•  

  Molėtų pėsčiųjų trasos. Išvaikščiok Molėtus

   

  Molėtai, pasiilgę aktyvaus turistinio šurmulio, visiems Lietuvos gyventojams atidaro tikrą lobių skrynią. Ne tik pilną gryno oro, skaidrių ežerų, gaivių vėjų gūsių ir vaiskios žalumos, bet ir... pilną naujosios, pirmosios ir vienintelės Lietuvoje turizmo valiutos – Molitų. Kartu su šia didžiąja vasaros naujiena skelbiama net 11 pėsčiųjų maršrutų visame Molėtų rajone. Iki šiol Molėtuose buvo galima eurus iškeisti į Molitus, o dabar, priėmus Molėtų turizmo ir verslo informacijos centro iššūkį „Išvaikščiok Molėtus“, į Molitus galima iškeisti ir nueitus kilometrus.

  Visą vasarą ir dar rugsėjį (iki rugsėjo 30 d.) Molėtų turizmo ir verslo informacijos centras kviečia apsilankyti Molėtų rajone, išvaikščioti bent 5 iš 11 siūlomų pėsčiųjų maršrutų ir žymėti juos savo išmaniajame telefone. Įveikus penkis žaidimo maršrutus gaunamas unikalus prizo kodas, kurį Molėtų turizmo ir verslo informacijos centruose (Inturkės g. 4 arba Sakalo g. 3, Molėtuose) bus galima iškeisti į vertingąjį Molitą. Prizo kodą būtina užregistruoti ir pagrindinio žaidimo prizo, išmaniojo laikrodžio, lošimui.

  Galbūt būtent Jūs jau šį rudenį galėsite savo riešą papuošti išmaniuoju aksesuaru?

  Pastaba: Trasos skirtos keliauti ne dviračiais.

   

  Instrukcija Jūsų sklandžiai kelionei:

  1. Į savo telefonus atsisiųskite Maps.Me programėlę (Apple Store, Google Play).
  2. Puslapyje PamatykLietuvoje.lt Žaidimo „Išvaikščiok Molėtus“ skiltyje užsiregistruokite paspaudę laukelį „Norėdami žaisti prisijunkite“.
  3. Pasirinkite norimą įveikti trasą ir spauskite „Vykti“ – tai bus starto vieta, į kurią sėkmingai galėsite atvykti.
  4. Nuvykę į starto vietą spauskite „Pasižymėti“.
  5. Atsidarę žygio trasą ekrano viršuje spauskite atsisiųsti KML dokumentą ir atsisiuntus spauskite „Atidaryti“. Atsidarant atsisiųstą dokumentą visa trasa turėtų automatiškai atsidaryti Maps.Me programėlėje.

  Sekite žemėlapio nuorodas ir sėkmingai keliaukite!

   

   

  1. VIDENIŠKIAI

  Pradžios taškas: Automobilių stovėjimo aikštelė prie Videniškių Šv. Lauryno bažnyčios, Šilelio g., Videniškiai, Molėtų r., 55.216684, 25.2767 (WGS)

  Trasos ilgis: 10 km

  Trukmė: 2 val.      

  Žymūs objektai, patenkanti į trasą: Videniškių Šv. Lauryno bažnyčia, Videniškių vienuolyno muziejus, Baltadvario pilkapynai.

  Trasos aprašymas: Greitai praėjus miestelio gatvrs, Jūsų laukia Videniškių apylinkių keliai ir keliukai su gražiu vaizdu į Siesarties upelio slėnį – iki pat Palainio ežero, aplink jį ir atgal... Jei kojos neš ir bus ūpo, galima užsukti prie Baltadvario dvarvietės (55.226335, 25.240625 (WGS)

  Visa trasa: https://pamatyklietuvoje.lt/keliones/isvaiksciok-moletus/videniskiai/326 

   

  2. GIEDRAIČIAI

  Pradžios taškas: Giedraičių A. Jaroševičiaus gimnazijos kiemas, Širvintų g. 16, Giedraičiai, Molėtų r., 55.074673, 25.256629 (WGS)

  Trasos ilgis: 11 km

  Trukmė: 2 val. 10 min.     

