„Adomida“: mūsų šeimoje laiko nieko neveikimui yra labai mažai

 

 

Devynioliktasis Molėtų turizmo ir verslo informacijos centro „Tikros istorijos“ pasakojimas.

 

UAB „Adomida“ vadovas – veržlus ir noro dirbti nestokojantis molėtiškis – Adomas Žiukas dar besimokindamas universitete dirbo transporto įmonėje Vilniuje ir neilgai trukęs sugalvojo verslą kurti pats. „Po pirmo kurso sugalvojau, kad reikia eiti dirbti, o ne tik mokintis universitete. Pradėjau dirbti transporto įmonėje kur padirbęs supratau, kad aš tą patį galiu daryti sau,“ – pasakoja įmonės vadovas, pirmąjį biurą įkūręs savo miegamajame, o šiandien skaičiuojantis jau šeštus įmonės gyvavimo metus.

 

Ekspedijavimo veikla

Adomo vadovaujama įmonė užsiima krovinių pervežimo, ekspedijavimo veikla, kuri gana specifinė tuo – įmonė veikia neturint nuosavo transporto. UAB „Adomida“ darbuotojai suranda transportą krovinio pervežimui ir atlieka visą vadybinį darbą, kad jų klientui nereikėtų rūpintis kur yra jo krovinys ir kada jis bus saugiai pristatytas. Visu tuo rūpinasi Adomo vadovaujama 4 žmonių komanda. Molėtiškis džiaugiasi, kad pasirinko kurti įmonę be nuosavo transporto, ypač dabar transporto įmonėms išgyvenant ne pačius geriausius ir lengviausius laikus. „Sunkūs laikai dabar tiems, kurie turi savo transportą ir savo vairuotojus. Kadangi mes esame tik tarpinė grandis, tai gal mums kažkiek lengviau,“ – mąsto verslininkas, matydamas ne vieną pliusą vystant vadybinį verslą. – „Tokio verslo pradžia nereikalauja didelių investicijų, kiek jų reikėtų turint savo transporto parką. O turint savo transportą, vienos mašinos ar dviejų tikrai neužteks, ypač šiuo metu.“

Dirbdamas Adomas gali įgyvendinti savo idėjas, kurių jam tikrai netrūksta, o dinamiška įmonės veikla užkrečia noru dirbti jį patį ir kitus komandos narius: „Man patinka, kad nėra monotonijos. Kiekviena diena yra skirtinga. Tas manau ir kolegas „veža“. Darbo užmokestis priklauso nuo to, kiek įmonei atneši pelno, todėl darbuotojai yra motyvuoti parodyti kuo geresnius darbo rezultatus, dėl ko ir patys džiaugiasi mėnesio gale pamatę didesnius atlyginimus,“ – sėkmingu kolegų darbu džiaugiasi Adomas.  

 

UAB „Adomida“ komandos dalis

 

Krovinys iš pirmų rankų

Pandeminė situacija pasaulyje turėjo didelės įtakos logistikos įmonių darbui. Taip pat ir kuro kainos, sunkvežimių vairuotojų trūkumas ir kiti faktoriai. Kiekvienas verslininkas stengdamasis išlaikyti savo verslą, susiduria nuo nuolatine naujų klientų paieška. Ne išimtis ir UAB „Adomida“ nuolat stengiasi užmegzti kontaktus su naujais potencialiais klientais, dėl ko kroviniai būtų gaunami iš pirmų rankų. Įmonė dalyvauja ir specialiose parodose. „Dalyvaujame pramonės įmonių parodose, kuriose renkasi gamintojai, pardavėjai, distributoriai. Daugelis klientų surandami tokiu būdu. Kiti atsiranda tiesiog skambinant, važiuojant į susitikimus,“ – tvirtina Adomas ir džiaugiasi jau esamų klientų pasitikėjimu. – „Dabar nauji klientai atsiranda per jau esamus klientus, su kuriais dirbame, kurie rekomenduoja mus kitiems.“

Adomo Žiuko vadovaujamos logistikos įmonės 60 procentų organizuojamų pervežimų sudaro maisto pramonės kroviniai, o net 80 procentų užsakovų yra užsieniečiai, kurių pasitikėjimo sulaukia ne kiekviena įmonė. „Tose pačiose parodose dalyvauja įmonės, kurios n kartų didesnės negu mes, bet aš visada sakau, kad savo nedidelėje įmonėje galime užtikrinti tikrai geresnę kokybę, greitesnį informacijos pateikimą ir lankstesnes sąlygas sprendžiant iškilusias problemas, todėl tikrai galime lygintis su didesnėmis įmonėmis. Kadangi esame nedideli, kiekvienas kolega atlieka daugiau funkcijų, nei didelėje įmonėje: nuo bendravimo su klientas ir vežėjais iki sąskaitų išrašymo,“ – tvirtina Adomas paminėdamas, kad įmonės pavadinimas „Adomida“ ir buvo pasirinktas labiausiai atsižvelgiant į užsieniečius, kad tai nebūtų jiems sunkiai ištariamas pavadinimas.

