Molėtuose atrandamas bibliobiuras

 

Nors vasara įprastai atostogų metas, vis labiau populiarėja darbostogų (workation) idėja – dirbantiems iš poilsio vietų ir laisvalaikį, poilsį derinant su darbu. Akivaizdu, tokiam įpročiui susiformuoti didelės įtakos turėjo ir karantinas, pripratinęs žmonės dirbti nuotoliniu būdu. Ne paslaptis, Molėtai ne vienerius metus neoficialiai vadinami kurortu pritraukia daug atostogautojų, o ne maža dalis Molėtuose sezoninių gyventojų – iki šiol po karantino nuotoliniu būdu dirbantys asmenys. Molėtų viešoji biblioteka vasarą pajuto augantį susidomėjimą trumpalaikio individualaus darbo vietomis jų įstaigoje. Nors bibliobiuro idėja buvo sukurta kiek anksčiau, ši vasara tapo puikiu jos įgyvendinimo startu.

 

 

Molėtų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Nijolė Stančikienė džiaugiasi šią vasarą bibliotekos erdvėse sulaukę tikrų bibliobiuro darbuotojų. „Bibliotekos erdvės visą laiką buvo atviros norintiems trumpam padirbėti, pasinaudoti nemokamu internetu. Žiemos karantino metu su architektų pagalba atnaujinome mūsų skaityklos erdvę, kuri tapo dar patogesnė lankytojams  – prie atskirų staliukų žmonės gali tiek skaityti žurnalus, laikraščius, tiek dirbti su savo kompiuteriais. Visoje bibliotekoje veikia nemokamas belaidis internetas. Turime ir atskirą kompiuterių klasę neturintiems savojo kompiuterio. Nepaisant to, būtent šią vasarą sulaukėme klausimų apie labiau individualizuotas erdves darbui, atokiau nuo didesnio lankytojų srauto,“ – pasakoja N. Stančikienė. Dar pavasarį, neturėjus tokių užklausimų, bibliotekos konferencijų salėje, kuri tapo tuščia dėl nevykstančių renginių, persikėlusių į lauką ar virtualią erdvę, buvo sukurtos atskiros vietos atokesniam darbui. Vos sulaukus individualių paklausimų darbo erdvės jau buvo paruoštos. Be to, čia vasarą darbavosi ir rašytojų rezidencijos dalyviai, tyrėjų grupė iš Kauno Technologijos universiteto. „Akivaizdu, kad žmonėms reikia tokių vietų, kur ramiai, be triukšmo galėtų dirbti, dalyvauti nuotolinėse konferencijose. Ieškodami vietos darbui žmonės pasakodavo, jog kol šeima atostogauja Molėtuose, kartu su vaikais namuose ar sodyboje dirbti sudėtinga,“ – sako N. Stančikienė, – „Sukūrę patogias sąlygas tapo puikiu pasirinkimu neturintiems atskiros erdvės sau, darbo kambario. Džiugu, kad žmonės pastebi mus, klausia, ieško ir domisi mūsų paslaugomis“. 

 

 

Negrįžtantiems į biurus, nuolatines darbo vietas bibliotekos durys bus atviros ir rudenį. Nuo rugsėjo 13 d. įsigaliojantys ribojimai neturintiems Galimybių paso apribos ir šią, individualaus darbo, bibliotekos erdvėse galimybę: „Kol kas numatoma, jog neturintieji galimybių paso pas mus galės tik pasiimti ar grąžinti knygas, o skaityti ar darbuotis bibliotekos erdvėse galės asmenys su galimybių pasais.“