Orientacinis žygis „Natura orient 2023”

Orientacinis žygis „Natura orient 2023”

Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcija kviečia paminėti „Natura 2000” dieną žygyje

Kas gali būti geriau už laiką su draugais ar šeima ir aktyvų laisvalaikį gamtoje? Viskas viename!

Kviečiame suburti 3-5 draugų komandą arba pakalbinti šeimos narius ir gegužės 21 dieną (sekmadienį) dalyvauti „Natura orient 2023” orientaciniame žygyje. Jis vyks ne bet kur, o Ščiūrio rage, kuris vadinamas Labanoro regioninio parko „vizitine kortele“. Apsuptas dviejų gražiausių Labanoro girios ežerų – Juodųjų ir Baltųjų Lakajų – pusiasalis pasižymi ypatingu kraštovaizdžiu ir garantuoja vaizdingas panoramas.
Nieko keisto, kad ši vertinga teritorija, kurioje gausu saugomų augalų ir paukščių rūšių, yra įtraukta į tarptautinį „Natura 2000” saugomų teritorijų tinklą. Būtent gegužės 21-ąją Europoje minima „Natura 2000” diena, todėl ir šis orientacinis žygis bus neįprastas – kiekviename kontroliniame punkte turėsite atlikti po užduotį, kurią darydami daugiau sužinosite apie tarptautiniu mastu saugomas gamtines buveines ir retas rūšis.
Registruotis galite į šeimų arba maksimalistų kategoriją. Šeimoms paruošėme maždaug 6 km trasą, o maksimalistų lauks kiek ilgesnė – 8 km trasa (jei gerai orientuositės). Tačiau baimintis nereikėtų – žemėlapiai bus įprasti, o trasa pritaikyta ne profesionalams.
Į šeimų kategoriją gali registruotis šeimos nariai, kuriuos sudarytų bent vienas suaugęs asmuo ir vienas vaikas iki 12 metų. Į maksimalistų kategoriją gali registruotis 3-5 asmenų komandos, tarp kurių būtų bent viena moteris ar mergina. Į pastarąją grupę gali registruotis ir jaunimas, t.y. visi, kuriems daugiau nei 12 metų ir kurie nedalyvauja varžybose su savo šeimomis.
Orientacinio žygio pradžia – 11:00 val. Kontrolinis laikas trasoje – 3 valandos. 10:30 val. reikia atvykti į Ščiūrio pusiasalyje įrengtą automobilių stovėjimo aikštelę (koordinatės: 602278/6120560).
Renginys NEMOKAMAS!
Dėmesio – kontroliniams punktams fiksuoti reikės QR kodus skaitančio išmaniojo telefono (užtenka vieno komandai).
Būtina išankstinė registracija iki gegužės 19 dienos el. paštu [email protected], nurodant dalyvaujančių asmenų vardą, pavardę, tel. nr., el.pašto adresą.
Daugiau informacijos: +370 685 12779 (Tautgirdas Masiulis), +370 662 27107 (Darius Kavšinas)

Nemokamas
Gegužės 21 d. 11:00 - 14:00