Dar kartą apie apgyvendinimo paslaugų registravimą VTD

Praėjusią savaitę su Molėtų apgyvendinimo sektoriaus atstovais susitiko Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos vyr.specialistė S.Vencevičienė. Susitikimo metu buvo dar kartą visiems priminta apie būtinybę apgyvendinimo paslaugas registruoti Valstybiniame turizmo departamente. Jei teikiama paslauga yra klasifikuojama - viešbutis, motelis, svečių namai, kempingas – būtina ją klasifikuoti. Apgyvendinimo paslaugos klasifikavimo etapai: pateikiama paraiška VTD, apžiūra, išvada, balsavimas ir suteikiama klasė. Apie neklasifikuojamas paslaugas - apartamentų kompleksas, kaimo turizmas, nakvynės namų apgyvendinimo paslauga, nakvynės ir pusryčių paslauga, poilsio namai, turistinis laivas, turistinė stovyklavietė – užtenka pateikti pranešimą.

Šiuo metu, prieš įsigaliojant Administracinių nusižengimų kodeksui, ypatingai peržiūrimos apgyvendinimo paslaugos ir jų registracija, ar viešai skelbiama reklama apie apgyvendinimo paslaugą atitinka tikrovę. Jei VTD nėra registruota viešbutis, svečių namai, kaimo turizmo sodyba ir pan., bet viešoje erdvėje: užsakymų, pardavimų tinklapiuose, leidiniuose, ant pačių pastatų ir t.t., yra įvardijama, kad tai viešbutis, svečių namai ar kaimo turizmo sodyba ir t.t. – to daryti negalima. Tikrovės neatitinkanti informacija klaidina vartotoją – pažeidžia vartotojo teises, be to, įtakoja konkurenciją. Įsigaliojus nuo 2017-01-01 d. Administracinių nusižengimų kodeksui, 129 straipsnio 1 dalis už Lietuvos Respublikos turizmo įstatyme nustatytų apgyvendinimo paslaugų teikimo reikalavimų pažeidimą numato baudą nuo trijų šimtų iki penkių šimtų šešiasdešimt eurų. Administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtrauks baudą nuo 560 eurų. VTD atstovė sakė, jog kilus klausimams dėl paslaugų registravimo visada galima kreiptis į rajonų turizmo informacijos centrus arba tiesiogiai į ją.

S.Vencevičienė paslaugiečiams taip pat priminė būtinybę registruoti į apgyvendinimo įstaigą atvykusius svečius, pildant registracijos korteles.

Šiuo metu Molėtų turizmo ir verslo informacijos centras renka medžiagą 2017 metų leidiniams, taip pat bus peržiūrėta informacija svetainėje www.infomoletai.lt. Labai tikimės apgyvendinimo paslaugų teikėjų supratingumo ir bendradarbiavimo, kad naujuose leidiniuose išvengtume klaidų, netikslios informacijos ir pan. Dar kartą kviečiame neregistruotas apgyvendinimo paslaugas – registruoti, klaidinančią reklamą – pataisyti. Kilus klausimams – skambinti arba užsukti į svečius.