Molėtų miesto pėsčiųjų takai

Trukmė: 2.5 val.
Atstumas: 5 km
Parsisiųsti GPX

 

Tai pats „miestiškiausias“ maršrutas, skirtas pažinti Molėtus ir du juose tyvuliuojančius ežerus - Pastovį ir Pastovėlį. Kaip ir dera „miestietiškoms“ pramogoms, takas yra itin patogus: su daug suoliukų poilsiui, vaikų žaidimų aikštelių, maudymosi vietų. Ir ne tik. Iššūkiu juo keliaujant taps ne gamtos išdaigos, o lankomų objektų gausa: nuo miesto fontano iki ilgiausios šalyje čiuožyklos, nuo Pavasarininkų kalno iki Skulptūrų parko, nuo pavienių skulptūrų, kuriomis nusagstyti ežerų krantai, iki....

Ar pakaks energijos viskam pamatyti?

Vieta: Jaunimo g., Molėtai (55.230919, 25.421470)

Maršruto planas
Trukmė: 45 min. Atstumas: 3.6 km

4) Skulptūra "Akmuo Sizifui"

Lankymo trukmė: 10 min.

Šalia Pastovėlio ežero, šlaito papėdėje, rasite K. Musteikio skulptūrą (1998 m.), sukurtą įrengiant Molėtų skulptūrų parką. "Akmeniu Sizifui" pasigrožėsite keliaudami pėsčiųjų taku.

Plačiau
Trukmė: 25 min. Atstumas: 1.9 km

4) Skulptūra „Kas paleido antį?“

Lankymo trukmė: 10 min.

Klausyk audiogido ir išgirsk ką pasakoja žuvytė Molė!

 

Kas paleido antį? - tokia mintis kilo menininkui ir kalviui Andriui Januliui. Einant pėsčiųjų taku palei Pastovėlio ežerą, šalia pėsčiųjų tilto, rasite dar daugiau ančių.

Čia pat – lauko muzikos instrumentų erdvė. Būgnai ir būgneliai, garso vamzdeliai, vamzdinis metalofonas, varpeliai... Kurkite muziką čia ir dabar arba prisėdus mėgaukitės kitų kuriamais ritmais. 

Plačiau
Trukmė: 10 min. Atstumas: 860 m

5) Lauko čiuožykla, vaikų žaidimo aikštelė su batutu, "tarzanke"

Lankymo trukmė: 1 val.

Žingsniuodami taku palei Pastovėlio ežerą galėsite išbandyti Molėtų lauko čiuožyklą. Tai nuostabi pramoga ne tik vaikams bet ir suaugusiems. O šalia rasite vaikų žaidimo aikštelę su įvairiomis atrakcijomis: batutu, "tarzanke", stalo tenisu ir kt.

Plačiau