Kurkime verslą Molėtų krašte

Lapkričio 24-ąją Molėtų krašto verslininkų asociacija, vykdydama projektą „Kurkime verslą Molėtų krašte“, finansuojamą Molėtų rajono savivaldybės, kartu su Molėtų turizmo ir verslo informacijos centru pakvietė Molėtų rajono gimnazistus, 10-11 klasių moksleivius, apsilankyti Molėtų rajone įkurtose įmonėse. Pirmiausia buvo apsilankyta Birutės ir Giedriaus Prakapavičių ūkyje, kur darbštūs šeimininkai ne vienerius metus augina avis, ožkas, vietoje gamina ir parduoda sūrius. Įdomu buvo klausytis p.Giedriaus pasakojimo apie verslo pradžią, o dar įdomesnės buvo vaikams duotos pamokos apie verslo idėjos svarbą, vartotojišką kultūrą ir verslą, įgytas patirtis. Kita verslo stotelė – įmonė „Langvija“, kurioje moksleivius pasitiko įmonės savininkas T.Žibas. Suskirstyti į dvi grupes moksleiviai apžiūrėjo briketų ir palečių gamybą, įmonėje esančius įrengimus, sužinojo apie įmonės veiklą. Užkandus „Gintaro bare-picerijoje“ picų, buvo pasuktą į kitą molėtų kraštą – į kaimo turizmo sodybą „Kliukai“, esančią netoli Bijutiškio. Svetingas šeimininkas V.Štelbys pasitiko moksleivius su kunkuliuojančiu puodu karšto kompoto, naminiais sausainukais. Moksleiviai apžiūrėjo namelius, susipažino su kaimo turizmo verslu.

Paklausta apie tokios ekskursijos tikslą, Molėtų krašto verslininkų asociacijos pirmininkė R.Meiduvienė sakė, jog išvyka po Molėtų krašto įmones buvo organizuota tam, kad moksleiviai pamatytų, jog ir Molėtuose galima kurti ir plėtoti verslą. Tą įrodo apsilankymas skirtingomis veiklomis užsiimančiose įmonėse. Pagaliau tai praktinė verslo pamoka, kokios jokie pasakojimai ir vadovėliai neatstos.

Molėtų krašto verslininkų asociacija dėkoja ūkio ir įmonių savininkams už šiltą priėmimą, už patarimus ir puikias verslo pamokas.