  Žymūs objektai, patenkanti į trasą: Giedraičių krašto muziejus, Giedračių mūšio vieta, paženklinta skulptūra – patranka, Giedraičių Šv. Baltramiejaus bažnyčia, Paminklas „Karžygiams, žuvusiems už Lietuvos laisvę 1920 m.“, senosios Piliakiemių kapinaitės, Piliakiemių piliakalnis, paminklas Giedraičiams.

  Trasos aprašymas: Maršruto pradžia – Giedraičių A.Jaroševičiaus gimnazijos, kurioje įkurtas Giedraičių krašto muziejus, kiemas. Čia bus patogu palikti automobilį. Bet nepražiopsokite ir sankryžoje į Bekupę gerai apsidairykite – ant kalvos stovi patranka, žyminti Giedraičių mūšio vietą ir primenanti 1920-ųjų metų kovas už Lietuvos laisvę. Jūsų kelyje puikuosis gražūs vaizdai į Kiemento ežerą, Šarkiškės upelis su stačiais šlaitais  Piliakiemių piliakalnis, senosios Piliakiemių kaimo kapinės, Giedraičių Šv. Baltramiejaus bažnyčia.

  Pastabos: Į kurią pusę benutartumėte pasukti, atminkite, kad trasoje bus trumpa atkarpa keliu Giedraičiai-Molėtai. Būkite atidūs!

  Visa trasa: https://pamatyklietuvoje.lt/keliones/isvaiksciok-moletus/giedraiciai/327

   

  3. MOLĖTAI (LUOKESŲ TRASA)

  Pradžios taškas: Molėtų turizmo ir verslo informacijos centras, Inturkės g.4, Molėtai, 55.23193, 25.420596 (WGS)

  Trasos ilgis: 11,2 km        

  Trukmė: 2 val. 20 min.     

  Žymūs objektai, patenkanti į trasą: Skulptūra „Kas paleido antį?“, Šv. Jono Nepomuko paminklas, Molėtų skulptūrų parkas, Žvejo batų ir meškerės, Žuvis su balnu skulptūros, miesto fontanas, Pavasarininkų kalnas, Vasaros estrada.

  Trasos aprašymas: Tai pati „miestiškiausia“ žaidimo trasa su daug sustojimo, poilsio vietų. Geriausias būdas pamatyti visą Molėtų miesto paveikslą - trasa driekiasi ir miesto gatvėmis, ir už miesto nutiestais pėsčiųjų takais, miškų keliukais bei vaizdingomis Molėtuose tyvuliuojančių ežerų Pastovio ir Pastovėlio pakrantėmis.

  Pastabos: Trasa eina per upelį tarp Mindražerio ir Duobužio ežerų bei šalia esančią griovą, kurią galima siaugiai kirti. Būkite atidūs!

  Visa trasa: https://pamatyklietuvoje.lt/keliones/isvaiksciok-moletus/luokesa/328

   

  4. DUBINGIAI

  Pradžios taškas: Prie Dubingių seniūnijos, Ažuolyno g. 10, Dubingiai, Moėtų raj,, 55.060161, 25.451241 (WGS)

  Trasos ilgis: 12 km

  Trukmė: 2 val. 20 min.

  Žymūs objektai, patenkanti į trasą: Dubingių Šv. Jurgio bažnyčia, Dubingių tiltas, Šakimo ąžuolas, Šakimo rezervatas, Dubingių piliavietė, Asvejos regioninio parko lankytojų centras, Paminklas žuvusiems už laisvę.

  Trasos aprašymas: Keliaudami pėsčiomis pažinkite jaukų istorinį Dubingių miestelį. Keliaukite unikaliu maršrutu – šalia Asvejos, ilgiausio ežero Lietuvoje. 
  Galimos poilsio vietos: šalia Asvejos regioninio parko lankytojų centro, aikštelėje prie Dubingių tilto per Asveją, Šakimo miške (yra nuoroda į poilsiavietę), ant Dubingių piliavietės.

  Pastabos: Praėjus Šakimo mišką, teks keliauti asfaltuotu keliu Nemenčinė-Dubingiai apie 2 km. Svarbu – būkite atidūs!

  Visa trasa: https://pamatyklietuvoje.lt/keliones/isvaiksciok-moletus/dubingiai/329

   

  5. MINDŪNAI

  Pradžios taškas: Ežerų žvejybos muziejaus automobilių stovėjimo aikštelė, Muziejaus g. 7, Mindūnai, Molėtų r., 55.232172, 25.562838 (WGS)

  Trasos ilgis: 9,6 km          

  Trukmė: 2 val.      

