PREMJERA: PLUTONAS Rež. Paulius Markevičius (Vilniaus miesto teatras/Meno ir mokslo laboratorija)

PREMJERA: PLUTONAS Rež. Paulius Markevičius (Vilniaus miesto teatras/Meno ir mokslo laboratorija)

Vasario 21 d., 18.00 val. Lietuvos etnokosmologijos muziejus.

Balandžio 4 d., 18.00 val.  (perkialiamas į balandžio 25 d.). Balandžio 5 d., 18.00 val. (ATŠAUKTAS). Balandžio 25 d., 18.00 val.

Vilniaus miesto teatras Meno ir mokslo laboratorija kviečia į režisieriaus Pauliaus Markevičiaus premjerą „PLUTONAS“.

Britų dramaturgo Alistair McDowall 2016 m. parašytoje pjesėje „X“ kuriama netolimos ateities distopija. Plutone įrengtoje kosminėje bazėje gyvena ir dirba astronautų komanda. Jie toli nuo Žemės. O Žemė jų gyvenimo laiku toli nuo tokios, kokią pažįstame. Mažas akmuo kosmose, knibždėte knibždėjęs gyvybe, dabar vos betinkamas gyventi. Todėl visi, kurie gali sau tai leisti, ieško kur išsikraustyti.

Plutoną tyrinėjanti komanda čia laikinai. Jie atlieka misiją panašią į daugybę kitų, kitose Žemei artimose planetose. Jai pasibaigus atskris erdvėlaivis ir juos visus pargabens į Žemę. Tačiau ryšys su gimtąja planeta sutrinka, o išgelbėti turintis erdvėlaivis vis neatskrenda. Plutone įstrigę veikėjai mėgina ramintis kaip kas išmano: užsiimdami kasdiene veikla, eidami tyrinėti Plutoną, švilpaudami kaip paukščiai, masturbuodamiesi. Tačiau nerimas negailestingai graužiasi pro išorinį ramumą ir pamažu užpildo erdvę, sąmones, santykius. Galiausiai ima trūkinėti ne tik ryšys, bet ir laikas, savęs ir aplinkos suvokimas. Augant nežiniai ir įtampai misijos komandai telieka laukti išgelbėjimo arba mirties.

Rekomenduojamas amžiaus cenzas: N16!

Bilietai - www.tiketa.lt

Lietuvos etnokosmologijos muziejus
16.20 - 18.20 €
Vasario 21 d. Balandžio 25 d.