Verslui ir darbo netekusiems gyventojams – valstybinė ir tarptautinė parama

 

 

Vyriausybė ieško būdų, kaip padėti verslui ir darbo netukusiems žmonėms. Šią savaitę Vyriausybės posėdyje buvo pritarta pratęsti 200 eurų darbo paieškos priemonę, tačiau šį kartą ši išmoka turėtų būti skirta tik tiems gyventojams, kurie dirbo iki ekstremalios situacijos ar karantino ir buvo atleisti jo metu, taip pat jei jie dirbo įmonėse, kurių veikla buvo apribota. Išmoką gautų ir savarankiškai dirbę žmonės, kurie nebegali tęsti veiklos dėl nustatytų karantino ribojimų.

Darbdaviams, išleidusiems darbuotojus į prastovas, nuo 2021 m. gali būti kompensuojamas visas (100 proc.) darbuotojo darbo užmokestis ir maksimali subsidija siektų du minimalios mėnesio algos (MMA) dydžius. Iki šiol darbdaviams, paskelbusiems prastovą ir jos metu išlaikantiems darbo vietas, valstybė mokėjo 70 proc. atlyginimo subsidijas, tokia išmoka mokėta, jeigu darbdavys ir pats mokėjo 30 proc. algos, kitu atveju šis santykis buvo 90 proc. ir 10 proc., o maksimali subsidija siekė tik vieną MMA. Galutinis balsavimas dėl naujų pataisų Seime planuojamos kitą savaitę.

 

Subsidijos už prastovas / Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nuotr.

 

Dar viena priemonė kovai su COVID-19 pasekmėmis verslui yra Baltijos šalių verslui suteikta papildomų 660 mln. eurų kreditų galimybė, kurią suteikė Europos investicijų bankas (EIB) ir Europos investicijų fondas (EIF) bankui „Luminor“.  Šiam bankui suteikta garantija, kad jis galėtų teikti paramą visose trijose Baltijos šalyse įsteigtoms bendrovėms. Tokiu būdu yra padidinamos galimybės skolinti didesniam skaičiui įmonių Baltijos šalyse, taip padedant išgyventi atsiradusius sunkumus dėl pandemijos.