Molėtų rajone, Giedraičiuose, esantis paminklas Karžygiams, žuvusiems už Lietuvos laisvę 1920, įtrauktas į Šimtmečio maršrutą!

Turizmo departamentas paskelbė slaptažodį, Pasaulinę turizmo dieną (rugsėjo 27 d.) atversiantį Lietuvos Šimtmečio maršruto objektų duris. Pasaulinės turizmo dienos proga šventiškai nusiteikę lankytojų lauks ir turizmo informacijos centrai.

 

Į Šimtmečio maršrutą įtrauktas ir Molėtų rajone, Giedraičiuose, esantis paminklas Karžygiams, žuvusiems už Lietuvos laisvę 1920. Taip pat elektoriniame leidinyje minima, jog daugiau informacijos apie kovas už Lietuvos nepriklausomybę ties Giedraičiais, galima gauti apsilankius A.Jaroševičiaus gimnazijos muziejuje. Mūšio ties Giedraičiais vizualizaciją 3D formatu galima pamatyti atvykus į Molėtų turizmo ir verslo informacijos centre (Inturkės g.4) įkurtą virtualią erdvę „Molėtai kitaip“. Beje, joje vedama edukacinė programa – istorinis turas, kurio metu galima išvysti siužetus apie Molėtuose ir rajono apylinkėse esančius lankytinus objektus: nusikelti beveik 3 tūkstančius metų atgal ir žingsnis po žingsnio virtualioje realybėje keliauti iki dabartinių laikų.

Turint laiko ir noro, galima pasižvalgyti po Molėtų apylinkes:

 

  • Šalia Giedraičių - Dubingių piliavietė ir pažintinis takas - 1547 - 1548 m. 6 mėnesius Dubingių pilyje praleido Žygimanto Augusto žmona kunigaikštienė Barbora Radvilaitė.
  • Molėtuose - Molėtų skulptūrų parkas - prie Pastovio ežero 1998 m. atidarytame parke eksponuojami įvairūs darbai iš medžio, juodo, pilko ir rusvo granito, kuriuos kūrė skulptoriai - architektai iš Lietuvos, Velso, Prancūzijos ir Lenkijos.
  • Lietuvos etnokosmologijos muziejus - pirmas ir vienintelis tokio pobūdžio muziejus pasaulyje.
  • Mindūnų apžvalgos bokštas - tai 36 m aukščio bokštas, skirtas apžvelgti Labanoro regioninio parko kraštovaizdžio įvairovę, susipažinti su jame esančiais Baltaisiais Lakajais, Juodaisiais Lakajais, Siesarties ežeru su salomis bei garsiąja Labanoro giria.
  • Ežerų žvejybos muziejus bei A. Truskausko medžioklės ir gamtos ekspozicija - pažintis su archaine žvejyba XIX a. žvejo pirkioje ir svirne, medžioklės trofėjais.
  • Alantos dvaras ir V. Žuko meno galerija - 1828 m. Alantą nupirko ponas Tadeušas Pac-Pomarnackis, kuris XIX a. pabaigoje iš mūro ir akmens pastatė Alantos dvarą. Lankytojų laukia prižiūrimi ir tvarkomi Alantos dvaro rūmai. 2015 m. birželio 26 d. Alantos dvare atidaryta Vaidoto Žuko meno galerija.
  •      

 

 

Daugiau informacijos: Molėtų turizmo ir verslo informacijos centre, Inturkės g. 4, Molėtai. Tel.: 8-383-51187, 8-698-43008, 8-689-25888.
El. p. [email protected]
Interneto svetainė: www.infomoletai.lt