Radvilų giminės istorija

Trukmė: 3 val.
Atstumas: 44 km

Radvilos – viena įtakingiausių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didikų giminių, vieninteliai tituluoti Šventosios Romos imperijos kunigaikščiai. Jų valdytoje Dubingių piliavietėje dūla Radvilų rūmų griuvėsiai, netoliese vingiuoja pažintinis takas. Kitose Radvilų giminei nuo seno priklausiusiose žemėse stovi restauruoti Alantos dvaro rūmai su bokštu, tvenkiniais ir peizažiniu parku.

Maršruto planas

1) Alantos buvusi dvaro sodyba

Trukmė: 1 val.

 

1828 m. Alantą nupirko ponas Tadeušas Pac-Pomarnackis, kuris XIX a. pabaigoje iš mūro ir akmens pastatė Alantos dvarą. Pasakojama, kad rūmų kolonoms marmurą pirkęs Suomijoje ir iš Klaipėdos į Alantą gabenęs jaučiais. Lankytojų laukia prižiūrimi ir tvarkomi Alantos dvaro rūmai. 2015 m. birželio 26 d. Alantos dvare atidaryta Vaidoto Žuko meno galerija www.zukasalanta.lt

Nuo rugsėjo pradžios dvaro galerija dirba rudens, žiemos, pavasario režimu – antradieniais-šeštadieniais nuo 10.00 iki 18.00 val. Nedirba sekmadieniais, pirmadieniais.

Bilieto kaina – 2.00 eur. Su nuolaida – 1.00 eur. Vaikams – nemokamai. Dėl didesnių ekskursijų tartis iš anksto nurodytais kontaktais. Gido paslaugos 1 val. – 10 Eur.

 

Plačiau
Trukmė: 40 min. Atstumas: 44 km

2) Dubingių piliavietė, vadinama Pilies kalnu

Trukmė: 1 val.

Apsilankę Asvejos regioniniame parke, būtinai užlipkite į Dubingių piliavietę. Eidami pažintiniu taku iš anksčiau buvusios salos, dabar pusiasalio, galėsite grožėtis ilgiausio, vieno giliausių ir didžiausių Lietuvos ežerų panorama.

Dubingių pilis – svarbus XIV – XVIII a. Lietuvos kultūros, pramonės, gynybos centras, mena karą su Kryžiuočių ordinu, reformaciją – reikšmingas mūsų istorijos epochas. Pilis susijusi su žymių to meto asmenų (Vytauto Didžiojo, Mikalojaus Radvilos Rudojo, Barboros Radvilaitės ir kitų) gyvenimu ir veikla. Dubingiai neatsiejami nuo Radvilų giminės iškilimo ir suklestėjimo istorijos.

Nuo 2012 m. piliavietėje lankytojų laukia eksponavimui paruošti išlikę Radvilų rūmų fragmentai, uždengti gaubtu, bei buvusios evangelikų reformatų bažnyčios vieta su Radvilų laidojimo panteonu. Piliavietėje įrengtas pažintinis takas su 6 apžvalgos stotelėm prie archeologinių ir gamtinių objektų. Natūralaus grunto tako ilgis apie 1,5 km., jame įrengti mediniai laiptai, informaciniai stendai, suoliukai.

Plačiau