Molėtų NT gidas: žmonės labiau atsiveria gamtai

 

Dvidešimt aštuntas „Tikros istorijos“ pasakojimas.

 

Jau du dešimtmečius nekilnojamojo turto veikloje besisukanti molėtiškė Lina Leonavičienė gali būti vadinama ne tik nekilnojamojo turto eksperte, bet ir Molėtų krašto ambasadore. Pasak jos, čia svarbu ne tik skaičiai. Dar svarbiau – jausmas, patirtis turėti savo žemę. Apie tai Lina kalba pristatydama savo puoselėjamo „Molėtų NT gido“ idėją: „Tu ieškai savo žemės. Nori turėti savo sodybą, o joje tvenkinį, sodą, daržą... To užteks Tavo laimei. Mes žemės ir miško žmonės.“

 

Ambicijos pasiteisina

Visą laiką dirbusi sau – valdžiusi parduotuvių verslą, ir paskatinta aplinkinių, Lina ėmėsi naujos veiklos – nekilnojamojo turto pardavimų. „Visada dirbau Molėtuose, visada dirbau sau. Dabar supratau, kad labai mėgstu viską kontroliuoti ir pati atlikti viską tobulai“, – pasakoja Lina. Nors pasak jos, tuo metu tokia veikla užsiiminėjo kas tik netingėjo, buvo sunku, bet kartu ir labai įdomu susitelkti naujam iššūkiui. O iššūkius Lina priima ambicingai bei drąsiai – būdama 40 metų įstojusi į Vilniaus kolegiją, mokslus baigė geriausiais vertinimais. Nepriekaištingų rezultatų siekianti nekilnojamojo turto ekspertė tokį požiūrį išlaiko ir puoselėdama gerus santykius su klientais. „Norisi tai, ką darau, padaryti labai gerai, kokybiškai, kad klientai būtų patenkinti. Man labai svarbus santykis su klientu. Mano klientai – patys geriausi. Taip sakau visada“, – mintimis dalinasi pašnekovė ir džiaugiasi, kad santykis su klientu įvykdžius sandorį nesibaigia. – „Klientų, grįžtančių su naujais poreikiais, naujomis idėjomis, istorijų yra tikrai begalės.“

Molėtų krašte vietų ieškantiems pirkėjams patarimų negailinti Lina šiandien dirba ne tik savo rajone. Vienas paskutinių jos parduotų objektų – Žemaitijoje. Tokius klientų prašymus užsimezgus draugystei, kai prašoma padėti parduoti jų turimą nekilnojamąjį turtą kitame rajone, ar net kitoje šalyje, Lina vertina kaip pasitikėjimą ir patį didžiausią įvertinimą.

 

Lina Leonavičienė. Molėtų NT gidas
 
Lina Leonavičienė. Asmeninio albumo nuotrauka.

 

Naujos tendencijos, naujas požiūris

Neseniai Molėtų verslo aplinkoje nuskambėjusi mintis apie Molėtus, kaip mažąją Šveicariją, pasak Linos, ją lydi jau ne vienerius metus. „Aš net aprašymuose esu sugalvojusi šitą palyginimą su Šveicarija, ypač kai kalbame apie vietoves Alantos, Dubingių pusėse. Ten teritorijos kalvotos. Gražiausias perlas – Labanoro pusė“, – sako Lina. – „Švari, tyra energetika.“ Moteris savo versle ir tarp klientų skatina atsakingą požiūrį į aplinką, kurioje yra jos parduodami sklypai ar statiniai. Kartu ji pastebi, kad renkantis žemės sklypą ar statinį vis didesnis dėmesys skiriamas gamtai. Tai bene ryškiausias pokytis tarp klientų. Pasak jos, anksčiau visiems reikėjo visko daug – didelių sklypų, gigantiškų pastatų. Laikui bėgant vis labiau ryškėja minimalizmas, ramybės bei susiliejimo su gamta tendencija. „Viskas tendencingai keitėsi, vystėsi. Gal jau kokius 10 metų žmonės perka nekilnojamąjį turtą čia – Molėtuose, mielai gyvena ir iš čia dirba nuotoliu. Taip jau yra ir jokia čia ne naujiena, o per pandemiją tik dar labiau pradėta apie tai kalbėti“, – pastebi „Molėtų NT gido“ vystytoja. – „Žmonės labiau atsiveria gamtai. Nebereikalingi trinkelėmis grįsti takeliai, žmonės tenkinasi trumpai nupjauta žole ir takeliu. Tas mane nepaprastai džiugina.“

