Artėjant Kalėdoms: Molėtai kvies įžiebti dangų žemėje

 

Telieka mėnuo iki didžiojo Kalėdų laukimo Molėtuose starto – eglės įžiebimo. Ežerų krašte žiema gyventojus apdovanoja dar daugiau žiburių – stikliniai ežerai, nurimus vasaros bangoms, tampa dangaus veidrodžiu.

Molėtai – žvaigždžių pažinimo kraštas. Bet kiek dar neatrastų dangaus paslapčių ir stebuklų čia slypi... Pernai šviesomis nuspalvinę Molėtų miestą, šiemet organizatoriai visus pakvies įžiebti dangų žemėje. Laukia tikros dangiškos Kalėdos Molėtuose!

 

Dangus žemėje

Gyventojai ir rajono svečiai pritaria, kad Molėtai – nepaprasto grožio kraštas, išsiskiriantis savo gamta. Tai ne tik ežerai, miškai, bet ir dangus. Ne vienas nustemba, kokia dangaus platybė atsiveria išvykus iš miesto į plačias ežerų pakrantes. Neatsitiktinai Molėtų kraštas pasirinktas dangaus stebėjimams Lietuvos etnokosmologijos muziejuje ir Molėtų astronomijos observatorijoje. Rajone spindint tokioms ryškioms turizmo ir kultūros žvaigždėms, šventinis laikotarpis tampa puikia galimybe naujomis formomis įprasminti jų svarbą.

Dangaus platybių tema išlaisvina daugelio fantaziją, todėl šventinio laikotarpio Molėtuose organizatoriai skatins mūsų vaizduotę ir kvies „pasivaikščioti padange“. Kometos, žvaigždynai, planetos... viską bus galima atrasti čia, žemėje – Molėtuose. Gruodžio 10 d. kartu su Molėtų pakrantėmis, tradicine eglučių alėja nušvis ir pagrindinė miesto eglė, šiemet sukurta naujoje erdvėje – rekonstruotoje savivaldybės aikštėje. Tądien bus atskleista ne viena kalėdinė paslaptis – kuo ypatinga naujoji Molėtų eglė, kaip gyventojai ir svečiai galės tapti svarbia šventės dalimi, kiek ir kokių dangaus kūnų nutūps ant žaliaskarės ar miesto erdvėse.

 

Molėtų eglė 2020
Molėtų eglė 2020 metais.

 

Šventė, burianti visuomenę

„Tikime, kad visų kuriama kalėdinė pasaka yra apie žmones, buvimą ir kūrimą bendruomenėse, kaimynystėje, šeimose,“ – sako Molėtų rajono savivaldybės meras Saulius Jauneika. Dėl to prie šios idėjos kviečiami prisijungti visi miesto bei rajono gyventojai, įstaigos, organizacijos ir bendruomenės, visi skatinami puošti savo aplinką bei kurti šventinę nuotaiką kartu. Molėtų kultūros centras paskelbė kvietimą puošti įvairių bendruomenių egles jau tradicinei, penktus metus visų kuriamai eglučių alėjai. Paskutiniaisiais metais pagrindinę miesto Vilniaus gatvę papuošė net 40 eglučių. Šiemet tikimasi ne mažesnio vietos bendruomenių įsitraukimo. Tuo metu Molėtų rajono savivaldybė kreipėsi į seniūnijoms ir viso rajono gyventojus, kviesdama prisijungti prie dangiškų Kalėdų idėjos ir šventę kurti savo kiemuose, įstaigų prieigose.

Įsivaizduokite Kalėdas, kai sniego pusnys – lengvos kaip debesys, miesto šviesos tampa žvaigždynais, ežerai – tarsi dangaus akys, o kiek dangaus kūnų pasislėps miesto pakrantėse, galima bus suskaičiuoti žingsniuojant pakrančių takeliais...