„Su žibintais po Dubingių piliavietę“

„Su žibintais po Dubingių piliavietę“

Siūlome galimybę pažinti naktinius Dubingius! Trumpai susipažinę su Asvejos regioninio parko lankytojų centru patys pasigaminsite papildomus švytinčius žibintus ir keliausite su jais į Dubingių piliavietę, kur jaukiai susėdę prie laužo ir virdami arbatą, išgirsite įdomių istorijų apie kitokius Radvilas. Po Radvilų istorijų sužaisite neįprastą žaidimą. Kokį? Ogi pamatysite atvykę.

Atostogų paketas skirtas 10 žmonių:

Paketo kaina pirmadienį-penktadienį: 254 €;

Papildomas asmuo: 24 €;

Paketo kaina šeštadienį-sekmadienį ir švenčių dienomis: 368 €;

Papildomas asmuo: 36 €;

Į paketą galima įtraukti pusryčius, kaina vienam asmeniui 5,5 €.

25 / 1 asmeniui
Papildomas asmuo: 24€
Trukmė: 2 dienos
Nuo:
Iki:
x
+
1 diena
Asvejos regioninio parko lankytojų centras
Trukmė:
0.5 val.
Aprašymas:

Pačiame miestelyje, gatvių sankryžoje jau antras šimtmetis stovi buvusi Dubingių smuklė. Ji pastatyta 1842 metais grafo Boleslovo Tiškevičiaus. Jos savininkai ne kartą keitėsi. 1968 metais smuklė buvo rekonstruota ir įrengta poilsinė. Ji yra didžiausia rytų Lietuvoje. Saugoma kaip būdingas XIX a. I pusės smuklių tipas, laikoma architektūros paminklu.

2008 m. po smuklės rekonstrukcijos, joje įsikūrė Asvejos regioninio parko Lankytojų centras ir direkcija. Lankytojų centre galima susipažinti su 2013 m. įrengta parko gamtines ir kultūrines vertybes pristatančia „Ilgiausio Lietuvos ežero slėpiniai, archeologinis paveldas“ ekspozicija, čia rengiamomis parodomis, taip pat gauti dominančią informaciją apie lankytinus objektus, stovyklavietes bei užsisakyti ekskursijas, žygius.

Nakvynė kaimo turizmo sodyboje "Kliukai"
Aprašymas:

Geriems žmonėms - geras poilsis!

Įsikūrusi gražioje vietoje, Molėtų rajone ant aukšto kalno, didelio šaltiniuoto tvenkinio pakrantėje sodyba „Kliukai“ skirta tik ramiam poilsiui.

Istorijos vakarinėje Dubingių piliavietėje
Trukmė:
2.5 val.
Aprašymas:

Dubingių piliavietėje yra Radvilų rūmų liekanų ekspozicija. XV a. pabaigoje – XVI a. pradžioje Dubingiai jau kaip privati valda perėjo Radvilų nuosavybėn. Archeologinių tyrimų metu atkasti visi rūmų pamatai, kurių ankstyviausioji dalis siekia XV a. Po slaptų vestuvių su karaliumi Žygimantu Augustu Dubingių rūmuose 5 mėnesius gyveno Barbora Radvilaitė. Taip pat piliavietėje yra Evangelikų reformatų bažnyčios vieta. Nuo XVII a. pradžios Dubingių evangelikų reformatų šventovę buvo siekiama paversti Radvilų giminės mauzoliejum. Čia palaidoti Mikalojus Radvila Rudasis, Mikalojus Radvila Juodasis ir jų šeimų nariai. Tačiau yra ir kitų Radvilų, kurie taip pat buvo įdomios asmenybės. Tad trumpai susipažinę su Radvilų rūmų liekanų ekspozicija,  susėsime prie laužo ir virdami arbatą susipažinsite, kuris Radvila buvo vadinamas lietuviškuoju Miunhauzenu,  koks Radvila buvo demonizuojamas ir kodėl, kokias puotas keldavo M. K. Radvila Žuvelė, kurie Radvilos buvo keliautojai,  ir t.t.

Turite klausimų?