Mintys po parodos Čekijoje

Čekijos sostinė Praha pasitiko saulėtomis dienomis, o dar maloniau ir šilčiau Lietuvos turizmo sektoriaus atstovus sutiko Lietuvos ambasados Čekijoje ambasadorius E.Raudonikis bei antrasis sekretorius M.Stonys. Ambasadoje buvo suorganizuotas Lietuvos ir Čekijos turizmo paslaugų teikėjų susitikimas, kurio metu buvo pristatyta Lietuva bei lietuviškos vaišės, pabendrauta su Čekijos kelionių organizatoriais, agentūrų atstovais. Įdomu pastebėti, kad čekai mėgsta keliauti ir aktyviai leisti laisvalaikį, juos domina natūrali gamta, ežerai (Čekijoje natūralių ežerų yra tik keli). Kaip informavo ambasadorius, yra bendraujama su čekų žurnalistu, norinčiu atvykti į Lietuvą ir aprašyti Aukštaitijos nacionalinį parką. Mums, dalyviams iš Rytų Aukštaitijos pusės, tokios žinios buvo ypač malonios, nes jautėme, kad atvykome ne veltui, kad pirmasis vizitas turėtų būti ne paskutinis.

Šiek tiek nuliūdino pirmosios parodos „Holiday World“ dienos, kurios buvo skirtos turizmo profesionalams – lankytojų nedaug, tačiau viską atpirko kitos dvi: dideli srautai, pokalbiai, čekų susidomėjimas Lietuva. Tokiu metu pasijunti atstovaujantis ne vien savo miesteliui, kraštui, bet visai šaliai.

Molėtų turizmo ir verslo informacijos centro darbuotojams tai buvo paskutinė tarptautinė turizmo paroda šįmet. Planas įgyvendintas, tačiau sukasi ne viena mintis jau apie kitus metus: glaudesnį bendradarbiavimą tarp Rytų Aukštaitijos turizmo informacijos centrų, „dalijantis“ vykimus į tarptautines parodas, bendrus leidinius ir pan.