TEATRO “TEATRIUKAS” SPEKTAKLIS ISTORINE TEMA “ŽALIA GYVA”

TEATRO “TEATRIUKAS” SPEKTAKLIS ISTORINE TEMA “ŽALIA GYVA”

Kovo 5 d., 10.00 val. Molėtų kultūros centras.

Žalia gyva – senas vaikų žaidimas. Jį Vilniuje ir apylinkėse žaidė pokario vaikai – bet kuriuo momentu vaikas galėjo ištarti “ žalia gyva“ ir draugas turėjo parodyti prie savo kūno glaudžiamą žalią, gyvą lapą, gėlės žiedą ar pan. Žiemą tai buvo nelengva užduotis!

Profesionali kūrybinė grupė pasitelkusi nuotraukas , literatūrinę medžiagą (daugiausia naudota G.Mareckaitės knygos „Anapus ir anapus Vilniaus vartų“ medžiaga), gyvus prisiminimus kūrybiškai ir jautriai sudėliojo originalų scenarijų, kurio veikėjai – įvairių tautybių, įvairių laikotarpių mažieji Vilniaus gyventojai. O istorijos – pačios įvairiausios – ir labai linksmos, ir liūdnos, ir sukrečiančios – tokios, kokia Vilniaus ir visos Lietuvos istorija (iš Vokietijos bėgiais keliaujančio ir ieškančio tėvų berniuko istorija, mergaitės su ožkele, gyvenančios Aušros vartų palėpėje,  žydų berniuko Romeno meilės istorija, traukiniai į Sibirą, Baltijos kelias  ir kt.).

Tai – tarsi gyva istorijos pamoka, skatinanti prisiminti, telktis ir didžiuotis savo tautos istorija, vystanti kritinį mąstymą, kūrybiškumą.

Edukacinis spektaklis „Žalia gyva“ mobilus, pritaikytas vaidinimui mokykų salėse. Spektaklio teikimo Kultūros pasui tikslas – pasiūlyti profesionalų teatro pasirodymą pradinukams mokyklose, kelti mintis apie savo šalies istoriją ir istorines aplinkybes, skatinti daugiakultūriškumo, tolerancijos, pozityvumo idėjas, siekti kritinio mąstymo įgūdžių, meno įvairovės sklaidos bei ugdyti jauniausios visuomenės narių pasitikėjimą savimi, ypač regionuose.

Spektaklis ŽALIA GYVA D.Tamulevičiūtės profesionalių teatrų  festivalyje pripažintas geriausiu 2016 m. spektakliu vaikams!

Režisierė Agnė Sunklodaitė, scenografė Giedrė Brazytė

Trukmė 50  min

ŽALIA GYVA 2017-2019  m. jau suvaidinta Oslo, Stokholmo, Geteborgo, Kopenhagos, Rygos, Turkijos, Londono, JAV  lietuviams. 50  spektaklių regione (dalinis finansavimas Kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba) ir kt.

Spektaklis skirtas moksleiviams, arba šeimoms su vaikais.

Vaidiname mokyklų salėse, arba kultūros centre, viename spektaklyje iki 120 vaikų.

Spektaklio sukūrimą rėmė Lietuvos Kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba.

Nuoroda į interviu apie spektaklį: http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2016-02-01-kalbetis-apie-istorini-vilniaus-palikima-kvies-spektaklis-vaikams-zalia-gyva/140244

 

REKOMENDACIJOS DĖL LANKYMOSI MASINIUOSE RENGINIUOSE

Molėtų rajono savivaldybės administracija siūlo įvertinti savo sveikatos būklę ir į viešus žmonių susibūrimus neiti tiems žmonėms, kurie patenka į rizikos grupę:

  • Yra grįžę iš šalių: Kinijos (visos provincijos), Šiaurės Italijos regiono (Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionai), Honkongo, Irano, Japonijos, Pietų Korėjos, Singapūras), kuriose nustatytas COVID-19 virusas;
  • Vyresnio amžiaus asmenys (65+ );
  • Asmenys, sergantys lėtinėmis ligomis, tokiomis kaip: širdies ir kraujagyslių ligos, cukrinis diabetas, kvėpavimo takų ligomis, onkologiniais susirgimais;
  • Asmenys, esantys po organų transplantacijos;
  • Asmenys, jaučiantys į gripą panašius simptomus;
  • Asmenys, kuriems pasireiškia bet kokie kvėpavimo takų infekcijos simptomai;
  • Nėščios moterys ir maži vaikai;

Masiniai renginiai yra puiki terpė sklisti infekcijoms – ne tik koronavirusui, bet ir gripo bei kitiems virusams, todėl įsivertinkite, ar jums tikrai būtina, ar jūsų sveikata leidžia būti dideliuose žmonių sambūriuose. Mes rekomenduojame kol kas tokių susibūrimų vengti.

Siekiant apsisaugoti tiek nuo COVID-19, tiek nuo kitų sezoninių virusų, taip pat rekomenduojama plauti rankas, vėdinti patalpas, nevykti į nebūtinas keliones, o sergantys žmonės turėtų gydytis namuose ir neiti į darbą.

Taip pat prašome visų žmonių sąmoningumo ir adekvačios reakcijos į esamą situaciją mūsų rajone bei visoje šalyje.

Nemokamas
Kovo 5 d. 10:00