Piligriminis žygis Šv. Jokūbo keliu

ŠV. JOKŪBO KELIO JAUNŲJŲ AMBASADORIŲ ESTAFETĖ 2020

Skiriama Švento Jokūbo keliui

Camino de Santiago ir Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo akto 30-mečiui

2020 m. birželio mėn.

Kviečiame į šių metų tradicinę Šv. Jokūbo kelio jaunųjų ambasadorių estafetę visus jaunus žmones – vyresniųjų klasių mokinius ir gimnazistus, kolegijų ir universitetų studentus, dirbantį ir nedirbantį jaunimą . Kviečiame jungtis į šią jaunimo akciją ir tapti Šv. Jokūbo kelių Lietuvoje ambasadoriais.

Šiais metais tradicinė Šv. Jokūbo kelio jaunųjų ambasadorių estafetė birželį vyks jau penktus metus iš eilės, ji dedikuojamaŠv. Jokūbo keliui ir Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo akto 30-mečiui.

Kaip ir ankstesniais metais, estafetę organizuoja Šv. Jokūbo kelio draugų asociacija bei Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociacija, globėja – Kovo 11-osios Akto signatarė dr. Laima Andrikienė.

Visų pirmiausia į estafetę kviečiame jungtis Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono, Alytaus miesto ir Alytaus rajono, Kauno miesto ir Kauno rajono, Panevėžio miesto ir Panevėžio rajono, Šiaulių miesto ir Šiaulių rajono, taip pat Birštono, Druskininkų ir Elektrėnų miestų bei Joniškio, Jurbarko, Kaišiadorių, Kalvarijos, Kelmės, Lazdijų, Marijampolės, Molėtų, Pasvalio, Prienų, Raseinių, Rokiškio, Šilutės, Trakų ir Varėnos rajonų savivaldybėse gyvenantį ir besimokantį jaunimą, jų mokytojus, dėstytojus, moksleivių tėvus.

Į estafetę kviečiame jungtis ir čia nepaminėtų savivaldybių gimnazijas, pagrindines mokyklas, profesinio mokymo centrus, kolegijas, universitetus – visus jaunus žmones, dirbančius ir nedirbančius, mylinčius savo Tėvynę ir norinčius ją geriau pažinti ir suprasti.

Šios jaunimo akcijos tikslas – atrasti Šv. Jokūbo kelius savoje ir kaimyninėse savivaldybėse, aplankyti keliuose esančias šventoves, kultūros paveldo, istorijos objektus. Kiekvienas estafetės dalyvis gaus Šv. Jokūbo kelio ambasadoriaus sertifikatą.

Jaunieji ambasadoriai estafetėje dalyvaus organizuotai, lydimi mokytojų ir Šv. Jokūbo kelio draugų asociacijos narių. Vienam estafetės etapui įveikti pakaks pusdienio, o atstumas, kurį teks įveikti kiekvieno žygio dalyviams, neviršys 30 kilometrų.

Kviečiame šiame pranešime paminėtų ir nepaminėtų savivaldybių teritorijoje esančių gimnazijų, vidurinių ir pagrindinių mokyklų bendruomenes, universitetų ir kolegijų studentus ir jų asociacijų atstovus, visus jaunus žmones, kurie norėtų tapti Šv. Jokūbo kelio ambasadoriais ir dalyvauti estafetėje, organizaciniais klausimais – registracija, starto ir finišo konkrečioje savivaldybėje vieta ir laikas, logistikos klausimai, atsakingi asmenys ir kt. - iki birželio 5 d. kreiptis į Šv. Jokūbo kelio draugų asociaciją, Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociaciją arba Turizmo informacijos centrą Jūsų mieste.

Kontaktai:

Šv. Jokūbo kelio draugų asociacija [email protected],

Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociacija [email protected]

Tel. +370 698 77388