Muziejų naktis Lietuvos etnokosmologijos muziejuje

Muziejų naktis Lietuvos etnokosmologijos muziejuje

„Šviesuliai nakties tamsoje“ – naktis Lietuvos etnokosmologijos muziejuje

Lietuvos etnokosmologijos muziejus gegužės 13 d. kviečia tamsią naktį atrasti dangaus šviesulius, pamatyti juos iš arti, išgirsti astronomijos istorijos atradimus bei diskutuoti apie tai, kokie atradimai dar mūsų laukia. Žinios nušviečia ir pačią tamsiausią naktį, todėl muziejaus bendruomenė kviečia pasinerti į pažinimo vakarą kartu ir pakėlus galvas į dangų aptari tai, ką jau žinome ir ko dar ne.

Renginio metu vyks ekskursijos „Etnokosmologija – ryšiai su kosminiu pasauliu“

Ekskursijos nuo 21.00 iki 24.00 (paskutinės ekskursijos pradžia) vyks kas 30 min., ekskursijos trukmė iki 1,5h, vietų skaičius grupėse ribotas, būtina registracija tel. nr. 8 615 20688 arba el. paštu [email protected]

Teminės paskaitos apie kosmosą ir dangaus kūnus

21.00 – astrofizikos mokslų daktarė Renata Minkevičiūtė „Naujienos iš Kosmoso“

22.00 – Lietuvos etnokosmologijos muziejaus direktoriaus pavaduotoja ir vyr. fondų saugotoja Virginija Bareikienė „Naujausios muziejinės vertybės, papildžiusios Lietuvos etnokosmologijos muziejaus fondus“

Kilnojamas lauko teleskopas

Renginio metu, esant palankioms oro sąlygoms – giedram dangui, nuo 22.00 iki 24.00 val. lankytojai kartu su ekskursijų vadovais turės galimybę pažvelgti pro teleskopą ir susipažinti su tuo metu matomais dangaus kūnais ir žvaigždynais esančiais Lietuvos danguje. Šios veiklos dalyvių skaičius nėra ribojamas, todėl visi vakaro dalyviai turės galimybę patirti, ką reiškia būti dangaus tyrėju ir stebėtoju.

Lankytojai taip pat galės pasivaikščioti po muziejaus teritoriją, keliauti po Saulės sistemos planetas, aplankyti muziejaus sodą.

Nemokamas
Gegužės 13 d. 21:00 - 23:00