 

​  UAB „Adomida“ vežami kroviniai
UAB „Adomida“ vežami kroviniai

 

Tarp Molėtų ir Vilniaus

Adomas su šeima gyvena Vilniuje. Bet vyras neslepia, kad daugiau laiko praleidžia Molėtuose. Anksti nubudęs Vilniuje, jis dienos darbus pradeda būtent Molėtuose, dirbdamas tėčio vadovaujamoje įmonėje „Žiuko įmonė“: „Mažiau laiko praleidžiu su „Adomida“, tik vakarus praleidžiu Vilniuje ofise. Kai mūsų sezonas baigiasi su gerbūvio darbais, daugiau laiko lieka čia,“ – pasakoja Adomas.

Adomas prisipažįsta, nuo 14 metų vasaromis dirbęs tėčio įmonėje galvojo, kad daugiau nenorės turėti nieko bendro su hidrotechnika ir dirbs tik su transportu. Dėl tokio savo požiūrio smarkiai klydo, nes jau dabar baigęs ir magistrantūros studijas hidrotechnikos inžinerijos srityje, siekia gauti reikiamus atestatus šiai veiklai. Adomas apie „Žiuko įmonę“ žino viską: „Mano funkcijos šioje įmonėje yra labai plačios: pradedant nuo darbų vadovo iki medžiagų užsakymo, darbu su užsakovais, subrangovais ir panašiai,“ – pasakoja Adomas.

„Žuiko įmonė“ yra ilgametę patirtį turintis Molėtų verslas. Šiai dienai joje dirba apie 60 Molėtų rajono gyventojų, kuriems įmonė stengiasi pasiūlyti darbo vietas. Adomas džiaugiasi, kad kol kas įmonėje dirba vietiniai žmonės, yra darbuotojų iš Utenos, Vilniaus, tad šiai dienai nereikia ieškoti darbo jėgos iš trečiųjų šalių. Įmonė vykdo užsakymus daugelyje Lietuvos miestų, o pagrindiniai darbai – melioracija, gerbūvis, hidrotechniniai statiniai, užtvankos ir panašūs darbai. „Žiuko įmonės“ siūlomas darbas nėra lengvas, jaunas verslininkas pastebi, kad darbuotojus rasti yra pakankamai sunku: „Kai stebiu darbo sąlygas ir darbo užmokesčius, tai, atrodo, Molėtuose jos yra tikrai ganėtinai geros dirbti. Aišku darbas nėra lengvas, ypač vykdant darbus remontuojant ar rekonstruojant hidrotechninius statinius, užtvankas. Suprantu ir darbuotojus, bet jų rasti yra labai sunku,“ – pastebėjimais dalinasi vyras.

 

Žiuko įmonės atliekami darbai
„Žiuko įmonės“ atlikti darbai

 

Optimistinės viltys

Adomas, nors ir gyvena Vilniuje, turi didelių vilčių persikelti su šeima gyventi į Molėtus. Jis pats ir jo žmona yra darboholikai, todėl vienas kitą puikiai supranta, o šiai šeimai Molėtai yra ta vieta, kuri traukia nuolat sugrįžti. „Net mūsų įmonės lankstinukus užsienio klientams puošia iš Molėtų apylinkių ir miesto sudarytos nuotraukos. Tad visada stengiamės prieš pradedant pokalbį apie darbus, papasakoti ir apie mūsų miestą, kviečiame atvykti ir įsitikinti, kad Lietuva nėra tik Vilnius ir Kaunas,“ – dėsto pašnekovas. Adomas intensyviai kalbina keltis čia gyventi ne tik žmoną, bet ir kolegas, kurie taip pat neatmeta šios minties, kad „Adomida“ ofisas atsiras Molėtuose. Juk Molėtai yra palanki vieta ne tik gyventi, bet ir kurti verslą: „Manau, kad kelių metų bėgyje žmonės turi pradėti grįžti į Molėtus. Greitu laiku įsikurs „Teltonika“, kuri pakels gyvenimo lygį Molėtuose, o tai paskatins esamas įmones gerinti dabartines siūlomas darbo sąlygas. Susitvarkys Vilnius-Molėtai kelias. Molėtuose nekilnojamas turtas pigesnis, tad bus patraukliau tą patį pusvalandį važiuoti iš Molėtų iki Vilniaus, nei per patį Vilnių iki darbo. Čia grįžus žmonėms, atsiras ir naujų darbuotojų,“ – viltingai mintimis dalinasi Adomas.