Spektaklis ,,Drąsi šalis"

Spektaklis ,,Drąsi šalis"

,,Drąsi šalis“ – tai chameleoniškas spektaklis apie chameleonišką mūsų laikų ideologiją. Tai sveika anarchijos ir laisvės dozė nuo politinės demagogijos pavargusiai publikai. Vaidinimas sukurtas dar 2007 m. (pavadinimu „Lietuvos diena“) kaip reakcija į diskusiją apie Lietuvos įvaizdį, į dirbtinai aktualizuojamas (politizuojamas) „tautinio identiteto paieškas“.

Spektaklyje siekiama išreikšti asmeninį santykį su esamuoju laiku ir kartu ieškoma atsakymų į klausimą, ką reiškia gyventi čia ir dabar – XXI amžiaus pradžios Lietuvoje, kuri pirmauja Europoje pagal savižudybių statistiką, kenčia nuo politikų korupcijos, pilietinio susvetimėjimo, didėjančios emigracijos, karo baimės ir tuo pat metu karštligiškai rūpinasi geresniu savo įvaizdžiu pasaulyje?.. 

„Drąsi šalis“ iki šiol sėkmingai rodoma Vilniuje, buvo pristatyta lietuviams, gyvenantiems Švedijoje bei Danijoje. Aktorius Juozas Gaižauskas už vaidmenį šiame spektaklyje pelnė prizą profesionalių teatrų nacionalinės dramaturgijos festivalyje „Pakeleivingi-2015“ Anykščiuose. Scenoje taip pat išvysime teatro „cezario grupė“ aktorius Brigitą Arsobaitę, Paulių Čižinauską ir Vilmą Raubaitę.

Spektaklio režisierius – Cezaris Graužinis, šiuo metu gyvenantis ir kuriantis Graikijoje. Pjesę šiam scenos kūriniui jis rašė pats, padedamas savo aktorių, kurie repetavo lygiagrečiai su rašomu tekstu.

„cezario grupę“ režisierius įkūrė Vilniuje 2003 m., pastatė su ja per tuziną spektaklių. 2007 m. C. Graužinis apdovanotas prestižine Graikijos teatro ir muzikos kritikų sąjungos premija už geriausią režisūrą. Jo vadovaujama „cezario grupė“ dukart pelnė „Auksinį scenos kryžių“ (už spektaklius „Arabiška naktis“ ir „Nutolę toliai“). Buvo įvertinta ir Dalios Tamulevičiūtės vardo premija.

Molėtų kultūros centras
5.00 - 8.00 €
2018-02-23