Nuo šiandien verslas gali rinktis aptarnauti tik galimybių pasus turinčius klientus

 

 

Nuo šiandien įsigalioja Vyriausybės nutarimas, kuriuo verlas jau šiandien gali rinktis aptarnauti visus ar jau tik galimybių pasus turinčius klientus. Nuo rugsėjo 13 d. bus taikomi ribojimai galimybių paso neturintiems žmonėms, o verslas gali pradėti pratintis nurodymus vykdyti jau šiandien.

Jeigu nėra taikomas galimybių paso reikalavimas, viešojo maitinimo vietose – kavinėse, restoranuose, baruose – privalu laikytis 2 metrų atstumo nuo kitų klientų, taip pat prie vieno staliuko viduje galės sėdėti ne daugiau nei du asmenys arba vienos šeimos ar namų ūkio nariai. Lauke prie vieno staliuko gali susėsti ne daugiau kaip penki asmenys arba vienos šeimos ar vieno namų ūkio nariai. O jei maitinimo įstaiga aptarnaus tik galimybių pasus turinčius klientus, prie vieno staliuko sėdinčių klientų skaičius nebus ribojamas, o taip pat į tokias įstaigas bus galima grąžinti maitinimo savitarnos principu paslaugą.

Būtina paminėti, kad maitinimo įstaigose, teikiant paslaugą tik su galimybių pasu, nebebus privalu dėvėti apsaugines kaukes, laikytis saugaus atstumo ir kontroliuoti srautus, tačiau ta daryti rekomenduojama ir toliau.

Teikiant prekybos ir kontaktines paslaugas, laisvalaikio, pramogų ir apgyvendinimo paslaugas be galimybių paso, klientams ir svečiams privalu dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, uždarose patalpose privalu laikytis saugaus 2 metrų atstumo. Turėtų būti įrengtos pertvaros tarp darbo vietų, o vietose, kuriose susidaro eilė, turėtų būti pažymėti privalomi atstumai. Teikiant paslaugas su galimybių pasu, privalomų nuostatų nėra.

Visose paslaugų teikimo vietose bus privalu užtikrinti sąlygas tinkamai rankų higienai, reguliariai vėdinti patalpas, dezinfekuoti paviršius, pateikti informaciją apie privalomus bendruosius higienos ir saugos reikalavimus.

Jei verslas apsisprendė priimti tik galimybių pasus turinčius klientus, apie tai privalo informuoti Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą užpildant paraišką, po kurios užpildymo šio apsisprendimo keisti negalima. Paraišką galima rasti čia : https://forms.office.com/r/8SyiJQEvCw .

Nuo rugsėjo 13 d. visos kontaktinės paslaugos bus teikiamos ir ūkinės veiklos bus vykdomos bei renginiai bus organizuojami (išskyrus nustatytas išimtis) tik asmenims, kurie atitinka galimybių paso kriterijus. Dabar galimybių paso QR kodą reikalinga atnaujinti kas 60 dienų, o galimybių pasą gali gauti asmenys gavę neigiamą Covid-19 testo rezultatą, pasiskiepiję ar persirgę šia liga.