Mindūnų pakrantėje – naujasis katamaranas

Molėtų krašto Žvejybos rojuje – naujienos. Mindūnų apžvalgos bokšto pakrantėje į Baltųjų Lakajų ežerą nuleistas pontoninis katamaranas. Pramoginis laivas įsigytas projekto „Viešosios infrastruktūros ir rekreacinės turizmo žvejybos plėtra „Žvejybos rojuje“ Mindūnuose“ Nr. VILK-AKVA-SAVA-2-2.3/63VS-PV-18-1-04833-PR001 lėšomis.

Mindūnai, garsėjantys antru aukščiausiu apžvalgos bokštu saugomose teritorijose Lietuvoje, daugelio Molėtų rajono svečių yra gerai atpažįstami ir kaip ežerų žvejybos tradicijas puoselėjantis kraštas. Miestelio bendruomenės ir svečių patogumui praėjusių metų rudenį apžvalgos bokšto prieigose įrengti laiptai Baltųjų Lakajų ežero šlaite, takelis, pontoninis lieptas, pastatytas stalų ir suolų komplektas, šiukšliadėžės, pavėsinės, dviračių stovas, lauko tualetas, įrengtas apšvietimas. Taip pat aikštelėje pastatyta krosnis su židiniu ir orkaite. Visa tai sukurta siekiant pagerinti viešąją infrastruktūrą prie Labanoro apžvalgos bokšto lankytojams ir verslininkams, ten teikiantiems paslaugas.

Dabar įsigytas pontoninis katamaranas su pakabinamu varikliu – skirtas rekreacinei žvejybai ir edukacinėms vandens kelionėms. Naująja iniciatyva siekiama sustiprinti su žvejyba susijusias veiklas šioje ežerų krašto vietovėje ir kurti palankią aplinką žuvininkystės verslo iniciatyvoms vystytis bei plėstis esamoms. Šio projekto partneris – Mindūnų bendruomenės centras, kuriam panaudos sutartimi bus perduotas pramoginis laivas. Nuolatinė pontoninio katamarano stovėjimo vieta numatoma Baltųjų Lakajų ežero pakrantėje prie Mindūnų kempingo.

Šį laivą pagamino MB „Pantoon LT“. Tie patys gamintojai yra sukonstravę neįgaliesiems pritaikytą pramoginį laivą, kuris praėjusiais metais nuleistas į Galuono ežerą (Inturkėje). Naujasis katamaranas – 12 vietų dviejų korpusų laivas su įrengta apžvalgos aikštele antrame jo aukšte.

Projektas parengtas pagal Žuvininkystės regiono vietos veiklos grupės „Vilkauda“ vietos plėtros 2016-2023 m. strategijos VPS priemonę „ŽRVVG regiono socialinės gerovės kūrimas, pritaikant infrastruktūrą žuvininkystės verslo ir visuomenės poreikiams“ Nr. BIVP-AKVA-SAVA-2.