Nacionalinio Kauno dramos teatro spektaklis ,,Bestuburiada“

Nacionalinio Kauno dramos teatro spektaklis ,,Bestuburiada“

Spalio 08 d., 18:00 val., Molėtų kultūros centras.

Ingrid Lausund "BESTUBURIADA"

Režisierė  Aldona Vilutytė

Kostiumų dailininkė Rūta Lečaitė

Šviesų dailininkas Darius Malinauskas

Trukmė: 1 val. 20 min.

Vienos dalies spektaklis

Vaidina: Aistė Zabotkaitė, Andrius Alešiūnas, Ieva Stašelytė, Kamilė Lebedytė, Marius Karolis Gotbergas, Saulė Sakalauskaitė, Jurgita Maskoliūnaitė, Mantas Bendžius, Roberta Sirgedaitė, Deividas Breivė, Greta Šepliakovaitė, Motiejus Ivanauskas, Povilas Jatkevičius.

Pirmą kartą Nacionalinio Kauno dramos teatro scenoje prisistato šį sezoną teatro trupę papildžiusi trylikos jaunųjų aktorių grupė. Šiemet LMTA baigę Algirdo Latėno ir Vido Bareikio auklėtiniai vaidina populiarios šiuolaikinės vokiečių dramaturgės Ingridos Lausund pjesę „Bestuburiada“ (režisierė Aldona Vilutytė).

Šis spektaklis gimė dar trečiaisiais studijų metais, augo kartu su jaunaisiais jo kūrėjais ir toliau bus brandinamas teatro repertuare. Tai šiuolaikiška istorija apie tragikomiškas pastangas prisitaikyti ir būti sėkmingu. Scenos erdvė – laukiamasis, nesvarbu, biuro, akademijos, teatro, kitos įstaigos. Čia kiekvienas žiūrovas gali susitapatinti su savo profesija ir momentu, kada tenka įtikti vadovui, jaudintis, ką jis pasirinks. O jeigu ne tave?

„Mūsų kuriami personažai yra žmonės, siekiantys tikslo, bet užstrigę laukiamajame, toje pačioje erdvėje ir situacijoje, problemose. Juos vienija didelis stresas, nesaugumo jausmas, pasimetimas ir inercija. Tai ir yra bestuburiada – kai neturi savo stuburo, pozicijos, elgiesi taip, kaip geriau kitiems, svarbu, ką kiti pagalvos. Personažų lūpomis kalbame apie desperatiško užstrigimo stadiją, kai niekas nebedžiugina, apie baimes, nuolatinį jausmą kad esi nevykėlis, antrarūšis. Tačiau į situacijas žvelgiame per tragikomiškumo prizmę, spektaklyje yra absurdo elementų“, – sako spektaklio režisierė A. Vilutytė.

„Bestuburiada“ – pasakojimas apie žmones, kurie jau nebeklausia „kas aš esu?“, tačiau svarsto, kokie turėtume būti, kad lydėtų sėkmė. Jaunoji spektaklio kūrybinė komanda klausia – o kurią savo sielos dalį dėl karjeros paaukotumėt jūs?

Spektaklis sukurtas kartu su LMTA (Lietuvos muzikos ir teatro akademija)

Bilietų kaina 8 Eur.

Moksleiviams, studentams, senjorams, neįgaliesiems, didesnėms grupėms 6 Eur.

6.00 - 8.00 €
2019-10-08 18:00