Lietuvos etnokosmologijos muziejaus informacija lankytojams

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro - valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. balandžio 23 d. sprendimu Nr. V-974 „Dėl archyvų, bibliotekų ir muziejų lankymo būtinų sąlygų“, nuo balandžio 30 d. lankymui atidaromos muziejaus ekspozicijos ne didesnėms nei 2 asmenų grupėms, išskyrus artimuosius giminaičius, įtėvius, įvaikius, globėjus ir rūpintojus.
Muziejaus lankytojai privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kt. priemones). Lankytojai bus nukreipiami tam tikru maršrutu arba lydimi muziejaus darbuotojo, kad vienam lankytojui ar šeimai tektų ne mažesnis kaip 10 kv. m plotas ir ne mažesnis nei 2 m atstumas tarp asmenų ir (ar) asmenų grupių.
Lankytojams ekskursijos, naktiniai žvaigždžių stebėjimai ir edukacijos iki gegužės 11 d. nebus organizuojamos.
Nuo balandžio 30 d. Etnokosmologijos muziejus galės lankytojams suteikti tik vieną paslaugą - pakilimą į apžvalgos aikštelę. Šios programos metu lankytojai galės apžiūrėti Artūro Medvedevo astrofotografijos darbų parodą, privačią meteoritų kolekciją, pasižvalgyti po apylinkės. Programos trukmė 30 minučių.
Į šią programą būtina išankstinė registracija tel. +370-615-20688. Vienu metu apžvalgos aikštelėje galės būti ne daugiau kaip 10 lankytojų, išskyrus muziejaus darbuotojus. Lankytojai, kurie atvyks nesiregistravę, gali neturėti galimybės patekti į apžvalgos aikštelę.
Lietuvoje paskelbto karantino metu iki gegužės 11 d. muziejuje edukacinės programos, dieninė ekskursija „Etnokosmologija – ryšiai su kosminiu pasauliu“, naktinės programos prie 40 cm. ir 80 cm. skersmens teleskopų nevyks.
Ši informacija ir paslaugų teikimas gali keistis atsižvelgiant į Vyriausybės nurodymus, oficialias rekomendacijas ar iškilus praktiniam poreikiui jas tikslinti.
Platesnė informacija: tel. +370-615-20688 arba el. paštu [email protected]