Dviračiu per Molėtus

Trukmė: 3 val.
Atstumas: 10 km
Parsisiųsti GPX

~11-12 km maršrutas per Molėtų miestą. Startas - Molėtų miesto fontanas. Finišas - Akmuo Sizifui. Detalesnė trasa per bikemap.net platformą - Spausti čia!

Maršruto planas

1) Žvejo batų ir meškerės skulptūra, Žuvis su balnu, miesto fontanas

Ežere plūduriuoja ryškiaspalvė plūdė bei prie žvejo batų ir meškerės guli neblogas laimikis – žuvis su balnu, nedažnas praeis pro šalį neužkibęs ant šios kompozicijos. O šalia dar ir jaukus miesto fontanas, kuris vakarais sužiba įvairiomis spalvomis.

Plačiau
Trukmė: 15 min. Atstumas: 3.1 km

2) Paduobužės dubenuotas akmuo

Lankymo trukmė: 1 val.

Akmuo yra ~0,1 km į rytus nuo kaimo, ~0,35 km į pietus nuo Molėtų-Videniškių kelio. Akmuo rausvo stambiagrūdžio granito, cilindro pavidalo.

Plačiau
Trukmė: 25 min. Atstumas: 6 km

3) Maudymosi vieta - Pastovio ežeras, Molėtai

Lankymo trukmė: 1 val.

Pastovio ežeras, Molėtai. Koordinatės: 55.232328, 25.428272

Neįgaliųjų paplūdimio vežimėliai-kėdės.

Vežimėliais-kėdėmis molėtiškiai ir rajono svečiai gali naudotis neatlygintinai, tačiau būtina iš anksto susisiekti su juos saugančiais centrais ir susitarti dėl laiko. Šie „SAFAO“ vežimėliai-kėdės dėl savo konstrukcijos ir papildomų dvigubų ratų yra skirti lengvai patekti prie ežerų ar kitų vandens telkinių pakrančių, mėgautis poilsiu paplūdimyje ir vandenyje. Vežimėliai-kėdės leidžia lydinčiajam asmeniui lengviau pervežti negalią turintį žmogų nuo automobilio iki vandens telkinio. Vežimėliai-kėdės yra lengvi, sveria apie 15 kilogramų, atsparūs korozijai, lengvai sulankstomi ir išskleidžiami be papildomų įrankių, o sulankstyti puikiai telpa į lengvojo automobilio bagažinę. Naudojantis šiais vežimėliais-kėdėmis galima ne tik įvažiuoti į vandens telkinį, tačiau ir plūduriuoti jame, tam yra 4 plūdiniai stabilizatoriai. Vandens lygio reguliavimui yra 6 skirtingos padėtys, todėl kiek būti panirus vandenyje galės spręsti kiekvienas individualiai. Vežimėliai yra saugūs naudotis vaikams nuo 5 metų bei suaugusiems, esant poreikiui yra 4 saugos diržai, kuriais plaukiantysis gali prisisegti. Maksimaliai atlošus vežimėlių-kėdžių atlošus galima patogiai jais naudotis kaip paplūdimio gultais.

 

Plačiau
Trukmė: < 10 min. Atstumas: 340 m

4) Skulptūra "Akmuo Sizifui"

Šalia Pastovėlio ežero, šlaito papėdėje, rasite K. Musteikio skulptūrą (1998 m.), sukurtą įrengiant Molėtų skulptūrų parką. "Akmeniu Sizifui" pasigrožėsite keliaudami pėsčiųjų taku.

Plačiau