mažiau. Šiandien ji treniruoja vaikų grupes, šokių subtilybių mokina poras, veda funkcines treniruotes ir dirba su moterimis, norinčiomis padailinti savo kūno linijas. Diana savo šokių veiklą vykdo ne tik Molėtuose. „Domino studija“ veikia ir kituose rajonuose – Ukmergėje bei Utenoje, kur dirba trenerės atsistentai. Šokių mokytoja pasakoja, kad pramoginių šokių sporte ypač svarbus estetinis vaizdas, tad nuolatinis rūpestis kaip nepriaugti papildomų kilogramų yra kasdienybė. Taip kilo idėja imtis naujo verslo: „Tai aktualiausia problema tiek man pačiai, tiek šokėjams, merginoms, tiek antsvorio turinčioms moterims. Prieš 20 metų žinių buvo nedaug, informacinių laukų nebuvo, todėl tekdavo viską bandyti, plakti ir ragauti iš to, ką žinojo mano močiutė.“ Moteris nuolat su kitais dalijosi savo įgyta patirtimi ir atradimais, kaip galima stengtis išlaikyti norimą svorį ir išvengti alkio atakų: „Tais laikais buvo tik gyslotis ir linų sėmenys, petražolės ir žolytės, kurios užpildydavo mano skrandžio turinį. Į varžybas vykdama kaip klubo trenerė ar kaip varžybų teisėja, turėdavau vežtis ir šaukštą, ir gertuves, ir vandenį – viską plakdavausi pati, nes per varžybas kartais tekdavo būti nevalgiusiai 8-9 val. ar daugiau. Grįžtant į namus, pavyzdžiui, iš Klaipėdos į Molėtus, be sustojimų nusipirkti greito maisto degalinėse – būdavo neįmanoma, tad mano tuometiniai „kokteiliai“ man buvo išsigelbėjimas.“ Diana juokaudama sako, kad pastaruoju metu yra „hamburgerio“ era, kai gyvenimo tempas visiškai pasikeitęs ir daug sunkiau išlaikyti balansą tarp sveiko gyvenimo būdo bei greito maisto vartojimo.

 

Domino šokių studijos šokėjai

Domino šokių studijos šokėjai
Domino šokių studijos šokėjai su vadove Diana Dranseikiene. Asmeninio albumo nuotraukos.

 

Karantininis produktas

Po 25 metų praleistų šokių salėje Diana suprato, kad jau atėjo laikas pritaikyti įgytas gyduolių žinias ir savo sukauptą patirtį: „Atėjo karantinas, užsidarė šokių salės ir supratau, kad atėjo metas išnaudoti tą laiką kitiems dalykams.“ Moteris džiaugiasi nepraleidusi tinkamo momento sukurti sveikus produktus „Spotless“ (lietuviškai – Be dėmės), kurie skirti kontoliuoti alkį ir mažinti apetitą. Užrašiusi savo patirtį ir sukauptą informaciją Diana kreipėsi į Kauno technologijos universiteto Maisto instituto mokslininkus. Jiems perdavė daug metų kauptą informaciją ir idėją, kuri ilgainiui virto maisto produktais. Tam tikslui gavus Europos sąjungos paramą, kurios dėka finansuotas mokslininkų darbas, buvo sumodeliuoti Dianos pateikti prebiotinių maisto produktų receptai, parenkant geriausius augalinių žaliavų derinius. „Čia ne maisto papildai, čia moksliniais tyrimais patvirtintas maistas, padedantis kontroliuoti svorį ir apetitą bei gauti reikiamus vitaminus ir mineralus,“ – pabrėžia produkto idėjos autorė. Taip pat moteris kreipėsi ir į Latvijos mokslininkus, su kuriais sukūrė vertingos maistinės sudėties užkandukus, kuriuos suvalgius ir užgėrus vandeniu, žmogaus organizmas gauna naudą bei efektą, kaip ir išgėrus specialų maistinį kokteilį.

Diana skaičiuoja, kad naujas gyvenimo etapas, kol ilgai brandinta idėja virto produktu, užtruko du su puse metų. Ne viskas vyko taip greitai, kaip moteris tikėjosi, bet Diana įsitikinusi – laukti buvo verta: „Įdomiau daryti kažką toliau, negu likti ir daryti tai, ką darei jau daug kartų. Atsirado toks pat jausmas, kaip ir pradėjus dirbti su šokiais. Atrodo visa degiau, degu ir dabar. Gaila laiko miegui. Įkvėpimas yra, norisi tiek daug padaryti.“

 

Produktas skirtas besirūpinantiems savimi

Dianos sukurto FOOD SPA ženklo produktai „Spotless“ skirti vartoti kaip greitas ir sveikas maistas arba svorio mažinimo priemonė tiems, kurie nori rūpintis savo sveikata ir išvaizda. „Šitą produktą kūriau SPA centrams, klinikoms ir klubams – aktyviems žmonėms, kurie žino, jog naudojant natūralias medžiagas neateina greitas rezultatas. Reikia kantriai išlaukti, tai turi tapti tavo kasdienybe ir pastoviu gyvenimo būdu,“ – pasakoja molėtiškė.

