Balninkai pėsčiomis

Trukmė: 4 val.
Atstumas: 9 km
Parsisiųsti GPX

Pradžios taškas: Automobilių stovėjimo aikštelė prie Balninkų seniūnijos, Alaušų g. 21, Balninkai, Molėtų r. 55.293369, 25.120311 (WGS)

Žymūs objektai, patenkanti į trasą: Lietuvos Nepriklausomybės 10-mečio paminklas (1918-1928), Balninkų stiklo muziejus ir paveikslų galerija, Balninkų Šv. vyskupo Stanislovo bažnyčia.

Trasos aprašymas: Maršruto pradžia – Balninkų miestelio centre, šalia pagrindinės sankryžos yra erdvi automobilių stovėjimo aikštelė. Keliaudami šia pėsčiųjų trasa apeisite jau nuo senų laikų gerai žinomą Balninkų miestelį, Piršeno ežerą, dalis trasos driekiasi ir Alaušo ežero pakrantėmis. Jei bus noro ir užteks smalsumo, galite „nuklysti“ į šalį nuo trasos ir aplankyti Balninkuose įsikūrusį stiklo muziejų bei paveikslų galeriją. Planuodami kelionę su didesne komanda, iš anksto galite rezervuoti laiką koldūnų kepimo edukacijai VšĮ „Kaimynystės namuose“. Trasoje pailsėti galima aikštelėje šalia Balninkų Šv. vyskupo Stanislovo bažnyčios, Alaušo pakrantėje.

Pastabos: Labai apaugusęs takelis šalia Piršeno ežero.

-Į savo telefonus atsisiųskite GPX Viewer programėlę (Apple Store, Google Play) arba analogišką programėlę, kuri palaiko GPX formatą.

-Tuomet spauskite virš aprašymo esančią piktogramą - parsisiųsti GPX.

-Nuvykus į starto vietą atsidarykite atsisiųstą GPX nuorodą.

-Gražių akimirkų!

Maršruto planas
Trukmė: < 10 min. Atstumas: 6 km

4) Lietuvos nepriklausomybės 10-mečio paminklas (1918-1928)

Lankymo trukmė: 1 val.

Lietuvos Nepriklausomybės 10-mečio paminklas (1918 – 1928).

Plačiau
Trukmė: < 1 min. Atstumas: 200 m

5) Maudymosi vieta - Alaušų ežeras, Balninkų mstl.

Lankymo trukmė: 1 val.

 

Alaušų ežeras, Balninkų mstl. Koordinatės: 55.294522, 25.115450

 

Pagrindinė miestelio maudymosi vieta su žaidimų aikštele, suoliukais, valčių nuleidimo vieta, persirengimo kabinomis ir terasa ant vandens.

 

Neįgaliųjų paplūdimio vežimėliai-kėdės.

Vežimėliais-kėdėmis molėtiškiai ir rajono svečiai gali naudotis neatlygintinai, tačiau būtina iš anksto susisiekti su juos saugančiais centrais ir susitarti dėl laiko. Šie „SAFAO“ vežimėliai-kėdės dėl savo konstrukcijos ir papildomų dvigubų ratų yra skirti lengvai patekti prie ežerų ar kitų vandens telkinių pakrančių, mėgautis poilsiu paplūdimyje ir vandenyje. Vežimėliai-kėdės leidžia lydinčiajam asmeniui lengviau pervežti negalią turintį žmogų nuo automobilio iki vandens telkinio. Vežimėliai-kėdės yra lengvi, sveria apie 15 kilogramų, atsparūs korozijai, lengvai sulankstomi ir išskleidžiami be papildomų įrankių, o sulankstyti puikiai telpa į lengvojo automobilio bagažinę. Naudojantis šiais vežimėliais-kėdėmis galima ne tik įvažiuoti į vandens telkinį, tačiau ir plūduriuoti jame, tam yra 4 plūdiniai stabilizatoriai. Vandens lygio reguliavimui yra 6 skirtingos padėtys, todėl kiek būti panirus vandenyje galės spręsti kiekvienas individualiai. Vežimėliai yra saugūs naudotis vaikams nuo 5 metų bei suaugusiems, esant poreikiui yra 4 saugos diržai, kuriais plaukiantysis gali prisisegti. Maksimaliai atlošus vežimėlių-kėdžių atlošus galima patogiai jais naudotis kaip paplūdimio gultais.

Dėl galimybės pasiplaukioti su neįgaliųjų paplūdimio vežimėliu - kėde, kreipkitės į VšĮ Universalus daugiafunkcinis centras "Kaimynystės namai", Gedimino g. 10, Balninkų mstl., 33303 Molėtų r. Telefono numeris +370 641 74 417. 

Plačiau

6) Balninkų Šv. Vyskupo Stanislovo bažnyčia

Balninkų parapija ne visada turėjo maldos namus – juos naikino karai ir gaisrai. Dabartinė Balninkų bažnyčia baigta statyti 1910 m. kun. Adomui Jusiui klebonaujant. Ją, 1921 m., Šv. Stanislovo titulu konsekravo Žemaičių vyskupas Pranciškus Karevičius. Tai dvibokštė mūrinė neoromaninio-neogotikinio stiliaus šventovė. Bažnyčios interjeras gotiškai suskliaustas ir padalintas į tris navas. Bažnyčioje esanti Nazariečio medinė skulptūra įtraukta į kultūros paminklų sąrašą ir saugoma valstybės. Tai XIX a. kūrinys.

Plačiau