Pjesės „X“ pristatymas

Pjesės „X“ pristatymas

Kur? - Lietuvos etnokosmologijos muziejus.

Kada? - Birežlio 5 d., 18.00 val.

Registracija: https://forms.gle/ujHWS6rHmvtEjdjS6

Meno ir mokslo laboratorija kviečia į pjesės „X“ pristatymą. Britų dramaturgo Alistair McDowell 2016 m. parašytoje pjesėje „X“ kuriama netolimos ateities distopija. Plutone įrengtoje kosminėje bazėje gyvena ir dirba Gilda, Klarkas, Koulas, Rėjus ir Mati. Jie toli nuo Žemės. O Žemė jų gyvenimo laiku toli nuo tokios, kokią pažįstame. Mažas akmuo kosmose, knibždėte knibždėjęs gyvybe, dabar vos betinkamas gyventi. Todėl visi, kurie gali sau tai leisti, ieško kur išsikraustyti.
Plutoną tyrinėjanti komanda čia laikinai. Jie atlieka misiją panašią į daugybę kitų, kitose Žemei artimose planetose. Jai pasibaigus atskris erdvėlaivis ir juos visus pargabens į Žemę. Tačiau ryšys su gimtąja planeta sutrinka, o išgelbėti turintis erdvėlaivis vis neatskrenda. Plutone įstrigę veikėjai mėgina ramintis kaip kas išmano: užsiimdami kasdiene veikla, eidami tyrinėti Plutoną, švilpaudami kaip paukščiai, masturbuodamiesi. Tačiau nerimas negailestingai graužiasi pro išorinį ramumą ir pamažu užpildo erdvę, sąmones, santykius. Galiausiai ima trūkinėti ne tik ryšys, bet ir laikas, savęs ir aplinkos suvokimas. Augant nežiniai ir įtampai misijos komandai telieka laukti išgelbėjimo arba mirties.
Pjesės veiksmas vyksta kosmose. Tačiau pats dramaturgas teigia, kad „X“ nėra mokslinė fantastika. Ši pjesė yra apie žmones ir santykius. Perkeldamas savo veikėjus į kosmosą Alistair McDowall sukuria kraštutinę vienatvės būseną ir ieško kiek joje gali likti vietos artumui bei meilei. O greta gyvenimo prasmės ir vertės klausimų „X“ suskamba ir nerimas dėl mūsų planetos ateities.

Režisierius Paulius Markevičius.
Vaidina: Greta Grinevičiūtė, Marija Petravičiūtė, Simonas Dovidauskas, Laurynas Jurgelis, Gediminas Rimeika, Vygandas Vadeiša.
Pjesę iš anglų kalbos vertė Kristina Steiblytė.
Projektas vykdomas kartu su Lietuvos Etnokosmologijos muziejumi.

Įėjimas laisvas. Vietų skaičius ribotas, registracija į renginį rasite čia:
https://forms.gle/ujHWS6rHmvtEjdjS6
Renginio laikas: birželio 5 d. 18 val. (trukmė iki 2 val).

Norintys apsilankyti muziejuje, ekskursijas turėtų rezervuoti atskirai: http://www.etnokosmomuziejus.lt/lt/

Lietuvos etnokosmologijos muziejus
Nemokamas
Birželio 5 d.