NAMOPI

NAMOPI

Spalio 17 d., 17.00 val. Lietuvos etnokosmologijos muziejus.

Būtina registracija: https://forms.gle/YQHg3h25KZDQddd5A

Kompozitoriaus Juozo Tallat-Kelpšos (1889–1949) XX a. pradžioje surinktos liaudies dainos po šimto metų laukimo rankraščiuose bei dainų sąsiuviniuose ir vėl atgyja.

Iki šiol kompozitoriaus surinktų liaudies dainų rankraščiai, saugomi Lietuvos literatūros ir meno archyve, buvo mažai kam žinomi ir vartyti tik archyvarų, tad koncertas – unikali galimybė išgirsti bene pirmą kartą po užrašymo suskambėsiančius kūrinius.

Dainose išlikę pasakojimai byloja moderniam žmogui primirštus – tačiau būtent dėl to itin aktualius – pamatinius žmogaus buvimo pasaulyje kodus. Vienas iš jų – Namai. Namai, kuriuose bėga nerūpestinga jaunystė. Namai, kuriuose artimieji dar yra arti. Namai, kuriuose rūpestis artimaisiais gal ir nėra lengvas, bet jaukus. Namai, kuriuos reikia saugoti nuo priešų. Namai, kuriuose palydimi išeinantys. Namai, iš kurių išėjus grįžti taip pat neįmanoma.

Kviesdami N A M O P I , kviečiame kartu nusikelti į Ten ir Tada. Į kitą laiką ir erdvę. Trumpam atgaivinti ryškiausius gyvenimo prisiminimus bei susipažinti su dainomis, žmonių lūpose skambėjusiomis praeito amžiaus pradžioje.

Skambės kompozitoriaus Juozo Tallat-Kelpšos XX a. pr. surinktos liaudies dainos iš Navininkų (Punsko raj.), Dusmenų (Trakų raj.) bei Palangos krašto.

Atlieka:
Milda Morkūnaitė
Adelė Vaiginytė
Emilija Vaiginytė

Renginio rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba
Renginio organizatorius: Lietuvos literatūros ir meno archyvas
Renginio partneris: Lietuvos etnokosmologijos muziejus

Nemokamas
2020-10-17 17:00