Apgyvendinimo paslaugų teikimo atmintinė

Apgyvendinimo paslaugų teikimo atmintinė

 

 

Kiekvienas būsimas apgyvendinimo paslaugų teikėjas turėtų būti susipažinęs su Lietuvos Respublikos turizmo įstatymu, kuriame rašoma, kad apgyvendinimo paslaugų teikėjas privalo:

  • teikti turistams tikslią ir teisingą informaciją apie apgyvendinimo paslaugų teikimo vietą, žvaigždučių skaičių (išskyrus neklasifikuojamųjų apgyvendinimo paslaugų teikėjus), teikiamas paslaugas ir apgyvendinimo paslaugų kainą;
  • užtikrinti, kad apgyvendinami valstybių narių ir trečiųjų valstybių piliečiai, išskyrus kartu su jais atvykusius jų sutuoktinius ar nepilnamečius vaikus, asmeniškai užpildytų ir pasirašytų registracijos korteles ir patvirtintų savo tapatybę – pateiktų galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (privalu saugoti registracijos kortelėse pateiktus duomenis 5 metus);
  • nutraukęs (sustabdęs) apgyvendinimo paslaugų teikimą, per 10 darbo dienų nuo apgyvendinimo paslaugų teikimo nutraukimo (sustabdymo) dienos, informuoti Vyriausybės įgaliotą instituciją.

Lietuvos Respublikos turizmo įstatymą rasite čia: https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/TAIS.52605/asr .

 

Lietuvos Respublikos turizmo įstatyme numatyta, kad norint vykdyti apgyvendinimo veiklą, turėtumėte pateikti Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai nustatytos formos pranešimą apie apgyvendinimo paslaugų teikimą. Pasirinkite, kokias apgyvendinimo paslaugas teiksite.

 

 

Nuoroda į Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos psl.:  https://www.vvtat.lt/vartojimo-paslaugos/turizmo-paslaugos/apgyvendinimo-paslaugu-teikimas/603 .

 

Jei Jūsų teikiamai paslaugai reikalingas higienos pasas, kaip jį gauti, sužinosite čia: https://www.lietuva.gov.lt/lt/leidimo-higienos-paso-isdavimas--77;10388.html .

 

Jei norėsite vykdyti maitinimo paslaugas, turite būti įtraukti į Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos tvarkomą Maisto tvarkymo subjektų sąrašą. Kaip tai padaryti, sužinosite čia: https://vmvt.lt/maisto-sauga/verslui/dokumentai-pradedant-veikla/maisto-tvarkymo-subjekto-registravimas .

 

Ar Jūsų paruoštos patalpos yra komercinės paskirties? Jei ji ne tokia, turėtumėte kreiptis į teritorinės savivaldybės architektūros ir teritorijų planavimo skyrių. Molėtų r. sav. architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus kontaktus rasite čia: https://www.moletai.lt/go.php/lit/Architekturos-ir-teritoriju-planavimo-skyrius .

 

 

Kitus pagrindinius gaisrinės saugos reikalavimus rasite čia: https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.61BD22D4FB5B .

 

Apgyvendinimo paslaugas turėtumėte teikti švariose patalpose, kurios turi atitikti higienos normą 118:2011. Higienos normą 118:2011 rasite čia:

https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.148F0A3552BA .

 

Kasmet privalu atlikti vandens mėginių mikrobiologinius tyrimus. Reikia tirti vandenį ne tik iš čiaupo, bet ir iš šalia esančių vandens telkinių. Dėl šių tyrimų kreipkitės į Nacionalinį visuomenės sveikatos priežiūros laboratoriją. Daugiau informacijos rasite čia: http://www.nvspl.lt/index.php?878497865 .

 

 

Detali informacija apie pirmosios pagalbos, higienos įgūdžių mokymus - https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/TAIS.314041/asr .

Mokymai šiems pažymėjimams gauti, būna orgnizuojami susirinkus didesnei nei 10 asmenų grupei, dėl jų kreipkitės į Molėtų turizmo ir verslo informacijos centrą: https://www.infomoletai.lt/tvic-kontaktai/ .

 

Pasirinkite verslo formą, kuria įforminsite savo veiklą.

Fizinio asmens galimos veiklos formos yra verslo liudijimas arba individuali veikla pagal pažymą. O gal steigsite juridinį vienetą? Tai galėtų būti: individuali įmonė, mažoji bendrija, uždaroji akcinė bendrovė, akcinė bendrovė, viešoji įstaiga. Plačiau apie verslo formas rasite čia: https://www.infomoletai.lt/verslo-formos/ .

Nežinote, kuri verslo forma Jums tinkamiausia? Susisiekite su Molėtų turizmo ir verslo informacijos centro verslo vadybininku šiais kontaktais: [email protected] arba telefonu +37061978263.

 

Lietuvos statistikos departamentui turite teikti deklaracijas HOT-02, todėl gavus laišką su prašymu pateikti privataus apgyvendinimo paslaugų statistinio tyrimo anketą, turėtumėte jo neįgnoruoti, o tai ir padaryti. 

Statistikos departamento kontaktai: https://www.stat.gov.lt/web/guest/struktura-ir-kontaktai . 

 

Pagrindiniai apgyvendinimo paslaugų teikimo žingsniai aptarti. Belieka prisiminti, kad visi specialistai visada pasiruošę Jums padėti, o ne bausti, tad visada kilus klausimams kreipkitės!