Asvejos regioninio parko ekskursijos ir edukacinės programos

Asvejos regioninio parko ekskursijos ir edukacinės programos

Asvejos regioninio parko ekskursijos:      

NAUJIENA!  Radvilų troškinys

Kas yra Radvilos jau žino ir didelis ir ir šiek tiek didesnis. Tačiau labai įdomu kokia buvo šių didikų virtuvė. Gal ji niekuo nesiskirė nuo dabartinės mūsų virtuvės?

Radvilų troškinys - kasdienis didikų patiekalas. Tai istorinis pagal autentišką receptą pagamintas jautienos troškinys. Dažniausiai kyla klausimas, kodėl jautiena? Juk šiandien esame įpratę vartoti visai kitokią mėsą. Tais laikais buvo tikima, kad valgant jautieną būsi stiprus kaip jautis. Būtent jautis asocijavosi su ištverme ir stiprybe. Dar vienas įdomus dalykas, kad didikai XVI a. bulves augino kaip darželio gėles, tad troškinyje jų tikrai nerasite. Bulves tuo laiku puikiausiai atstojo ropės arba kaliaropės, kurios dabartinėje virtuvėje taip pat sutinkamos gana retai. Na o tai, kad patiekalas tikrai priklausė didikų virtuvei, išduoda dar keli ingredientai: žalioji citrina, sausas vynas ir prieskoniai. Ir tai dar ne viskas. Kviečiame Jus paragauti šio neįprasto troškinio ir sužinoti daugiau apie to meto Radvilų virtuvę.

Kaina (grupei iki 10 asmenų) – 90,00 Eur.

Kaina (20 asmenų grupei) – 180,00 Eur.

Kaina (30 asmenų grupei) – 270,00 Eur.

Kaina (40 asmenų grupei) – 360,00 Eur.

Kaina (50 asmenų grupei) – 450,00 Eur.

Ekskursija „Prie ilgiausio Lietuvos ežero“ (visiems). Šios, 2 valandų trukmės ekskursijos metu, keliausime į Dubingių piliavietę, kurioje papasakosime piliavietės istoriją susijusią su žymių to meto asmenų (Vytauto Didžiojo, Mikalojaus Radvilos Rudojo, Barboros Radvilaitės ir kitų) gyvenimu ir veikla. Dubingiai neatsiejami nuo Radvilų giminės iškilimo ir suklestėjimo istorijos. Pilavietėje apžiūrėsime išlikusius Radvilų rūmų fragmentus, uždengtus gaubtu, buvusios evangelikų reformatų bažnyčios vietą su Radvilų laidojimo panteonu, sužinosite pirmojo medinio tilto Lietuvoje per ežerą istoriją ir kas nutiko pastatui vadintam „Smetonos vila - vasarine“. Pagerbę Radvilas ir pasigrožėję nuostabia ežero panorama nuo piliavietės, keliausime į Lankytojų centrą (buvusią Dubingių smuklę), kur pristatysime 2013 m. įrengtą parko gamtines ir kultūrines vertybes pristatančią ekspoziciją „Ilgiausio Lietuvos ežero slėpiniai, archeologinis paveldas“. Vėliau žiūrėsime filmo „Ežerų dugne“ dalį, kurioje naras Andrius atskleidžia Asvejos ežero dugno paslaptis.       

Ekskursija „Asveja - ilgiausias Lietuvos ežeras“ (darželinukams ir pradinukams). Šios, ekskursijos metu, su vaikais keliausime į Dubingių piliavietę, kurioje papasakosime piliavietės istoriją susijusią su žymių to meto asmenų (Vytauto Didžiojo, Mikalojaus Radvilos Rudojo, Barboros Radvilaitės ir kitų) gyvenimu ir veikla, apžiūrėsime išlikusius Radvilų rūmų fragmentus, uždengtus gaubtu, buvusios evangelikų reformatų bažnyčios vietą su Radvilų laidojimo panteonu, papasakosime pirmojo medinio tilto Lietuvoje per ežerą istoriją.  Pagerbę Radvilas, pasigrožėję nuostabia ežero panorama nuo piliavietės ir sužaidę lauko žaidimą, keliausime į Lankytojų centrą (buvusią Dubingių smuklę), kur pristatysime parko gamtines ir kultūrines vertybes pristatančią ekspoziciją „Ilgiausio Lietuvos ežero slėpiniai, archeologinis paveldas“. Vaikai ekspozicijoje supažindinami su ežeru, jo gyventojais, susidomėjimą kelia įrengtas virtualus, interaktyvus, 3D projekcijos ežero žemėlapis, leidžiantis pasiekti tolimiausius Asvejos ežero objektus, bei susipažinti su ežero dugnu net nekeliant kojos iš lankytojų centro. Taip pat yra ir eksponatų ieškojimo žaidimas. Tai archeologo atradimų plotelis, kur po smėliu ir apsauginiu stiklu slepiasi šio krašto istoriniai radiniai.   

Žygiai ir maršrutai.

