Molėtų diskgolfo parkas

Molėtų diskgolfo parkas

Dviejuose Pastovio ežero krantuose besidriekiančiuose miškeliuose įkurtas Molėtų diskgolfo parkas. Visus miestiečius ir miesto svečius kviečiame išbandyti šį jauną sportą visiškai nemokamai.

Molėtų diskgolfo parką sudaro 18 krepšių - tai yra "pilno formato" parkas, tinkamas tiek pramoginiam žaidimui, tiek vykdyti aukšto meistriškumo varžybas.

Diskgolfas gimęs JAV ~1970-uosius metus, šiuo metu pripažįstamas viena greičiausiai augančių sporto šakų pasaulyje. Tai azartiškas sportas - jį nesunku pradėti žaisti, bet žinoma reikia daug valandų treniruočių norint pasiekti aukštą žaidimo lygį. Žaidžiant diskgolfą nereikia bėgti, todėl jis prieinamas įvairaus amžiaus ir fizinio pasirengimo žmonėms. Diskgolfas ne tik greitai populiarėjanti sporto šaka - tai ir tiesiog puikus užsiėmimas gryname ore, labai tinkamas šeimoms, draugų grupėms, kolektyvams ar net...vienam!

 

Diskgolfo taisyklės trumpai:

  • SVARBIAUSIA – SAUGUMAS PARKE. Nemeskite disko, jei priekyje yra žmonių, ir yra bent menkiausia rizika į juos pataikyti!
  • Žaidimo saugumo taisykles pažeidę žaidėjai patys atsako už padarytą žalą! Žaidimo metu visi grupes žaidėjai turi stovėti metančiajam už nugaros.
  • Paprastai žaidžiama grupėmis nuo 3 iki 5 žmonių (dažniausiai – 4). Bet galima žaisti ir vienam...
  • Pirmą kartą visi žaidėjai į krepšį meta nuo pažymėto starto nustatyta eilės tvarka (metęs diską žaidėjas laukia, kol visi grupės žaidėjai atliks savo pirmus metimus, ir nebėga prie savo disko!).
  • Kitą kartą meta žaidėjas, kurio diskas yra toliausiai nuo krepšio. Metama iš tos vietos, kurioje nusileido prieš tai mestas diskas. Dėl saugumo laukiantieji visuomet stovi toliau nuo krepšio nei metantysis.
  • Skaičiuokite savo metimus. Visos grupės žaidėjams įmetus į krepšį, užrašomas kiekvieno žaidėjo rezultatas – metimų skaičius (rezultatai rašomi kiekvienam krepšiui atskirai).
  • Į kitą krepšį mesti pradeda prieš tai mažiausiai metimų atlikęs žaidėjas. Jei visi sužaidė vienodai – eilės tvarka nesikeičia.
  • Užribiai (OB). Jei parke yra pažymėti užribiai ir žaidėjas numeta diską į jį (diskas lieka gulėti užribyje), žaidėjui pridedamas vienas baudos taškas, o kitą metimą jis atlieka nuo tos vietos, kurioje diskas kirto užribio liniją.
  • Galutinis rezultatas – visų metimų suma. Laimi mažiausiai taškų surinkęs žaidėjas.
  • Kiekvienam krepšiui yra nustatytas „normalus" pažengusio žaidėjo metimų skaičius (PAR). Žinoma, žaidėjų tikslas yra sužaisti geriau nei nurodytas PAR.

 

Koordinatės (Starto Nr.1 - 55.23459043710374, 25.43126841358861)

Molėtai, Lithuania (Žiūrėti žemėlapyje)