Ežerų žvejybos muziejus (Molėtų krašto muziejaus padalinys)

Ežerų žvejybos muziejus (Molėtų krašto muziejaus padalinys)

Audio gidas

0:00
0:00

Ir ko tik nerasite užsukę į Ežerų žvejybos muziejaus kiemą! Pasidairykime!

Ežerų žvejybos muziejus

1988 m. vėlyvą rudenį, Mindūnų mokyklos kiemo ūkiniame pastatėlyje, atidarytas mokyklos Žvejybos muziejus. Jį įkūrė istorikė V. Mackonienė. Vėliau Žvejybos muziejus tapo Molėtų krašto muziejaus padaliniu. Muziejaus ekspozicijose galima pamatyti įvairių žvejybos įrankių, kuriais žvejojo Rytų Lietuvos žmonės XIX a. pabaigoje, taip pat susipažinti su archajine žvejyba ir sužinoti, kaip šis verslas keitėsi. Ekspozicija išdėstyta atstatytoje XIX a. žvejo pirkioje ir svirne. Seniausias muziejaus eksponatas yra įspūdingas 4 metrų ilgio XV a. luotas. Muziejuje eksponuojami senieji ungurių gaudymo prietaisai, senoviniai tinklai, automatinės meškerės ir kt. Eksponuojami linai ir kanapių pluoštas – pagrindinė žaliava tinklams megzti.

Ežerų žvejybos muziejuje įkurdinta įvairių gyvūnų iškamšų ir kailių kolekcija – net penkiuose žemynuose medžiojusio Antano Truskausko trofėjų ekspozicija. 120 skirtingų žvėrių ir paukščių iškamšų – tai tik trečdalis privačios kolekcijos, kurią jis padovanojo muziejui.

Į muziejų įeina ir daugiau ūkinių pastatų: žvejo kambarys, kamarėlė, žuvų rūkyklos. Kiemą puošia pynučių tvoros, gėlynai, senos valtys. XX a. gale šioje teritorijoje pastatyti trys liaudies skulptoriaus Stasio Karanausko stogastulpiai – vėžiavimui, žvejybai ir Mindūnų krašto gamtai. Šalia įrengtas baseinėlis, kuriame plaukioja žuvys.

Muziejaus g. 7, Mindūnai, Molėtų r. (55.231880, 25.562756) (Žiūrėti žemėlapyje)
+370 609 95025