Utenos regiono Perkusijos ir Džiazo festivalis

Utenos regiono Perkusijos ir Džiazo festivalis

Tik vienam vakarui atsiveria išskirtinės architektūros pastatas, senojo Didžiokų (Didžiadvario) dvaro didybės liudytoja rotondinė raudonų plytų koplyčia.
Mes turėsime unikalią galimybę išvysti Petro Vyšniausko ir Arkadijaus Gotesmano pasirodymą. Šių atlikėjų duetas „Petrarka“ savo programą „Sonetai“ atliks unikalioje aplinkoje: rotondiniame kupolo formos pastate, be papildomo įgarsinimo.
Anot muzikos apžvalgininko Vitalijaus Gailiaus, tai lyriškomis ir subtiliomis improvizacijomis alsuojantis pasirodymas, paliečiantis širdis, nes šio dueto kūryba, kaip ir Frančesko Petrarkos sonetai, tai aukščiausios prabos laikui nepavaldi poezija. Neatsitiktinai ir dueto pavadinimas „literatūriškas“ – įkvėptas XIV a. legendinio rašytojo Francesco Petrarca’os, išgarsėjusio savo meilės sonetais. Anot „PetrArka“ virtuozų, sonetų forma artima jų grojimo stiliui.
Molėtiškė menininkė Jolanta Žalalienė sutiko „papuošti“ renginį surengdama vienadienę savo kūrybos parodą „Procesai“. Parodos pavadinimas kviečia pajusti laiko tėkmę ir kūrybos trapumą. „Mano tikslas užkabinti žiūrovą vaizdais,“ – teigia menininkė. Jos kūrybinė mintis – rekonstrukcinė, ji moka gėrėtis tuo, kas liko, per detales parodyti visumą ir nuteikti vertybinio imperatyvo suvokimui.

Dvasinis atsparumas gimsta iš kūrybos šviesos, iš muzikos, iš egzistencinio liūdesio, apjungiančio širdis kūrybinei rezistencijai. Didžiokų koplyčia pati tinkamiausia vieta tam pajusti.

 

Nemokamas
Liepos 15 d. 18:00