Loreta Urbanavičienė: negali nedirbti, kai tavęs laukia

 

Dešimtasis Molėtų turizmo ir verslo informacijos centro „Tikros istorijos“ pasakojimas.

 

Loreta Urbanavičienė praėjusių metų gegužę, nepabūgusi Covid-19 pandemijos ir nežinomybės pasaulyje bei versle, išdrįso atidaryti savo „Mankštos ir užimtumo studiją Molėtuose“. Prieš beveik 8 metus į Molėtus Loreta grįžo gyventi su neraminančiu klausimu – ką reikės veikti? Dabar jauna moteris džiaugiasi susikūrusi sau antrą darbo vietą ir savo klientų ratą per metus išplėtusi net tris kartus.

 

Esminis klausimas

2013 metais baigusi ergoterapijos mokslus Kaune, Loreta grįžo į Molėtus, kur pradėjo dirbti Molėtų ligoninėje ergoterapeute. Tuo metu, kaip ji prisimena, mankštos žmonėms tiek nerūpėjo, į jas žmonės eidavo tik paliepus gydytojui. Dabar – viskas pasikeitė. Net ir tie, kurie anksčiau tingėjo pajudėti, dabar savo noru mielai ateina pastiprinti savo kūną. Loreta savo darbą myli, todėl nieko nuostabaus, kad žmonės tai pajuto ir kaip susitarę klausdavo vis to paties klausimo, kuris privertė jauną specialistę susimąstyti. „Ar jūs gal dirbate privačiai? – klausdavo jie. Ir tada sakydavau, kad nedirbu, nes neturiu kur dirbti. Kai pamačiau, kad klausiančių to paties klausimo jau darosi labai daug ir tie klausimai vis tokie patys, tada supratau, kad reikia savo kampo,“ – pasakoja Loreta prisimindama, jog pirmosios privačios mankštos vykdavo klientų namuose. Visgi, darbas namiškių apsuptyje ar kartu sportuoti norintys gyvūnai, buvo trukdžiai neleisdavęs susikaupti. Tai padėjo suprasti, kad klientui reikalinga vieta, kur jis užmirštų kasdienes problemas, o užvėręs duris vėl sugrįžtų į kasdienį gyvenimą. Taip laikui bėgant pacientai tapo klientais. Būtent jie paskatino Loretą atsidaryti savo studiją, kurioje mankštas veda kineziterapeutė – ergoterapeutė. Vien ergoterapijos mokslų Loretai neužteko. Visai neseniai ji baigė ir kineziterapijos mokslus, kurių diplomas šiomis dienomis bus jos rankose.

 

Loreta Urbanavičienė
Loreta Urbanavičienė.

 

Dėl geresnės savijautos

Studijos įkūrėja pasakoja, kad mankštos ir užimtumo studijoje ji padeda žmonėms išmokti teisingai atlikti pratimus skirtus stiprinti raumenų jėgą ir ištvermę, atlieka stuburo stabilizavimo ir probleminių sričių korekcijos pratimus bei daug dėmesio skiria tiems, kurie skundžiasi įtampos zonomis ar turintiems netaisyklingą laikyseną dėl sėdimo ar stovimo darbo. Priešingai nei sporto klube čia pratimai atliekami iš savo kūno svorio, be jokių treniruoklių.  „Daugiausiai šiai dienai ateina moterų iki 40 metų, kurios nori bendrai stiprinti savo kūną“ – džiaugiasi Loreta ir pastebi besikeičiantį klientų ratą. Jei anksčiau lankėsi tik vyresnės moterys, kurios jau turėjo problemų, dabar ateina vis daugiau jaunesnių moterų, kurios nori gerai jaustis, pajudėti ir nesulaukti kaklo ar nugaros skausmų. „Labiausiai tas ir žavi, kad klientės išeina visos šlapios, bet tokios laimingos! Man labai patinka, kai joms sportuojant matosi nuo nosies kapsintys prakaito lašiukai, o jos džiaugiasi ir kitą dieną sako, kad buvo labai gerai!“ – su šypsena pasakoja Loreta ir svarsto: „Nežinau kas čia įvyko, gal karantinas turėjo įtakos, nes tapo labai svarbu išėjimas iš namų, galimybė pabendrauti, pasikeitė ir požiūris.“  

 

Ne tik laiko praleidimui

Naujosios studijos patalpos – pirmame aukšte, tad į ją lengvai gali patekti ir judėjimo negalią turintieji, kurie lygiai taip pat, kaip kiti, nori sportuoti, judėti su profesionalo pagalba. Pasak Loretos, tinkamai pritaikius studijoje esantį inventorių: TRX diržus, gimnastikos kamuolius, lazdas, svarelius, galima pasiekti akivaizdžių rezultatų. 

