Ieva ir Karolis Laurinavičiai: čia paaukojame visą savo laisvalaikį

 

Tryliktasis Molėtų turizmo ir verslo informacijos centro „Tikros istorijos“ pasakojimas.

 

Molėtiškiai Ieva ir Karolis vos spėja skaičiuoti dienas, bėgančias Siesarčio ežero pakrantėje. Stovyklautojai čia keičia vieni kitus, todėl klausimų ir naujų gyventojų kaimynystėje ant ežero kranto tikrai netrūksta. Karštos vasaros dienos – puikus laikas atostogaujantiems, todėl jaunuosius turizmo atstovus lydi dvejopi jausmai – džiugesys keliautojų susidomėjimu ir darbo diena, trunkanti septynias dienas per savaitę.

 

Keičiasi kartos, bet vieta išlieka

Dar prieš septynerius metus Juodakampio miške išdygo dažasvydžio aikštelė, o vos prieš dvejus metus – pradėti rengti keturračių turai. Visai greta – ir per kelis dešimtmečius nemažo būrio poilsiautojų pamėgta Karolio tėvų kaimo turizmo sodyba. Kiekvienais metais čia sugrįžtantys žmonės dabar įsikuria čia pat – naujai įregistruotoje stovyklavietėje ant Siesarčio ežero kranto.

Aktyvaus ir ramaus poilsio paslaugų kompleksas puoselėjamas vienos šeimos – didelė stiprybė. Nors Ieva su Karoliu prisistato, kaip stovyklavietės pagalbininkai, neslepia – daug investuoja į stovyklavietės infrastruktūros plėtrą, atnaujinimą, pasitinka čia besiilsinčius ir prireikus suteikia visą reikalingą pagalbą. Nors porai savo atostogas ir ilgesnį poilsį vasarą tenka užmiršti, tačiau galimybė dirbti sau yra daug patrauklesnė. Dėl to net ir naktį suskambantis telefonas įpareigoja. „Kažkada buvau sulaukęs skambučio pusę pirmos nakties dėl dažasvydžio. Kitą dieną 8 val. ryte žaidėm,“ – prisiminimais dalinasi Karolis.

Siesarčio ežero pakrantėje puoselėjama poilsio zona atrandama vis daugiau keliautojų iš įvairiausių Lietuvos rajonų – kaimyninio Vilniaus, Ukmergės, ir tolimesnių – Radviliškio, Marijampolės, Klaipėdos. Ypatingas įvertinimas – kelis dešimtmečius į Molėtų kraštą sugrįžtantys poilsiautojai.

 

Juodakampio stovyklavietė
Juodakampio stovyklavietė. Asmeninio archyvo nuotraukos.

 

Kaip šauksi, taip atsilieps

Juodakampio kaime įkurtas paslaugų kompleksas – stovyklavietė, dažasvydis ir keturračių turai.  „Atrodo, maži mes, bet plačiai žinomi,“ – pasakoja Ieva, prisimindama jų pramogas aplankančias tarptautinių įmonių komandas ar žymius žmones, tokius kaip NBA lietuvis Jonas Valančiūnas. Ir net populiariausi reklamos kanalai neatrodo tokie efektyvūs kaip čia apsilankiusių žmonių rekomendacijos – sklindanti žinia iš lūpų į lūpas.

Nors nuo pat keturračių turų pradžios jauniesiems verslininkams teko išgirsti ir kritiškų atsiliepimų dėl važinėjimo saugoma Labanoro regioninio parko teritorija, Ieva su Karoliu turi tvirtą atsakymą: „Mes važiuojame tik ten, kur galima važiuoti, kur netgi žemėlapyje yra servitutiniai keliai. Ne per kiemus, ne per privačias valdas. Tik mes atsiimam už tuos, kurie važiuoja bet kur ir bet kaip.“ Pats Karolis lydi keturračių turų dalyvius, pasitinka dažasvydžio komandas. Abi šias pramogas molėtiškiai rajone pasiūlė vieni pirmųjų. Ir nors šiuo metu tiek Molėtuose, tiek kaimyniniuose rajonuose konkurentų nestinga, pašnekovai įsitikinę – viskas priklauso nuo oro: „Jeigu oras geras, žmonių visados bus.“

 

Dažasvydis Molėtuose

 

Visada reikia stebėti

Dažasvydžio idėjai kilus stebint vaizdo įrašus Youtube kanale,  investavus savo lėšas, keturračių turams sukurti pasitelkta Užimtumo tarnybos parama savarankiško užimtumo rėmimui. Molėtai – kraštas ne tik atostogauti, tačiau ir kurti paslaugas, naujus produktus. „Vietos, infrastruktūra, pats miestas,“ – Molėtų pliusus vardija Ieva su Karoliu. – „Daug ežerų aplinkui – visi ieško būtent tos vietos prie ežero, o mes visiškai čia pat – ant ežero kranto.“ Net ir mažame rajone Ieva su Karoliu stengiasi vadovautis bendradarbiavimo, o ne konkuravimo principu. Dėl to stovyklautojams siūloma ir daugiau paslaugų rajone – bendradarbiaujama su Molėtų baidarėmis, naujosios jachtos plaukimų organizatoriais Siesarčio ežere.

Bendraudami su atvykstančiais klientais, jaunieji verslininkai pastebi tendenciją – vis daugiau ramaus ir ilgesnio poilsio mėgėjų, o prioritetai – patogumas bei švara. Visi iššūkiai, kylantys versle, priklauso nuo žmonių – tiek klientų, tiek pačių šeimininkų, todėl  stebėdami aplinką, klientų poreikius, Ieva su Karoliu stengiasi į tai reaguoti ir gerinti savo aplinką.

 

Tikros atostogos Molėtuose

Pora neįsivaizduoja gyvenimo didmiestyje, todėl ypatingai vertina aplinką, kurioje gyvena ir tuo nori dalintis su kitais. Regis, net nereikia klausti, ar Ieva ir Karolis pritaria Molėtų šūkiui „Čia viskas tikra“. „Mums netgi poilsiautojai sakė: pas jus čia viskas tikra!” – šypsosi Ieva, – „Kai uošvis verda žuvienę poilsiautojams, tai būna ką tik iš ežero ištraukta žuvis. Čia ir poilsis, ir pramogos – viskas vienoje vietoje, žmonės jaučiasi atsipalaidavę. Iš tikro gali pasakyti – čia viska tikra.“