Liudgardo šlaito pažintinis takas

Trukmė: 3 val.
Atstumas: 3.8 km
Parsisiųsti GPX

Šis takas skirtas norintiems pažinti ilgiausią Lietuvos ežerą – Asveją. Vaizdinga jos pakrante driekiasi „laukinio“ žygio maršrutas, prasidedantis ties aukštu Liudgardo šlaitu, ir nuvedantis iki Baluošos upelio žiočių. Iki jų nužingsniavus apie 2 kilometrus, tiek pat turėsi sukarti grįžtant atgal beveik ta pačia trasa. Tačiau ėjimas tikrai neprailgs – pakeliui gausu ne tik poilsio (ir maudymosi!) vietų, bet ir žaismingų stendų, kurie ne tik papasakos apie ežerą, jo salas ir povandeninius lobius, bet ir pakvies atlikti testą ir sužinoti, į kurią Asvejos ežero žuvį esi panašiausia (-s)!

Vieta: Giraičių k., Dubingių sen., Molėtų r. (55.047338, 25.500501)

Maršruto planas
Trukmė: < 10 min. Atstumas: 4 km

1) Liudgardo šlaito pažintinis takas

Lankymo trukmė: 1 val.

Asvejos regioniniame parke, šalia Dubingių miestelio, Asvejos ežerą remia Liudgardo šlaitas. Nuo čia atsiveria nuostabus vaizdas į ilgiausią Lietuvoje – Asvejos ežerą. Pažintinis takas besitęsiantis nuo Liudgardo šlaito regyklos ir Baluošos upelio žiočių – beveik 4 kilometrai stebinančios gamtos. Šlaito ketera įrengtas naujas pažintinis takas su informacine sistema, edukaciniais įrengimais ir poilsio vietomis. Pakeliui laukia ne tik daug įdomios informacijos apie Asvejos rengioninį parką, Asvejos ežerą ir čia susiformavusias salas, Sufozinis cirkas ir dar daugiau gamtos kūrinių.

Plačiau

2) Liudgardo šlaitas

Lankymo trukmė: 1 val.

Liudgardo šlaitas – viena įdomesnių Asvejos regioninio parko vietų. Tai priešais Vainikų salą esantis status, pušynu apaugęs šlaitas šiaurinėje Asvejos ežero pakrantėje tarp Baluošos upelio ir Giraičių kaimo. Nuo šlaito atsiveria nuostabus vaizdas į Asvejos ežerą. Šlaito ilgis ~ 570 m, atstumas nuo šlaito viršaus iki ežero ~ 60 m, aukštis ~20-25 m.

Plačiau