  Žymūs objektai, patenkanti į trasą: Ežerų žvejybos muziejus, Mindūnų apžvalgos bokštas, Rudesos skardis į Baltuosius Lakajus.

  Trasos aprašymas: Maršruto pradžia – Ežerų žvejybos muziejaus, kurį tikrai verta aplankyti prieš ar po žygio, automobilių stovėjimo aikštelė. Tai išimtinai gamtinis maršrutas – nuo pat pirmų žingsnių nusidriekiantis miškų keliukais ir takais. Į Rudesos miškus patenkama per senąją Kamūžės užtvanką, skiriančią Siesarties ir Kamūžėlio ežerus. Nuo Rudesos skardžio atsiveria įspūdingi vaizdai į Baltuosius Lakajus. Jei nebijote aukščio – pakeliui Mindūnų apžvalgos bokštas.
  Atsikvėpti galima, poilsiavietėje prie Siesarties ežero, ant Rudesos skardžio esančioje poilsiavietėje, Kamūžės poilsinėje bei šalia Mindūnų apžvalgos bokšto.

  Visa trasa: https://pamatyklietuvoje.lt/keliones/isvaiksciok-moletus/mindunai/330

   

  6. BALNINKAI

  Pradžios taškas: Automobilių stovėjimo aikštelė prie Balninkų seniūnijos, Alaušų g. 21, Balninkai, Molėtų r., 55.293369, 25.120311 (WGS)

  Trasos ilgis: 5,8 km          

  Trukmė: 1 val. 10 min.     

  Žymūs objektai, patenkanti į trasą: Lietuvos Nepriklausomybės 10-mečio paminklas (1918-1928), Balninkų stiklo muziejus ir paveikslų galerija, Balninkų Šv. vyskupo Stanislovo bažnyčia.

  Trasos aprašymas: Maršruto pradžia – Balninkų miestelio centre, šalia pagrindinės sankryžos yra erdvi automobilių stovėjimo aikštelė. Keliaudami šia pėsčiųjų trasa apeisite jau nuo senų laikų gerai žinomą Balninkų miestelį, Piršeno ežerą, dalis trasos driekiasi ir Alaušo ežero pakrantėmis. Jei bus noro ir užteks smalsumo, galite „nuklysti“ į šalį nuo trasos ir aplankyti Balninkuose įsikūrusį stiklo muziejų bei paveikslų galeriją. Planuodami kelionę su didesne komanda, iš anksto galite rezervuoti laiką koldūnų kepimo edukacijai VšĮ „Kaimynystės namuose“. Trasoje pailsėti galima aikštelėje šalia Balninkų Šv. vyskupo Stanislovo bažnyčios, Alaušo pakrantėje.

  Pastabos: Labai apaugusęs takelis šalia Piršeno ežero.

  Visa trasa: https://pamatyklietuvoje.lt/keliones/isvaiksciok-moletus/balninkai/331

   

  7. ALANTA

  Pradžios taškas: Alantos seniūnija, A. Kraujelio g. 3, Alanta, Molėtų raj., 55.351889, 25.291361 (WGS)

  Trasos ilgis: 22 km

  Trukmė: 4 val. 30 min.

  Žymūs objektai, patenkanti į trasą: Alantos karčiama, Alantos Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčia, Alantos sinagoga, Alantos dvaro sodybos rūmai, Svobiškėlio piliakalnis, Svobiškėlio (Valiulio) akmuo, Verpeto (Tado Blindos) kalnas, Maišiakulės vandens malūnas, Maišiakulės piliakalnis, Antakščių piliakalnis.

  Trasos aprašymas: Tai pakankamai ilga ir sudėtinga trasa, reikalaujanti gero pasirengimo, gausi lankytinų objektų. Trasa driekiasi Alantos krašto keliais, palaukėmis, yra ir sunkiau praeinamų tankesnių miškų. Vaizdingas maršrutas veda aplink Alantos miestelį. Pavargus maršrutą galima nutraukti anksčiau ir iš bet kurio trasos taško lengvai sugrįžti į miestelio centrą. Paskutinių 2 km kelio atkarpa (Anykščiai – Molėtai) dengta asfaltu.
  Poilsio vietos: šalia Alantos dvaro, Verpeto kalnas, šalia Maišiakulės vandens malūno ir piliakalnio.

