Darnaus turizmo vystymui Molėtuose – studentų pasiūlymų konkursas

 

Verslumą skatinančių renginių „Verslo tiltai“ dienoje – spalio 22 d. – Utenos kolegija kolegas, studentus, savivaldybių ir verslo atstovus pakvietė į virtualų tarptautinį seminarą „Verslas Utenos regione: mitas ar realybė“. Tądien įvyko ir studentų bei moksleivių imitacinių bendrovių konkursas #UžtaginkVersląRegione. Vienu iš renginių ciklo ir konkurso partneriu tapo Molėtų turizmo ir verslo informacijos centras.

Šių metų konkurso tikslas – skatinti studentų ir moksleivių verslumo ir kūrybiškumo, komandinio darbo įgūdžius siūlant Molėtų miesto turizmo išteklių įveiklinimo sprendimus. Konkurso dalyviai, susipažinę su Molėtų miesto ir rajono situacija, turėjo galimybę teikti pasiūlymus vieno iš komercinių žemės sklypų mieste įveiklinimui.

Pirmoje dienos dalyje renginių dalyviai turėjo progą susipažinti su sėkmingų verslų herojais. Savo verslo sėkmės istorija dalinosi drabužių parduotuvės „Nebūk nuoga“ įkūrėja uteniškė Justina Bučienė ir molėtiškiai – „Saldus duetas“ įkūrėjai, konditerijos meistrai Oksana ir Andrius Rinkevičiai.

Kol konkurso dalyviai ieškojo geriausių sprendimų įveiklinant vieną iš Molėtų miesto erdvių, imitacinių bendrovių (IB) vadovai ir komisijos nariai buvo pakviesti į praktinį seminarą „Turizmo paslaugų pardavimas pasakojant istorijas“, kurį vedė verslo konsultantas, vadybos praktikas ir mokymų treneris Gintaras Ignatavičius.

Vieniems semiantis žinių ir dalinantis istorijomis ir jų pasakojimo patirtimis, penkios konkurso komandos įtemptai kūrė planus Molėtams. Penkias konkurso komandas iš Vilniaus Utenos, Klaipėdos ir jų pateiktus pasiūlymus vertino Utenos ir Molėtų atstovų komisija – Molėtų TVIC direktorė Daiva Kulienė, Utenos TIC direktorė Rasa Jasinevičienė, Utenos verslo informacijos centro vadovė Irina Šeršniova, Molėtų TVIC komunikacijos projektų vadovė Akvilė Stančikaitė ir komisijos pirmininkas Molėtų rajono savivaldybės mero patarėjas verslui Paulius Valentinavičius.

Kas galėtų įsikurti Molėtuose – patirčių parkas, maisto gaminimo ir degustacijų centras ar kitas unikalus objektas? Nors diskusijos lydėjo visų komandų pristatymus, visgi pirmoji vieta bendru komisijos narių sprendimų atiteko Vilniaus kolegijos komandai, spėjusiai plačiau išnagrinėti darnaus turizmo principus ir pristačiusiai SPA viešbučio idėją.

Visi renginiai vyko nuotoliniu būdu, tačiau tai netapo kliūtimi dalintis kūrybinėmis idėjomis ir diskutuoti aktualiais turizmo bei verslo klausimais. Molėtų turizmo ir verslo informacijos centras dėkoja už galimybę bendradarbiauti ir Molėtus įtraukti į vis aktyvesnes diskusijas.