Ščiūrio rago pažintinis takas

Ščiūrio rago pažintinis takas

Naujas pažintinis takas fantastiškoje vietoje – pusiasalyje, skiriančiame Juodųjų ir Baltųjų Lakajų ežerus.

8 km maršrute laukia ramus pasivaikščiojimas kupinas nuostabių vaizdų. Vietomis Ščiūrio ragas susiaurėja, tad matyti Baltųjų ir Juodųjų Lakajų ežerų vandenys, susitinkantys pusiasalio gale. Tikru gamtos deimantu galima vadinti ir čia esantį nepaprasto grožio pusiasalį pusiasalyje – Cibaragį. Išskirtinumo Ščiūrio ragui suteikia ir pusiasalio pradžioje augantis gamtos paveldo objektas – dvikamienė pušis. Šis takas išsiskiria unikalia savo vieta: niekur kitur Lietuvoje nėra tokio pusiasalio tarp dviejų ežerų. Tai – siauras sausumos ruožas, iš abiejų pusių skalaujamas vandenų. Tai ir dalis Labanoro girios, tad gamtos magijos ten tikrai netrūksta.

Pažintinis Ščiurio rago takas yra lyg pažintis su Labanoro girios dvasia – Lakaja. Šio rago pažintinio tako stendai sukurti taip, kad būtų įdomūs ne tik suaugusiems, bet ir vaikams. Take įrengta ir interaktyvių techninių sprendimų, tad įdomu bus visai šeimai.

Ščiūrio ragas sukuria savotišką mikroklimatą, tinkantį augti neįprastiems ir net į Raudonąją knygą įrašytiems retiesiems Labanoro girios augalams. Čia galima išvysti ausuotuosius kragus, didžiuosius dančiasnapius, didžiuosius kormoranus, pilkuosius garnius, gausybę rūšių ančių ir Labanoro girios simboliu tapusį erelį žuvininką.

Siekiant užtikrinti kraštovaizdžio ir biologinės įvairovės apsaugą, patekimas į pusiasalį automobiliais yra ribojamas. Automobilių stovėjimo aikštelė įrengta pačioje tako pradžioje, o lankytojai nuo aukštelės pradžios 8 km maršrutą galės įveikti keliaudami pėsčiomis. Ne visi 8 km tako pritaikyti važiavimui dviračiu ar vaikiškais vežimėliais, tačiau nuo automobilių parkavimo vietos iki pat tolimiausio rago galo galima nukeliauti miško keliukais. Nuo pat Labanoro regioninio parko įsteigimo šioje teritorijoje buvo draudžiama stovyklauti su palapinėmis ar kurti laužus. Šis draudimas lieka galioti ir toliau bus kontroliuojamas. Nepaisant to, Ščiurio ragas yra puiki vieta piknikams tiek su draugais, tiek su šeimos nariais. Čia kiekvienas ras vietos kur prisėsti ir suvalgyti atsineštus skanėstus, galės patyrinėti gamtą ar tiesiog pasimėgauti jos ramybe. Atgaivą suteiks maudynės vienoje iš gausybės tam tinkamų vietų Baltųjų ir Juodųjų Lakajų ežeruose.

Automobilių stovėjimo aikštelė įrengta pačioje tako pradžioje.

Ščiūrys (55.209923, 25.606488) (Žiūrėti žemėlapyje)