MO muziejaus paroda „Permainų šventė“

MO muziejaus paroda „Permainų šventė“

 

 

Nuo gegužės 16 d. visi Molėtų gyventojai galės nemokamai pamatyti fotografijos parodos „Permainų šventė“ fragmentus, dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose, mokymuose ir veiklose visai šeimai. 

 

Gegužės 16 d. 18 val.  Molėtų krašto muziejuje – projekto „Keliaujantis muziejus: Pažink save per meną“ bei naujos MO muziejaus parodos Molėtuose „Permainų šventė“ atidarymas.

Gegužės 28 d. ir birželio 11 d. – šeimų šeštadieniai.

 

Apie parodą „Permainų šventė“

Šventė – valstybinė, ​ideologinė ar religinė, masinė ar asmeninė. Šventes mes pažymime, tačiau ar dažnai susimąstome apie jų reikšmę?

Šventės įgauna vis kitų formų, apie ką jos mums yra šiandien? Apie vidinį augimą, įveiktus barjerus, išsilaisvinimą iš normų, leidimą sau būti. Taip pat apie atlaidus, sutuoktuves, išleistuves, gimimo ir atsisveikinimo dienas. Šventės formų visa galybė ir visos jos veda į permainas. 

O kaip šiuose procesuose dalyvauja fotografija? Ji įamžina šventes, bet taip pat tampa ir jų dalimi. Fotografavimo(si) ritualas įtvirtina šventės dalyvių tarpusavio ryšius, o nuotrauka tarsi garantuoja jų ilgaamžiškumą. 

Parodoje „Permainų šventė“ apie šventes pasakojame įvairiais būdais: pristatome dokumentinę vaizdo ir garso medžiagą, audiogidą ir, žinoma, fotografijas bei tarpdisciplininius kūrinius. Apmąstykime įvairias šventės formas ir kaip jos vyko, vyksta bei keičiasi mūsų gyvenime.

 

Apie edukacijas, mokymus ir užsiėmimus šeimai

Mums labai svarbu dalytis savo patirtimi. Todėl Molėtų mokytojams, švietimo ir kultūros sektoriaus darbuotojams organizuosime mokymus, kurių metu bus galima išmokti skirtingų edukacijų vedimo metodų ir praktikų.

Esame sukūrę ir siūlome inovatyvias tarpdisciplinines edukacines programas, kurios ugdo svarbiausias XXI a. kompetencijas – kūrybiškumą, kritinį mąstymą, komunikacinius gebėjimus, emocinį intelektą. Tai svarbus papildymas formaliajam ugdymui. Jas atrasti bus galima ir Molėtuose.

 

 

MO muziejaus informacija.

Nemokamas
05.16 - 06.24