Nuo šimto ežerų Molėtuose iki Baltijos jūros

Molėtų kraštas – vienas įspūdingiausių Lietuvos kampelių garsėjantis neįtikėtinu, beveik 300 šimtų ežerų skaičiumi. Molėtai kiekvieną vasarą sulaukia daugybės lankytojų ieškančių pačių gražiausių gamtos kampelių ir nuostabių, maudynėms skirtų vandens telkinių, pakrančių.  Bet ar kas nors bandė visus Molėtuose esančius ežerus aplankyti, visuose išsimaudyti? Du entuziastai, sportininkai, molėtiškiai Lukas Gurklys ir Aurimas Masevičius šį penktadienį pasiryžo per vieną dieną aplankyti šimtą Molėtų rajone tyvuliuojančių ežerų ir juose išsimaudyti. Vaikinai pabrėžia, jog pagrindinis nuotykio tikslas yra garsinti Molėtus, parodyti ne tik molėtiškiams, bet ir visos Lietuvos gyventojams, kokiame nuostabiame krašte gyvename, kokie gamtos stebuklai supa mūsų kasdienybę ir kaip svarbu aktyviai praleisti savo laisvalaikį.
 

Lukas Gurklys ir Aurimas Masevičius. Dominyko Repečkos nuotrauka

 

Vienas iš iššūkio dalyvių – būsimas treneris Aurimas Masevičius, pabrėžia ne tik fizinio aktyvumo svarbą ir plaukimo naudą organizmui, bet ir teigia, jog su Luku Molėtų ežerų neapleidžia ir žiemą: „Man, kaip būsimam treneriui, yra itin svarbi ir reikalinga sportinė veikla. Noriu, kad visi suprastų, koks svarbus fizinis aktyvumas yra kiekvienam iš mūsų visais metų laikais – tiek žiemą, tiek vasarą. Su Luku jau penkti metai, bent kartą per savaitę, lankomės pirtyje, po kurios, nepaisydami ar lauke šalta ar šilta, maudomės ežere – taip grūdindami kūną, stiprindami valią ir gerindami imuninės sistemos veiklą.“ Sportininkai šį penktadienį ne tik gerins savo rekordą, bet ir garsins Molėtų vardą. Idėjos sumanytojas, sportinių renginių vedėjas ir kultūrinės veiklos vadybininkas Lukas Gurklys teigia, jog svarbiausia šio nuotykio mintis yra ne tik garsinti savo kraštą, bet ir paskatinti visus siekti užsibrėžtų tikslų: „Savo iššūkiu, noriu paskatinti jaunimą laisvalaikį leisti aktyviai, pažinti ir džiaugtis mus supančia gamta, išsilaisvinti iš stereotipų ir džiaugtis kiekviena diena. Apie šį nuotykį, galvojau jau seniai, tiesiog anksčiau neatrasdavau tam laiko, o šią vasarą paveiktas visus sukausčiusio, įkalinusio karantino ir įkvėptas garsaus keliautojo Aurimo Valujevičiaus nusprendžiau, kad svajones reikia pildyti čia ir dabar. Juk svarbiausia labai norėti, pasistengti ir tikėti, o tada viskas yra įmanoma!”


Lukas Gurklys ir Aurimas Masevičius. D. Repečkos nuotrauka

 

Siekiant užsibrėžto tikslo, sportininkai iššūkį pradės nuo ilgiausio Lietuvos ežero – Asvejos, o visą nuotykį fiksuos ir talpins savo socialinio tinklo „Instagram“ paskyrose – @gukas_lulys ir @aurimasmasevicius. Taip visi nors ir iš tolo, galės sekti entuziastus ir stebėti nuostabiausias Molėtų vietas, įspūdingiausius aplankomus ežerus.

Luko ir Aurimo vasaros nuotykiai nesibaigs šio penktadienio „Šimto ežerų iššūkiu“. Aktyvaus gyvenimo entuziastai jau pirmadienį pradeda savo kelionę link Baltijos jūros – vaikinai bandys įveikti apie 400 kilometrų, dviračiais keliaus nuo Molėtų iki Palangos. Jaunųjų molėtiškių iniciatyvomiss siekiama, kad Molėtų vardas Lietuvoje sklistų vis plačiau, ir tikimasi, kad tai paskatinti jaunimą aktyviai leisti savo laisvalaikį, pažinti Lietuvą.

Molėtiškiai kviečia sekti jų nuotykius – pasisemkite teigiamų emocijų, kartu džiaukitės kiekviena atėjusia diena ir atvykite aplankyti Molėtų ežerų ir Jūs!

 

Luko Gurklio ir Aurimo Masevičiaus iššūkis. D. Repečkos nuotrauka