  Visa trasa: https://pamatyklietuvoje.lt/keliones/isvaiksciok-moletus/alanta/332

   

  8. JONIŠKIS

  Pradžios taškas: Joniškio daugiafunkcis centras, Arino g. 14, Joniškis, Molėtų raj., 55.074732, 25.664371 (WGS)

  Trasos ilgis: 9 km 

  Trukmė: 1 val. 50 min.     

  Žymūs objektai, patenkanti į trasą: Joniškio Šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčia, Paminklai savanoriams ir nepriklausomybei.

  Trasos aprašymas: Trasa nesunki, tačiau vaizdinga. Kelionę pradėkite pirmuosius kilometrus įveikdami Arino ežero pakrante. Poilsio vieta – šalia Šarkiškės skulptūrų parko.

  Visa trasa: https://pamatyklietuvoje.lt/keliones/isvaiksciok-moletus/joniskis/334

   

  9. RUDESA (INTURKĖS TRASA)

  Pradžios taškas: Rudesos Koplytėlė, Rudesos km. Inturkės sen, Molėtų raj., 55.206137, 25.524795 (WGS)

  Trasos ilgis: 9 km             

  Trukmė: 1 val. 50 min.

  Žymūs objektai, patenkanti į trasą: Rudesos koplytėlė, Šlaitas į Baltųjų Lakajų ež. Rudesos pilkapiai.

  Trasos aprašymas: Praėjus Rudesos kaimą, trasa driekiasi Baltųjų Lakajų pakrante, kur nuo aukšto šlaito atsiveria nuostabūs vaizdai į Baltųjų Lakajų ežerą. Šlaitas tęsiasi apie 1 km. Vėliau trasa vingiuoja Rudesos miško keliukais ir apjuosus Rudesos ežerą baigiasi prie Rudesos koplytėlės. Poilsiui puikios vietos – Rudesos, Kamūžės stovyklavietėse,  miško poilsiavietėje ir stovyklavietėje prie Rudesos ežero.

  Pastabos: Iki maršruto pabaigos likus 1,4 km apie 400 m reikia keliauti asfaltuotu keliu Molėtai-Pabradė. Būkite atidūs ir laikytės eismo taisyklių!

  Visa trasa: https://pamatyklietuvoje.lt/keliones/isvaiksciok-moletus/inturke/335

   

  10. SUGINČIAI

  Pradžios taškas: Suginčių seniūnija, Darželio g. 1, Suginčiai, Molėtų raj., 55.336407, 25.527259 (WGS)

  Trasos ilgis: 13,9 km

  Trukmė: 2 val. 30 min.

  Žymūs objektai, patenkanti į trasą: Suginčių Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčia, pušis „Raganos Šluota“, Kulionių piliakalnis, Lietuvos Etnokosmologijos muziejus, Molėtų astronomijos observatorija.

  Trasos aprašymas: Maršrutas driekiasi lauko keliukais ir mišku aplink žymųjį Želvos ežerą, gerai pažįstamą bėgikams. Reikia būti atidiems einant asfaltuotu keliu (apie 1 km) link Astronomijos observatorijos.
  Poilsiui tinkamiausia vieta – aikštelė šalia Molėtų astronomijos observatorijos, pačiame trasos viduryje.

  Visa trasa: https://pamatyklietuvoje.lt/keliones/isvaiksciok-moletus/suginciai/336

   

  11. TOLIEJAI (ČIULĖNŲ TRASA)

  Pradžios taškas: Čiulėnų seniūnija, Toliejų g. 16, Toliejai, Molėtų raj.55.272734, 25.516049 (WGS)

  Trasos ilgis: 12 km

  Trukmė: 2 val. 10 min.     

  Trasos aprašymas: Trasa driekiasi  kalvotomis vietomis, nuo kurių atsiveria gražūs vaizdai į regiono ežerus  Malkėstą, Ilmedą, Stirnius. Keliaudami šiuo maršrutu aplankykite Purvėnų kaimo senąsias kapines.
  Dėl geresnių maršruto kelių šią trasą galima įveikti greičiau.

  Pastabos: Reikia būti atidiems įveikiant 1 km atkarpą asfaltuotu keliu Toliejai-Būdriškės.

  Visa trasa: https://pamatyklietuvoje.lt/keliones/isvaiksciok-moletus/ciulenai/337