Čia Loreta dirba ne viena – kartu su ja darbuojasi ir kolegė kineziterapeutė Martyna, siūlanti užsiėmimus vaikams. Tai mankštos vaikams, kurių dėka stiprinami viso kūno raumenys, skatinama taisyklinga laikysena, mokomasi naujų judesių ir lavinama koordinacija ir pusiausvyra. Jau visai netrukus studijos teikiamų paslaugų ratas plėsis, nes moterys klientams galės pasiūlyti ir masažo seansus suaugusiems bei vaikams.

 

Mankštos ir užimtumo studija Molėtuose
Mankštos ir užimtumo studija Molėtuose.

 

Žinios sklinda greitai

Molėtai yra mažas, jaukus miestelis, kuriame žinios sklinda labai greitai. „Galiu pasidžiaugti, kad greitai susibūrė klientų ratas. Atėjo viena moteris, atsivedė savo mamą. Po kurio laiko mama nebelankė, nes gerai jautėsi, todėl vietoj mamos ji atsivedė dvi drauges. Tos draugės turi mažus vaikus, kuriems reikia mankštelės. Taip ir sukasi tas ratas“ – pasakoja Loreta. Darbo grafikas mankštos ir užimtumo studijoje – intensyvus. Loreta su kolege čia darbuojasi ne tik darbo dienomis vakarais, bet ir šeštadieniais. Ieškodamos geriausių sprendimų klientams specialistės sulaukia klientų ne tik iš Molėtų, bet ir iš Vilniaus, Anykščių, Utenos ar Ukmergės. „Kai tau skambina ir tavęs prašo priimi, tu pasakyti „ne“ tiesiog negali. Tavimi pasitiki ir laukia eilės savaitę, dvi ar tris. Kaip tu gali nedirbti, jeigu tavęs visi laukia!“ – tokiais žodžiais jauna moteris tik patvirtina taisyklę, kad turi tikėti 100% tuo ką darai, nes žmonės tai jaučia.

Pradėdama veiklą Loreta džiaugėsi sulaukusi šeimos palaikymo, o atsiradus dvejojančių studijos idėja, Loreta jiems turėjo atsakymą: „Jei niekas neateis, tai susirenku kamuolius ir einu namo.“ Akivaizdu, to padaryti nereikėjo.

 

Mankštos ir užimtumo studija Molėtuose
Mankštos ir užimtumo studija Molėtuose.

 

Noras judėti į priekį

„Mankštos ir užimtumo studija Molėtuose“ kol kas nėra medicininis kabinetas, kuriame gydomi žmonės, nors Loreta neslepia, ateityje galvojanti būtent apie tokį. Kol kas moters planuose – studijos plėtra, kad ateityje čia būtų teikiama daugiau ir įvairesnių paslaugų, o tokia pat studija galėtų būti įkurta ir kituose miestuose. Net artimiausiuose miestuose kaip Utena ar Ukmergė, nėra nieko panašaus į tokią mankštos ir užimtumo studiją.

Loreta džiaugiasi, kad studiją įkūrė mažame miestelyje, kur gyvena geri ir tikri žmonės. Kaip pati pastebi, nors dėl sugrįžimo į gimtąjį miestą ji labai dvejojo, vargu ar dideliame mieste būtų išdrįsusi pradėti svajoti apie savo mankštos kampelį: „Mūsų miestelis buvo toks labai snaudžiantis, o dabar pasižiūrėk kiek daug jaunų žmonių ir kiek visko daro. Aš manau, kad čia yra dar daug sričių, kur tu gali būti pats pirmas.“

 

 

Asmeninio archyvo nuotraukos.