« Grįžti į galerijų sąrašą

Molėtai pristatyti tarptautinėse turizmo parodose

Keturis savaitgalius iš eilės Molėtų turizmo ištekliai buvo pristatomi tarptautinėse turizmo parodose: startuota Vilniuje ir finišuota Prahoje.

Molėtų TVIC direktorė D.Kulienė kartu su Rytų Aukštaitijos regiono partneriais vasario 2-4 d. dirbo Rygoje vykusioje tarptautinėje specializuotoje turizmo ir laisvalaikio parodoje „Balttour 2018“. Džiugu, kad jau ne pirmi metai pavyksta susikooperuoti visam Lietuvos ežerų kraštui ir turizmo išteklius: lankytinas vietas, edukacines programas, aktyvaus laisvalaikio praleidimo galimybes bei apgyvendinimo ir maitinimo paslaugas – pristatyti bendrai. Latviai domisi viskuo, o ypač juos maloniai nuteikė prieš pat parodą išleistas informacinis leidinys latvių kalba. Smagu, kad mūsų stendą aplankė ir molėtiškiai: Molėtų rajono savivaldybės administracijos Turto skyriaus vedėja A.Rusteikienė bei Kultūros ir švietimo skyriaus pavaduotojas kultūrai G.Matkevičius.

Molėtų krašto lankytinos vietos buvo pristatytos ir Lietuvos ambasadoje Latvijoje. Lietuvos Respublikos ambasadorius Latvijoje p. A.Žurauskas šiltai priėmė Rytų Aukštaitijos regiono atstovus, gyrė stendą parodoje, pasveikino su latviško leidinio „gimimu“ ir teigė tikįs, jog turistų iš Latvijos mūsų krašte šiais metais toliau daugės. Pabendrauta su turizmo agentūrų atstovais. Vos grįžus į Lietuvą, skaitytojus pasiekė straipsnis apie mus Delfi.lv portale.

Vasario 9-11 d. į Taline vykusią tarptautinę turimo parodą „Tourest 2018“ vyko turizmo vadybininkas E.Žukauskas, kuris darbavosi bendrame Lietuvos stende. Lietuvos stendo dalyvius aplankė Lietuvos ambasados konsulas Estijoje p. M.Čiaglys, kartu su konsulu aptartos galimybės kitais metais rengti verslo misiją ambasados patalpose. Pirmoji parodos diena buvo skirta profesionalams, tai yra turizmo organizatoriams, kelionių agentūroms, žiniasklaidai, gidams. Su kolegomis iš Baltijos šalių apsikeista naujausia informacija apie turizmo išteklius, aptartos bendradarbiavimo galimybės. Estijos gyventojams pristatyti molėtų krašto turizmo ištekliai.

Paskutinė paroda šią žiemą - „Holiday World 2018“ Prahoje. Joje dirbo TVIC direktorė D.Kulienė bendrame Lietuvos stende, kurį Vasario 16-ąją aplankė Lietuvos Respublikos ambasadorius Čekijoje p. E.Raudonikis. Ambasadorius stende dirbusius lietuvius pakvietė vakare giedoti Lietuvos himną prie namo, kuriame kažkada gyveno Nepriklausomybės akto signataras J.Basanavičius. Taip pat aptartos galimybės kitais metais Lietuvą pristatyti šįmet remontuojamose ambasados patalpose. Čekai mėgsta keliauti individualiai, domisi Lietuvos gamta, regioniniais parkais, žymesniais lankytinais objektais.

Parodų maratonas kol kas baigtas. Dabar bus rengiamasi lapkričio mėnesį vyksiančiai turizmo parodai Varšuvoje, kurioje bandysime pristatyti Ežerų kraštą lenkų kalba išleistame informaciniame leidinyje. Be to, laukia keletas infoturų, planuojamos verslo misijos bei dalyvavimas didžiųjų Lietuvos miestų renginiuose.