„4 taktai“: Molėtai pateisino mano lūkestį

 

 

Dvidešimtasis Molėtų turizmo ir verslo informacijos centro „Tikros istorijos“ pasakojimas.

 

Justas Šarkauskas jau ketverius metus gyvena Molėtų rajone. Jam šis kraštas toks mielas ir artimas širdžiai, kad vyras net nedvejodamas metė darbą Vilniuje ir gyventi pasirinko Molėtuose. Justas čia ne tik apsigyveno, bet ir įkūrė autoservisą – savo nuoširdžiu darbu padeda molėtiškiams ir miesto svečiams. Molėtų turizmo ir verslo informacijos centro bei vietinio laikraščio „Vilnis“ organizuotuose 7-uose „Verslo nominacijų“ rinkimuose, Justo vadovaujamas autoservisas „4 taktai“ neliko nepastebėtas – jam įteiktas specialus komisijos prizas, kaip įvertinimas už dedamas pastangas, jauno verslo idėjas ir kultūrą. 

 

Norėjo būti muzikantu

Justas kilęs iš Rokiškio, ten ėjo į mokyklą ir leido savo vaikystės dienas. Tačiau visa tai buvo tik darbo dienomis, nes savaitgalius, atostogas ir vasaras jis leisdavo Molėtų krašte. Baigęs mokyklą Justas išvyko gyventi į šurmulio pilną sostinę. „Vilniuje gyvenau ir dirbau 6-7 metus, bet tas didmiesčio ritmas mane labai erzina, man nepatinka Vilniaus tempas. Galvojau čia bus ramiau, labai stipriai norėjau į gamtą. Ir tikrai nesigailiu – Molėtai mano lūkestį patenkina,“ – sako Justas, pastebintis Molėtų pokyčius – miestas tampa vis gražesnis ir jaukesnis. 

Dar besimokydamas mokykloje būsimas verslininkas svajojo tapti muzikantu. Norėdamas šį siekį įgyvendinti jis baigė muzikos mokyklą, bet kaime, turint įvairios technikos, jau nuo mažų dienų noras viską išardyti ir sudėti buvo stipresnis ir dažnesnis nei noras muzikuoti. Renkantis kur studijuoti, dvejonių nebuvo ir prašymas buvo paduotas tik į vieną specialybę, į kurią Justas ir įstojo.

Šiandien Justas džiaugiasi, kad atsikraustęs į Molėtų rajoną pasinaudojo Užimtumo tarnybos savarankiško užimtumo rėmimo programa ir gavo finansavimą verslo pradžiai. Finansinė parama tapo paskata kurti savo verslą, nes jos dėka įsigyta speciali autoserviso įranga puikiai veikia ir šiandien, yra neatskiriama kasdienio darbo dalis.

 

Įteiktas specialus komisijos prizas. 7-asis "Verslo nominacijų" vakaras.

 

Vertinamas išskirtinumas

Autoservisas „4 taktai“ specializuojasi vokiškų markių automobilių remonte. Daugiausiai atliekami automobilių variklių, pakabos taisymo darbai. Pats Justas anksčiau dirbo Vilniuje, BMW automobilius remontuojančiame salone. Jaunas vyras džiaugiasi ten sukauptu dideliu žinių bagažu, kurį vertina kaip didelį išskirtinumą. Įgyta patirtis padėjo susikurti viziją, ką ir kaip reikėtų daryti savo autoservise.

Jau antrus metus Justas dirba su molėtiškiu Aurelijumi Meidumi: „Vertinu kolegos tvarkingumą, atsakingumą bei polinkį tobulėti, kas leidžia kurti didelę pridėtinę vertę darbe, užtikrinant klientų poreikius.” Vyrai daugiausiai dirba su vokiškų firmų automobiliais, nors kieme jų matyti įvairių. „Turime klientų ir iš Rokiškio, iš Utenos, Zarasų, Vilniaus,” – džiaugiasi Justas, turintis klientų eilę ne vienai savaitei į priekį.

 

Sau išsikėlė aukštą kartelę

Laiko patikrinta – iš „4 taktai“ autoserviso klientai išvažiuoja patenkinti ir reikalui esant, mielai sugrįžta. Kad ir kaip paradoksaliai skambėtų, Justas juokauja, jog stengiasi dirbti taip, kad klientas pas juos negrįžtų – tai reikš, kad vyrai savo darbą atliko nepriekaištingai: „Mes suteikiame garantijas ir jas vykdome.“ Molėtiškis nori, kad jo klientai gautų visą aktualią informaciją, todėl siekia kuo daugiau bendrauti su jais: „Mes stengiamės dirbti kuo tvarkingiau, ant sąskaitų išsamiai surašome visus atliktus darbus. Kiekvieną žingsnį deriname su klientu, savavališkai niekada nieko nedarome. Viską stengiamės iškomunikuoti kuo aiškiau, kad žmogus išėjęs suprastų, už ką mokėjo pinigus ir kodėl ta detalė buvo keičiama.“

Verslo nominacijoms pasiūlytas naujojo molėtiškio verslas ne kartą buvo apibūdintas kaip aukšta verslo kultūra ir aptarnavimu išsiskiriantis autoservisas. Justas pripažįsta – jam rūpi, kad tvarka ir švara būtų ne tik automobilyje, bet ir pačiame autoservise. Pasak jo, tvarkinga aplinka yra malonesnė ir klientams, ir darbuotojams.

 

Justo Šarkausko autoservisas "4 taktai".

 

Rūpinasi gamta

Justui labai patinka Molėtus supanti unikali gamta. Pats jausdamas atsakomybę už jos saugojimą prie to prisideda ne tik kasdienybėje, bet ir darbe: „Mes priduodame atliekas, jas rūšiuojame, kiekvienam dalykui turime atskirus konteinerius.“ Justas dirba pagal visus aplinkosaugos standartus bei reikalavimus ir tikisi, kad rūpestis gamta taps kiekvieno gyventojo prioritetu.

„Molėtai strategiškai patogi vieta, apsupta nuostabios gamtos. Įvairios iniciatyvos bei įgyvendinami projektai prisideda prie turizmo skatinimo, naujų darbo vietų kūrimo, kas, žinoma, ir mums atneša teigiamos naudos,“  – sako molėtiškis ir džiaugiasi, kad bendraminčių mylinčių ir kuriančių Molėtams gretos nuolat didėja. – „Štai dėdė sugrįžo iš Kauno. Pusseserė su vyru, atvykę iš Tauragės įkūrė savo sulčių spaudyklą, o mama, Rokiškyje pragyvenusi didžiąją gyvenimo dalį, taip pat sugrįžo ir atidarė natūralių, ekologiškų produktų parduotuvę. Visi subėgom į Molėtus – kraštą, artimą širdžiai.“