Kiek svarbi gamta, tiek nemažiau svarbios ir vietų istorijos, Linos minėta energetika. Moteris, dažnai pabrėžianti, kad su nekilnojamu turtu parduoda patirtį bei emociją, pasakoja: „Tai nėra tik verslas. Turiu savo patirtimi pagrįstų teorijų, kaip vieta arba pardavėjas pritraukia ir panašų pirkėją. Visada žiūriu, kokios sąsajos, priežastys atveda čia žmones – ar giminės likimas, ar ieškoma ramybė, jų gyvenimo būdas.“

 

Molėtų NT gidas parduodami sklypai
„Molėtų NT gidas“ vaizdingose vietose parduodami sklypai.

 

Naujumas

Nors gamta masina daugelį pirkėjų, Lina siūlo atsigręžti ir į atgimstantį Molėtų miestą. Čia dabar ypatingai paklausūs butai. Nors kartu ji apgeilestauja, kad esanti pasiūla nepatenkina išaugusio gyvenamojo būsto poreikio, moteris įsitikinusi – Molėtai turi potencialo. Pasak jos, pastatyti, įrengti būstai bus sėkmingai parduoti ir neslepia, jog viena to priežasčių – naujojo technologijų centro įsikūrimas Molėtuose. „Kai oficialiai atsidarė „Teltonika“, Molėtuose pardaviau absoliučiai visas turėtas namų valdas per keturias dienas. Jau vasarą duodama interviu Lietuvos radijui sakiau, kad šis įvykis skatina žmones investuoti į Molėtus“, – džiaugiasi Lina.

Moteris teigia, kad dabar žmonės neturėtų bijoti parduoti nekilnojamąjį turtą. Ji įsitikinusi – reikia gyventi šia diena. „Laikas parodys dėl planuojamų naujų daugiabučių statybos, bet manau, kad šis projektas turėtų būti greitai išgraibstytas. Projektas įdomus, be to, kolkas nieko tokio didesnio nenusimato“, – mintimis dalinasi nekilnojamojo turto ekspertė. – „Įdomu kaip viskas susidėlios. Manyčiau pirmus aukštus labai greitai išpirks – senjorams aktualu gyventi iki trečio aukšto. Į mane paskutiniu metu dažnai kreipiasi pirkėjai, norintys būtent tėvams nupirkti būstą. Pas mus nuostabu, čia vienareikšmiškai reikia senelių namų.“

Stebėdama Molėtų rajone investuojančius į nekilnojamąjį turtą, Lina tiki – Molėtai gera vieta kurti verslą, gyventi – ypatingai dabar. „Įgyvendinau kelis projektus, kur naujai sukurta infrastruktūra gyvenamiesiems bei poilsio namams statyti. Tai yra labai patogu ir patrauklu. Manau, kad tai ateitis. Būtent iš tokių vietų žmonės dirbs nuotoliu, turės naujas patirtis kuriant, grąžinant, augins vaikus, kurie su gamta bus išvien, nes ją pažins“, – įžvalgomis dalijasi Lina ir pakartoja Molėtuose matanti šviesią ateitį. – „Kiekvienas esame kūrėjas. Tik pažadinkime tai savyje. Būkime laisvi pasirinkimuose ir leiskime reikštis naujumui. Tai puikiai geba mūsų jaunimas – jis nuostabus.“

 

 

2022-12-02