Moteris džiaugiasi, kad vienas iš sukurtų produktų gavo „Rakto skylutės“ ženklinimo simbolį, kuris reiškia, kad tai – sveikatai palankesnis maisto produktas. „Jei žmogus nori susitvarkyti žarnyno veiklą, numesti svorio, atsisakyti vakarinio valgymo, saldainių, tai mėnesį ar du turėtų vartoti mūsų produktą ir nuimti vieną valgymą tikslingai, pavyzdžiui, vakarienę. Bet aktyvus žmogus, kuris neturi svorio problemų, turi tą dėžutę ir naudoja produktą tada, kai neturi galimybių pavalgyti sveiko maisto“ – priduria moteris.

 

Sukurti nauji sveiko maisto produktai
Sukurti nauji sveiko maisto produktai. Asmeninio albumo nuotrauka.

 

Pirmieji iššūkiai

Sukurti nauji produktai susilaukė didelio susidomėjimo. Pirmieji pirkėjai buvo molėtiškiai, o dabar klientų yra ir iš kitų miestų, daugiausia jų – savo išvaizda besirūpinančios moterys. Diana pradėjo organizuoti produkto pristatomuosius renginius, mokymus moterims, kad bendraujant, gyvų pokalbių metu būtų atsakyta į visus rūpimus klausimus ir produkto vertė būtų aiškesnė kiekvienam. Beje, vienas iš moters tikslų yra įtraukti ir daugiau vyrų į teisingą maitinimosi kelią. Šiandien Diana džiaugiasi pasirašiusi jau tris sutartis su SPA centrais ir klinikomis.

Produkto idėjos autorė pasakoja apie jau įveiktus pirmuosius iššūkius: „Kuriant produktus sprendėme klausimą, kaip suvaldyti natūralių žaliavų produkto mikrobiologiją ir išlaikyti saugų jo galiojimo laiką. Plastikiniuose indeliuose produktas tiesiog neišsilaikė. Turėjome tikslą nedėti jokių maisto priedų, kurie ilgina galiojimo laiką, tad suradome galimybę ir supakavome produktą į pakelius normomis po 9 g., kurių sudėtis užtikrina pusantrų metų galiojimo terminą.“

 

Vadovaujasi savo gyvenimo credo

Šilti vaikystės prisiminimai, gamta, pušys, natūralumas ir ekologija... Gyvenimas gamtos apsuptyje įkvepia Dianą: „Šokių pasaulį, varžybas, varžybas online formatu, kurias dariau Lietuvoje pirma... Įėjome į istoriją su Molėtais! Kartais net pagalvoju, kad mūsų karštas per mažai įvertintas. Galima verslą kurti bet kur, bet aš visą pridėtinę vertę ir įkvėpimą tikrai atiduodu Molėtams.“

Versli moteris pastebi ir džiaugiasi, kad į Molėtus grįžta gyventi jaunimas. Pasak jos, miestas tarsi atgyja. „Vienu metu jaučiau, kad nėra Molėtuose gyvybės. Dabar ji ateina atgal ir ateina su griausmu. Moterys nori gražiai atrodyti, viskuo domisi,“ – sako Diana ir tiki, kad kelias į permainas niekada nėra vėlus. Ji, su dar keliomis moterimis, susibūrė į verslių moterų klubą Molėtuose. Kartu bendrauja, važiuoja į seminarus. „Aš norėčiau daryti viską, bet tam reikia labai daug laiko. Aukso medaliai nėra pagaminti iš aukso. Jie gaminami iš prakaito, užsidegimo ir rečiausiai žemėje naudojamo elemento – ištvermės. Čia mano gyvenimo credo, kuriuo vadovaujuosi. Tik pats esi savo rojaus šeimininkas, bet tikrai ne kažkas kitas,“ – taip pozityviai pokalbį baigia Diana, užsimindama, kad didžiausia jos svajonė – Molėtų rajone įkurti kūno ir judesio terapijos centrą. Pirmieji žingsniai jau žengti, tam tikslui įsigytas žemės sklypas ir pradėti ieškoti potencialūs partneriai.

 

Dianos vedami užsiėmimai moterims

Dianos vedami užsiėmimai moterims
Dianos vedami užsiėmimai moterims. Asmeninio albumo nuotraukos.

 

 

2022-11-09