Asvejos regioniniame parke yra numatyti maršrutai automobilių, dviračių ir pėsčiųjų turistams. Rekreacinėse zonose įrengtos stovyklavietės, poilsiavietės, atokvėpio vietos, apžvalgos aikštelės. Parko teritorijoje gausu gamtos ir kultūros paveldo vertybių, kurias lankydami paįvairinsite savo kelionę bei praplėsite akiratį. Lankytojams įrengta informacinė sistema su stendais, nuorodos, rodyklės, padedantys orientuotis parko teritorijoje, susipažinti su supančia aplinka, gamtos ir kultūros paveldo vertybėmis.

 

Edukacinės programos „Pamoka gamtoje“ (pavasaris, vasara, ruduo):

1. Žalčio vingrybės

Pamoka vyks Asvejos regioniniame parke Dubingiuose arba Jurkiškio upelio slėnyje. Pamokos metu sužinosite kas yra žaltys, kuo skiriasi nuo gyvačių, kokios būna jų vestuvės, kaip minimi sakmėse, prisiminsite patarles ir pasakas apie žalčius. O keliaujant sudarytu maršrutu bus ieškoma žalčio, atliekamos įvairios užduotys.

Papildoma informacija:

Programos trukmė – 2 val.

Kaina – 40 Eur/grupei

Programa skirta mokiniams (1-7 kl.) iki 25 asmenų, šeimoms.

2. Ilgiausio Lietuvos ežero slėpiniai

Pamoka vyks Asvejos regioniniame parke Dubingiuose arba prie Asvejos ežero (yra galimybė pasirinkti ir kitą vietą prie ežero, pvz. stovyklavietėje). Pamokos metu sužinosite kaip susiformavo šis unikalus Asvejos ežeras, koks jo gylis, kokie ypatingi vėžiagyviai gyvena ir kas yra „rabarbarų kisielius“. Pažinsite kaip atrodo naras, tyrinėjantis ežerų dugną ir sukursite dialogą susikalbėjimui po vandeniu.

Papildoma informacija:

Programos trukmė – 2 val.

Kaina – 40 Eur/grupei

Programa skirta mokiniams (iki 25 asmenų)

3. Jurkiškio upelio slėnis

Pamoka vyks prie Jurkiškio upelio, kuris nuo Dubingių miestelio nutolęs apie 5 km. pažintiniame take. Jį sudaro mediniai laiptai, tilteliai, informaciniai stendai, rodyklės bei pats takas Jurkiškio upelio slėniu ir šlaitu. Šiame slėnyje atsispindi šios vietovės reljefo formavimosi ypatumai ir ledyniniai procesai. Pamokos metu bus pasakojama kaip susiformavo slėnis, kokie medžiai vyrauja, atrasite upelio vagoje valstybės saugomą gamtos paveldo objektą, spręsite užduotis, žaisite žaidimus. Esant galimybei galima bus basomis po upelį pabraidyti.

Papildoma informacija:

Programos trukmė – 1 val.

Kaina – 20 Eur/grupei

Programa skirta mokiniams (iki 25 asmenų)

4. Gurakalnės pelkė

Pamoka vyks Gurakalnės pelkės pažintiniame take, kuris nuo Dubingių miestelio nutolęs apie 4 km. Jį sudaro mediniai laiptai bei pats takas per Gurakalnės aukštapelkę. Pelkė plyti Dubingių miške. Pamokos metu mokiniai supažindinami su aukštapelke, su joje augančiais augalais (gailiais, viržiais, kiminais ir kt.), kokie augalai yra naudingi ir kokie nuodingi, kur žmonės pelkių augalus naudodavo ir t.t. Spręsite užduotis, žaisite žaidimus. Esant galimybei galima bus basomis pavaikščioti po pelkę ir pajausti kiminų (pelkės paklotės) minkštumą.

Papildoma informacija:

Programos trukmė – 1 val.

Kaina – 20 Eur/grupei

Programa skirta mokiniams (1-4 kl. ir 5-8 kl.) iki 25 asmenų.

Edukacinė programa „Trijų parko laumių istorijos“

Edukacinė programa vyks Gurakalnės pelkės pažintiniame take arba Jurkiškio upelio pažintiniame take. Programos metu smalsiai nužiūrinėdamos kiekvieną čia užklydusį pasitiks paslaptingos laumės su savo pasakojimais apie gyvenimą pelkėse, miškuose, apie tai kaip sutaria su žmonėmis. Kvies išbandyti kiminų švelnumą basomis kojomis ir pažinti skonį uogų bei pačių gamintų šiltų skanių laumių „pelkainių“.

Papildoma informacija:

Programos trukmė – 1 val. 30 min.

Kaina – 70 Eur/grupei

Programa skirta mokiniams, suaugusiųjų grupėms, šeimoms (iki 20 asmenų; virš 21 asmens/ 3 eur/asm).

