Spektaklis "Plutonas"

Spektaklis "Plutonas"

Spektaklis - PLUTONAS.
Lietuvos Etnokosmologijos muziejuje.
Kovo 20 d., 18 val.
Spektaklis sukurtas pagal britų dramaturgo Alistair McDowall 2016 m. parašytą pjesę „X“ , kurioje vaizduojama netolimos ateities distopija. Plutone įrengtoje kosminėje bazėje gyvena ir dirba astronautų komanda. Jie toli nuo Žemės. O Žemė jų gyvenimo laiku toli nuo tokios, kokią pažįstame. Mažas akmuo kosmose, knibždėte knibždėjęs gyvybe, dabar vos betinkamas gyventi. Todėl visi, kurie gali sau tai leisti, ieško kur išsikraustyti.
Plutoną tyrinėjanti komanda čia laikinai. Jie atlieka misiją panašią į daugybę kitų, kitose Žemei artimose planetose. Jai pasibaigus atskris erdvėlaivis ir juos visus pargabens į Žemę. Tačiau ryšys su gimtąja planeta sutrinka, o pasiimti turintis erdvėlaivis vis neatskrenda. Plutone įstrigę astronautai mėgina ramintis kaip kas išmano: užsiimdami kasdiene veikla, eidami tyrinėti Plutoną, švilpaudami kaip paukščiai, klausydamiesi tylos. Tačiau nerimas negailestingai graužiasi pro išorinį ramumą ir pamažu užpildo erdvę, sąmones, santykius. Galiausiai ima trūkinėti ne tik ryšys, bet ir laikas, savęs ir aplinkos suvokimas. Augant nežiniai ir įtampai misijos komandai telieka laukti išgelbėjimo arba mirties.
Daugiau informacijos ir repertuaras: www.mmlaboratorija.lt
Režisierius Paulius Markevičius
Kompozitorius Andrius Šiurys
Scenografė Bartė Liagaitė
Kostiumų dailininkė Sandra Vasilevskaitė
Šviesų dailininkas Julius Kuršis
Vaidina: Greta Grinevičiūtė, Marija Petravičiūtė, Simonas Dovidauskas, Laurynas Jurgelis, Gediminas Rimeika, Vygandas Vadeiša
Prodiuserė Rusnė Kregždaitė
Projektą organizuoja Vilniaus miesto teatras „Meno ir mokslo laboratorija“ ir Lietuvos Etnokosmologijos muziejus
Spektaklio sukūrimą finansavo Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė.

Bilietai: www.tiketa.lt

17.70 €
2022-03-20 18:00