Molėtų kultūros centro salė prisipildys klasikos garsų

Molėtų kultūros centro salė prisipildys klasikos garsų

Atnaujintoje Molėtų kultūros centro salėje spalio 9 d., 18.00 val., pristatome klasikos koncertą, kuris šios vasaros turo metu publiką nuvedė iki ekstazės. Koncertą kuria tarptautinė komanda – tenoras ir meno vadovas Donato Ravini iš Italijos, prodiuserė ir vedėja Vigailė Karpavičiūtė, sopranas Dovilė Kazonaitė ir pianistė Rūta Blaškytė. Programą sudaro dvi dalys – pirmojoje draugauja italų ir lietuvių kompozitoriai, antrojoje – italų ir ispanų kūrėjai. Čia puikuojasi Albeniz, Tosti, Granados, Bovio, Di Capua, Leoncavallo, Dvariono, Jautakaitės ir kitų nemirtingų autorių kūriniai.

Renginio autorius Donato Ravini kūrinius programai atrenka remdamasis savo menininko skoniu ir galvodamas apie emocijas, kurias kartu su kitais artistais perduos publikai. Vadovas taip pat parengia specialią prezentaciją, kuri yra vertinga ir primena įdomius faktus apie klasikinės muzikos kūrėjus, taip pat kitus tekstus, kurių dėka koncertas tampa tarsi užbaigtas ir unikalus meno kūrinys. Klasikinis šou pristatomas nuostabioje aplinkoje, ir publika išgyvena aukščiausius jausmus.

Bilietus galima įsigyti Molėtų kultūros centro bilietų kasoje, rekomenduojama rezervuoti iš anksto.

Apie solistus

Donato Ravini yra operos tenoras ir klasikos kūrinių interpretuotojas, sėkmingų klasikinių pasirodymų autorius, meno vadovas. Solistas įgijo italų belcanto išsilavinimą pas žymų Italijos baritoną maestro Lino Puglisi. Artistinį pagrindą padėjo didžiojo teatro ir kino mokytojai Dario Fo (Nobelio premija už literatūrą), Silvano Agosti (kino filmų autorius, rašytojas ir poetas) ir kiti. Didelė darbo scenoje patirtis su žymiais ir talentingais menininkais sukūrė jį kaip artistą. Donato Ravini koncertuose atlieka arijas ir duetus iš žymiausių operų, neapolietiškas klasikines dainas iš auksinio laikotarpio ir klasikinius ispaniškus romansus, interpretuoja klasikiniu stiliumi pagal italų belcanto tradicijas.

Nuo 2015 metų klasikos programas pristato ir Lietuvoje. Surengė koncertus su Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro kameriniu orkestru ir dirigentu Martynu Staškumi, sopranu Joana Gedmintaite ir kitais Lietuvos muzikantais, dainininkais. 2018 m. dalyvavo Molėtų festivalyje „Šlovinkime Viešpatį stygomis ir dūdomis“ ir sužavėjo publiką.

Dovilė Kazonaitė yra operos solistė - sopranas. Gastrolėse su Lietuvos nacionaliniu operos ir baleto teatru Izraelyje išrinktosios tautos kritikai solistę įvertino už aktorinį meistriškumą ir gražų balso tembrą kuriant Kerubino personažą W.A.Mozart “Figaro vedybose”. Grafienė Gabrielė J.Štrauso operetėje “Vienos kraujas” padovanojo solistei “Operos vilties” titulą. Patirtis su iškiliais ir įžymiais pasaulyje scenos partneriais padeda artistei tobulėti: Martynu Staškumi, Gintaru Rinkevičiumi, Modestu Pitrėnu, J. Wallnig, D. Rustioni, Kostu Smoriginu, Edgaru Montvydu, Justina Gringyte, Katerina Tretyakova, Merūnu Vitulskiu, Riccardo Botta. Vaidmenys Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro spektakliuose turtina žiūrovų kasdienybę.

Atlikėja yra labai vertinama šių laikų lietuvių kompozitorių, kurie patiki jai įkūnyti sukurtus personažus. Anot muzikologės Juditos Žukienės, solistės atliekami lietuviški kūriniai, malonaus tembro, savitos interpretacijos ir raiškios dikcijos dėka, atgyja ir gyvena.

Nemokamas
Spalio 9 d. 18:00