Edukacinė programa „Barboros Radvilaitės laiškai“

Edukacinė programa vyks Dubingių piliavietėje. Programos metu susipažinsite su svarbiausia Radvilų moterimi – Barbora Radvilaite. Prisiminsite jos ir Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto meilės istoriją, sužinosite, kodėl Barbora buvo slepiama Dubingiuose pastatytuose rūmuose ir kokia nelaimė įvyko jai čia būnant. Kartu su Barbora Radvilaite paskaitysite ir panagrinėsite laiškus, kuriuos ji rašė mylimam vyrui.

Papildoma informacija:

Programos trukmė – 1 val. 30 min.

Kaina – 50 Eur/grupei

Programa skirta mokiniams, suaugusiųjų grupėms (iki 20 asmenų).

Edukacinė programa „Radvilų herojinis epas - Radviliada“

Edukacinė programa vyks Dubingių piliavietėje ir Lankytojų centre. Programos metu aplankysite Radvilų rūmų liekanų ekspoziciją piliavietėje. Susipažinsite su Radvilų giminės atstovais ir jų gyvenimu Pilies kalno saloje. Nagrinėsite poemos „Radviliada“ ištraukas, Mikalojaus Radvilos Rudojo sapną, skydo reikšmę, prisiminsite poemoje aprašytą Lietuvos kraštovaizdį bei atliksite įvairias užduotis.

Papildoma informacija:

Programos trukmė – 1 val. 30 min.

Kaina – 50 Eur/grupei

Programa skirta 10-12 klasės mokiniams iki 20 asmenų.

Edukacinė programa „Kitokie Radvilos vakarinėje Dubingių piliavietėje“ (su žibintais)

Ekskursija vyks vakare (sutemus) Lankytojų centre ir Dubingių piliavietėje. Trumpai susipažinus su Lankytojų centru patys pagaminsime papildomus švytinčius žibintus (priemonėmis pasirūpinsime mes) ir keliausime su jais į Dubingių piliavietę.

Dubingiai susiję su M. R. Rudojo šaka. Tačiau yra ir kitų Radvilų, kurie taip pat buvo įdomios asmenybės. Tad trumpai susipažinę su Radvilų rūmų liekanų ekspozicija, susėsime prie laužo ir skanaudami parko žolelių arbatą susipažinsite, kuris Radvila buvo vadinamas lietuviškuoju Miunhauzenu, koks ir kodėl Radvila buvo demonizuojamas, kokias puotas keldavo M. K. Radvila Žuvelė, kurie Radvilos buvo keliautojai.

Po šių istorijų sužaisime neįprastą žaidimą.

Papildoma informacija:

Programos trukmė – 3 val.

Kaina:

  • Gido paslauga – 5,00 Eur/asm.
  • Radvilų rūmų liekanų ekspozicijos lankymas (su direkcijos gidu) – 1,00 Eur/asm. (suagusiam), 0,50 Eur/asm (moksleiviui). Ikimokyklinio amžiaus vaikams įėjimas nemokamas.
  • Lankytojų centro ekspozicijos lankymas – nemokamas

Programa skirta mokiniams, suaugusiųjų grupėms nuo 10 iki 35 asmenų

Lankytojų centre supažindinama su įrengta vidaus ekspozicija “Ilgiausio Lietuvos ežero slėpiniai, archeologinis paveldas”. Ekskursijos metu rodomas Akvilės Anglickaitės ir Irmos Stanaitytės dokumentinio filmo „Ežerų dugne“ dalis apie Asvejos ežero dugną.

Taip pat išmaniųjų technologijų pagalba atstatysite Radvilų rūmus ir evangelikų reformatų bažnyčią. Reikės į išmaniuosius telefonus/planšetes atsisiųsti programėlę „Radvilos Dubingiuose“. Tą galima padaryti iš anksto namuose ar mokykloje. Daugiau informacijos apie tai rasite čia http://www.radvilosdubingiuose.lt

Papildoma informacija:

Ekskursijos trukmė – 1 arba 2 val.

Kainos:

  • 1 val. (grupei iki 10 asmenų) direkcijos gido paslauga – 9,00 Eur.
  • 1 val. (grupei nuo 11 iki 30 asmenų) direkcijos gido paslauga – 15,00 Eur.
  • 1 val. (esant grupei nuo 31 ir daugiau asmenų) direkcijos gido paslauga –0,50 Eur/asm.
  • Radvilų rūmų liekanų ekspozicijos lankymas (savarankiškai) – 2,00 Eur/asm. (suaugusiam), 1,00 Eur/asm (moksleiviui, neįgaliesiems). Ikimokyklinio amžiaus vaikams įėjimas nemokamas.
  • Radvilų rūmų liekanų ekspozicijos lankymas su parko gido paslauga - 1 eur/asm (suaugusiam); 0,50 eur (moksleiviui, neįgaliajam).
  • Lankytojų centro ekspozicijos lankymas – nemokamas.
  • Audiogido paslauga - 1 val. - 9.00 eur (yra papildomų sąlygų).

Ekskursija skirta mokiniams, šeimoms ir visiems norintiems pažinti Dubingius.

Asvejos regioninio parko paslaugų kainininkas

 

Radvilų g. 1, Dubingiai, Molėtų r. (55.058060, 25.453215) (Žiūrėti žemėlapyje)
+370 383 47 222